جی کی رولینگ برای یک دختر جنگ‌زده ساکن شهر حلب سوریه، مجموعه کتاب‌های هری پاتر را فرستاد

0

در غوغای میدان جنگ ظاهرا صرفا باید اندیشه برای بقا و دستیابی به نیازهای اساسی‌ای مانند خوراک، سرپناه و دارو اهمیت داشته باشد. بنابراین بسیاری تصور می‌کنند که در هنگامه جنگ و بحران‌های طبیعی، نباید به چیزهایی حاشیه‌ای مانند دسترسی به مواد فرهنگی فکر کرد.

اما خبر قابل تأملی که امروز در رسانه‌ها منتشر شد، می‌تواند حاوی درس‌هایی برای همه انسان‌ها باشد:

موضوع از این قرار است که روز دوشنبه، مادر یک دختر هفت‌ساله سوری مقیم شهر حلب به نام بنا العابد، توییت‌هایی را با نویسنده مشهور سری کتاب‌های هری پاتر، خانم جی کی رولینگ رد و بدل کرد.

این دختر هفت ساله، مدت‌هاست که از قلب جنگ توییت می‌کند. او در توییت‌های خود از انفجارهای متعدد، از دست دادن دوست نزدیکش، وضعیت زندگی و قطع مدام برق می‌نویسد و توییت‌ای که در ۵ مهر ماه انجام داده است، نوشته است که برای فراموشی چیزهایی که پیرامون‌اش رخ می‌دهند، مطالعه می‌کند.

11-23-2016-6-32-01-pm

مادر بنا خطاب به خانم رولینگ نوشته بود که مدت‌ها قبل با هم یکی از فیلم‌های هری پاتر را دیده بودند و حالا می‌خواهند بدانند که چطور می‌توانند کتاب‌های هری پاتر را تهیه کنند و مطالعه کنند.

کمی بعد از آن، رولینگ همه کتاب‌های الکترونیک این مجموعه را برای مادر و دختر فرستاد و دختر هم از خانم رولینگ تشکر کرد.

11-23-2016-6-32-33-pm

دنیای امروز ما شاید بیش از هر چیز دیگر به پرورش نسل جدیدی از انسان‌ها، با عواطف برتر، قدرت اندیشه‌ورزی و توانایی تخیل دنیای متفاوت نیاز داشته باشد. خاورمیانه هیچگاه با سیاست و بمب، به صلح و آرامش نخواهد رسید، اما شاید، بمبارانی از کتاب و مهربانی، بتواند زمانی به بی‌رحمی‌ها، توسعه‌طلبی‌ها و کشتارها پایان بدهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.