کمک‌های اندک، اما ارزشمند شما می‌تواند با تجهیز کلینیک توانبخشی ویژه کودکان اُتیسم، باعث دگرگون شدن زندگی این کودکان و خانواده آنها شود

1

تا وقتی که خودتان یا یکی از اعضای خانواده مبتلا به بیماری دشوار یا مزمنی نشده باشند، نمی‌توانید حدس بزنید که چقدر روند درمان، بیمارداری و تأمین هزینه آنها می‌تواند دشوار باشد.

حالا در نظر بگیرید که کودکی داشته باشید که مبتلا به اتیسم باشد. در این بیماری، تشخیص زودهنگام و توانبخشی زودهنگام، می‌تواند آینده کودک و خانواده‌اش را بسیار دگرگون کند.

اتیسم یک اختلال عصب رشدی است که باعث می شود کودک در تعامل و ارتباطِ خود با دیگران دچار مشکل شود. علائم این اختلال در سه سال اول زندگی بروز می کند اما بر نحوه ارتباط فرد با محیط پیرامون خود در تمام دوران زندگیش اثر می گذارد.

خصوصیات مشترک بین افراد دارای اتیسم:

  • مشکل در ارتباطات و تعاملات اجتماعی
  • رفتارهای غیرمعمول و کلیشه ای
  • اختلال در تفکر انتزاعی

با وجود اینکه علت و یا عوامل مختلف بروز اتیسم مشخص نیست و اتیسم تا انتهای عمر با فرد باقی می ماند، اما راه های موثری برای کمک به افراد داری اتیسم وجود دارد. کارآمدترین روش های درمانی در حال حاضر توانبخشی است .

برعکس بیماری‌هایی آشنا برای ما که با یک دوره درمان دارویی یا جراحی، بهبود پیدا می‌کنند، اتیسیم بیماری مزمنی است که پیکار با آن، نیازمند شکیبایی، مراجعه به پزشکان و کارشناسان کاربلد و البته وجود مراکز درمانی ویژه است.

چند وقت پیش به یاری شما خوانندگان عزیز و نیز سایر کاربران سایر دونیت (در شرایطی که خودم زیاد هم خوشبین نبودم)، تجهیزان اولین کلینیک اتیسم ایران خریداری شد. ۱۴۰ نفر از شماها با پرداخت مبلغی نزدیک به ۶ میلیون تومان، مبلغی که اندک نمی‌نماید، اما می‌تواند بسیار راهگشا باشد، در این پروژه مشارکت کردید.

و حالا در گام بعدی، خانه امید انجمن اتیسم ایران یا همان کلینیک توانبخشی ویژه کودکان طیف اتیسم، در پی تجهیز بیشتر خود است. این بار برای خرید فهرست وسایلی که در زیر مشاهده می‌کنید، نیاز به ۶.۵ میلیون تومان پول است. فعلا نزدیک به ۳ میلیون تومان جمع‌آوری شده است و تنها ۳.۵ میلیون تومان دیگر مورد نیاز است.

usa5_%d8%af%d9%88%d9%86%db%8c%d8%aa_

لطفا برای مشارکت و آشنایی با این پروژه به این صفحه مراجعه بفرمایید.

   
1 نظر
  1. saeid می گوید

    سپاس از شما بابت معرفی این مطلب،
    باعث شد خود من کمک ناچیزی بکنم و به بقیه هم معرفی کنم.
    خوب بود اگر مردم از موارد مشابه این مطلع می شدن که به جای اتلاف پول مثلا در پخش نذری در کوچه و خیابان و ایجاد راه بندان و کثیف کردن خیابون به خاطر ریختن ظروف یکبار مصرف مربوطه، به آدم هایی که واقعا مشکل دارن و موسسات حامی اونها کمک میکردن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.