رپورتاژ: لقمه کردن فیل یا مهارت‌های ساده اما مهم برای بهینه‌سازی و افزایش کارایی روزانه

0

همه ما شب، پیش از اینکه پلک‌های خود را ببندیم یا اول صبح، پر از نقشه‌های مختلف و برنامه برای روز در پیش رو هستیم. مثلا پیش خودمان برنامه‌ریزی می‌کنیم و می‌گوییم که فردا فلان پروژه را ۱۰ درصد پیش می‌برم، به فلان دوست قدیمی زنگ می‌زنم و جویای احوالش می‌شوم، آن فیلم باارزش را می‌بینیم، یک ساعت ورزش می‌کنم، امور مالی خودم را سامان می‌دهم، ۵۰ صفحه از فلان کتاب را می‌خوانم و …

اما واقعیت این است که در انتهای روز، کمتر کسی از ما، طبق برنامه‌ها پیش می‌رود. روزمان را که مرور می‌کنیم، می‌بینیم طبق اولویت‌ها پیش نرفته‌ایم، مثلا همان اول صبح کلی از انرژی‌مان را صرف خواندن مطالب بی‌اهمیت در توییتر، تلگرام یا دید زدن عکس‌های اینستاگرامی کرده‌ایم یا اینکه یک برنامه بی‌اهمیت تلویزیونی را تماشا کرده‌ایم، یا به صورت برنامه‌ریزی نشده با یک دوستمان یک ساعت گپ غیرمفید زده‌ایم.

شوربختانه این چرخه همچنان ادامه پیدا می‌کند و ما با وجود اینکه می‌دانیم برنامه‌ریزی و شیوه رفتاری‌مان عیب‌هایی دارد، انگیزه یا دانش و مهارت لازم برای تغییر را پیدا نمی‌کنیم.

خوشبختانه علی‌اکبر قزوینی، در این زمینه کتابی الکترونیک آماده کرده و به صورت هدیه در اختیار ما قرار داده است. نام این کتاب را هم گذاشته‌اند، لقمه کردن فیل. در نگاه نخست ممکن است نام کتاب برایتان نامأنوس باشد، اما یکی از هدف‌های نویسنده از این نامگذاری این بوده است که تأکید کند که کارهای خیلی بزرگ و ناممکن، را می‌شود گام به گام به انجام رساند.

بنابراین اگر شما هم شاکی هستید که وقتتان کافی نیست و آرزو می‌کرده‌اید که ۲۴ ساعت، تبدیل به ۴۸ ساعت شود تا بتوانید از عهده کارها برآیید، اگر از کاهش کارایی و خلاقیت خود، دل پری دارید و اگر می‌خواهید یک راهنمای عملی داشته باشید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنم.

برای دریافت کتاب کافی است که فرم ثبت‌نام موجود در این صفحه را پر کنید.

خوشبختانه کسانی که اقدام به دریافت این کتاب می‌کنند، جوایزی هم دریافت می‌کنند، جوایزی که عمدتا فرهنگی هستند و به کمک آنها می‌توانید کالاهای فرهنگی دیگری را با تخفیف قابل ملاحظه دریافت کنید.

دریافت کتاب لقمه کردن فیل

10-16-2016-10-51-41-am

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.