چگونه عاشق و دوست‌دار ورزش شویم؟!

0

مـطالعات نشان داده است که ۵۰ درصد از افرادی که برنامه‌های تناسب اندام را شروع می‌کنند، آن را حتی سه ماه هـم ادامه نمی‌دهند. بسیاری هم برنامه را تا قبل از پایان ۱۲ ماه قطع می‌کنند و شمار زیـادی از افراد، هرگز ورزش نمی‌کنند یـا بـه هیچ برنامه تمرینی نمی‌پردازند، با وجود اینکه تمرین‌های ورزشی و فعالیت‌های بدنی مداوم، برای سلامتی، هم از لحاظ حساسی و هم از لحاظ فیزیکی ضروری است.

چه چیز افراد را همواره در یک برنامه تمرینی نـگاه می‌دارد؟

به منظور درک بهتر آنچه که افراد را تحریک به حفظ یک عادت ورزشی می‌کند، نویسندگان و دانشجویان فوق لیسانس روان‌شناسی ورزش دانشگاه مطالعات انسان‌شناسی در ساحل سولانای کالیفرنیا، مطالعاتی انجام داده‌اند و به متغیرهایی دسـت یـافته‌اند که به نظر می‌رسد با ماندن یک فرد در برنامه ورزشی، مرتبط هستند. این متغیرها عبارتند از:

۱-توانایی بر عهده گرفتن مسؤولیت آنچه که در زندگی فرد اتفاق می‌افتد.

۲-اعتقاد به حیاتی بـودن ورزش و تـمرینهای ورزشی

۳-درک فرد از توانایی ورزشی خود.

۴-نیاز به ورزش برای کسب آرامش.

۵-الزام شخصی برای داشتن یک روش سالم زندگی.

پاسخ‌دهندگان به پرسشنامه اقرار کردند که آنها در برابر سلامتی بدن و تناسب اندام خـود احـساس مسؤولیت می‌کنند و خودشان را به عنوان اساسی‌ترین محرک می‌دانند.

اگر شما در فکر شروع یک برنامه ورزشی هستید یا در حال حاضر در حال انجام تمرین ورزشی می‌باشید، ما چند پیشنهاد برای شـما داریـم تـا بتوانید خود را ملزم به ادامـه دادن یـک بـرنامه ورزشی و لذت بردن از آن کنید.

الف) اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را تعیین کنید، این کار شما را به ورزش تحریک خواهد کرد.

ب) اهداف و برنامه‌های عملکرد خود را یـادداشت کـنید:

زمـانی را در زندگی خود به یاد آورید که شما قـادر بـه داشتن یک برنامه روزمره بودید و مراحل یکسان آن را دنبال کنید. آنچه که موفقیت شما را تضمین می‌کند، رفتار شماست. زمانی کـه اهـداف خـود را نوشتید، اطمینان داشته باشید که شما مراحلی را اتخاذ کرده‌اید کـه به نتایج دلخواهتان منجر می‌شود. اگر شما در گذشته هرگز تمرین تعیین هدف نداشته‌اید، در کتابخانه یا کتابفروشی دنبال کـتاب‌های مـرتبط بـا آن بگردید. تمرین‌های تعیین هدف معمولاً در کتاب‌های مربوط به تجارت و روان شـناسی یـافت می‌شود.

ج) نداشتن نتیجه منفی برنامه ورزشی را در نظر بگیرید:

از احساسات و نتایج منفی که قرار است تجربه کـنید و آنـچه کـه اگر همراه برنامه ورزشی نباشید ممکن است از دست بدهید، فهرستی تهیه کـنید.

د) نـتایج مـثبت حاصل از ملزم بودن به یک برنامه ورزشی را در نظر بگیرید: در صورتی که شما با یـک بـرنامه ورزشـی همراه ماندید، از نتایجی که به دست خواهید آورد، فهرستی تهیه کنید. وقتی که تمایلی بـه تـمرین ندارید، توجه خود را به نتایج احساسات مثبتی معطوف کنید که در هنگام رسیدن بـه تـناسب انـدام موردنظر خود، به آن دست می‌یابید.

پ) روش زندگی خود را تغییر دهید، برنامه ورزشی خود را یـک اولویـت قرار دهید تا وقتی که به یک عادت تبدیل شود.

هرکاری را که تـا امـروز انـجام می‌دهید قبلاً مجبور بودید آن را یاد بگیرید، اما اکنون مجبور نیستید درباره‌اش فکر کنید، چـرا کـه عادت موردنظر شکل گرفته است. برنامه تمرینی خود را یک اولویت قرار دهـید تـا زمـانی که تبدیل به یک عادت شده و در روش زندگی شما ادغام شود. برای چند هفته اول، به هـیچ بـهانه‌ای تـغییری در برنامه خود ندهید تا بتوانید روند انطباق اولیه را سپری کرده و با بـرنامه جـدید روزمره‌تان احساس راحتی کنید.

ش) برای یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده که شما را تشویق و حمایت خـواهند کـرد، یک الزام به وجود آورید و از او بخواهید پیوسته برنامه تمرینی‌اتان را به شما یـادآوری کـنند.

وقتی افرادی را که دوستدار و خواهان موفقیت شـما هـستند، مـلزم کنید، در انجام کار برای خودتان تمایل بـیشتری خـواهید داشت. سعی کنید تا دریابید چه چیز شما را در گذشته ازیک برنامه ورزشی جـدا کـرده بود. با یکی ازاعضای خـانواده یـا یک دوسـت، دربـاره ایـنکه چگونه می‌تواند به شما کمک کـند، مـشورت کنید. آن‌ها می‌توانند شما را به روش‌های مختلف حمایت کنند. حتی شاید آنـها نـیز همراه شما به یک برنامه ورزشـی و یا یک باشگاه بـپیوندند. اگـر بدانید که کسی در باشگاه مـنتظر شـماست، تمایل بیشتری برای رفتن به باشگاه خواهید داشت، حتی زمانی که برای رفـتن بـه باشگاه تردید داشته باشید یـا مـسأله‌ای پیـش بیاید که شـما مـایل به رفتن به آنـجا نـباشید.

این‌ها ایده‌ها و رهنمودهایی درباره رفتار و افکاری هستند که شما می‌توانید با در نظر داشتن آنـها تـمرین کنیدتا به هدفتان-که همان هـمگام مـاندن با یـک بـرنامه ورزشـی و دوست داشتن آن است-بـرسید.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد که بیشتر مردم به خاطر سلامتی، ظاهر و بیشتر از همه بـه خـاطر اینکه احساس خوبی داشته باشند، ورزش می‌کنند. زمـانی کـه شـما احساس خوبی دربـاره سـلامتی و ظاهر فیزیکی‌تان داشته باشید، بیشتر مایل خواهید بود تا با برنامه ورزشی خود بمانید و آنقدر ادامـه بـدهید تـا به نتایج دلخواهتان برسید. بعد از مدت کـوتاهی، ایـن بـرنامه ورزشـی نـیز جـزئی از روش زندگی‌تان خواهد شد، مانند هرکار دیگری که انجام می‌دهید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چرا غذاها در کتاب‌های مصور و انیمیشن‌ها اینقدر اشتها برانگیزند؟!

دوران کودکی خودم را که به یاد می‌آورم، یاد کتاب‌های داستان مصور می‌افتم که در بعضی از صفحات آن عکس میزهای پر از غذا درج شده بود. نقاشی‌های آنقد آنقدر خوب بودند که تصور می‌کردم میوه‌ها و مرغ و بوقلمون و سوسیس فرنگی‌ها مسلما باید کیفیت…

حداقل مجازات کسانی که این چیزها را طراحی کرده‌اند، زندان است!

طراحی خوب در هر عرصه‌ای چه فضای وب، معماری، وسایل خانگی و صنعتی و گجت‌ها مهم است. یک طراح باید بتواند خود را جای کاربران نهایی بگذارد و حدس بزند که در استفاده از وسیله یال محل چه مشکلاتی پیش خواهد آمد یا در شرایط مختلف و با گذشت زمان چه…

محصولات رادیواکتیوی که در قرن بیستم در قالب کالاهای مصرفی عادی به مردم فروخته می‌شدند

پیش از درک خطراتی که قرار گرفتن در معرض تابش‌های رادیواکتیو برای انسان به همراه دارد، مردم و حتی دانشمندان می‌پنداشتند که مواد رادیواکتیو ترکیبات جالبی برای درخشان و نورانی کردن اشیا هستند. در ادامه چند مورد از عجیب‌ترین کاربردهای مواد…

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید. در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

زره نمادین فلزی پیچیده‌ برای گربه‌ها و موش‌ها – کار یک هنرمند باذوق!

دشمنی بین گربه‌ها و موش‌ها به قدمت تاریخ است. اگر قرار بود آنها مثل آدمیان در برابر هم صف‌آرایی کنند چه چیزهایی برای این نبرد می‌ساختند؟ کار یک هنرمند کانادایی تقریباً در همین سمت و سو است. جف دی بوئر با الهام از فرهنگ‌های باستانی و…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / کاشت مو / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5