درسنامه و راهنمای خبرخوانی، فیدخوانی و سوژه‌یابی – قسمت هشتم: هدیه ویژه یک پزشک: گلچین فیدی بهترین منابع اینترنتی برای استفاده شما، از شیر مرغ تا جان آدمیزاد!

53

خب، سرانجام می‌رسیم به هدیه‌ای که ,عده‌اش را داده بودم. در این سال‌ها از زمان گوگل ریدر مرحوم تا حالا، بارها به صورت پراکنده خواننده‌ها از من خواسته بودند که منابع یا سورس‌هایی که من دوستشان دارم و به آنها مراجعه می‌کنم و سوژه مطالبم را از آنها می‌گیرم، به اشتراک بگذارم.

راست‌اش، من همیشه منتظر بودم که وقتی پیدا کنم تا یک مجموعه خیلی خوب را به صورت فیدی تقدیم کنم، اما این فرصت اصلا مهیا نمی‌شد.

خودتان حساب کنید اگر قرار باشد فهرستی بزرگی از منابع از روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های ایرانی گرفته تا سایت‌های فناوری برتر فرنگی و از وبلاگستان فارسی گرفته تا منابع خوب در مورد اخبار روز پزشکی درست کنید، چه نیرو و تلاش عظیمی باید صرف بشود.

اما سرانجام فرصتی دست داد و من با هدف کمک به دوستانی که هیچگاه فرصت نمی‌کنند خودشان مستقلا تحقیق و جستجوی وسیعی برای پیدا کردن منابع خوب اینترنتی انجام بدهند، یک مجموعه فیدی برایتان آماده کرده‌ام.

نکاتی در مورد این مجموعه فیدی:

1- تهیه یک فهرست فیدی خیلی جامع، تقریبا غیرممکن است، اما من تلاش خودم را کردم که تا جایی که ممکن است منابع خبری خوب را برایتان در این فهرست بگنجانم. این نسخه شماره یک مجموعه فیدی من است و در آینده به موازات افزایش فیدها، من نسخه‌های بعدی را هم تقدیمتان خواهم کرد. شما هم می‌توانید به من کمک کنید و اگر منابع واقعا خوب و غیرتکراری می‌شناسید که شایسته است به این مجموعه اضافه شوند، می‌توانید لطف کنید و به من معرفی کنید.

البته بدیهی است که برخی از منابع به سبب معذوراتی، قابل اضافه شدن به فهرست نیستند و این انتخاب خود خوانندگان باید باشد که چه منابع دیگری را طبق سلیقه خود به فیدخوان خود اضافه کنند.

2- نکته: وبلاگستان چندان هم در رکود نیست!

حین آماده کردن این مجموعه فیدی به نتیجه جالبی رسیدم: وبلاگستان فارسی چندان هم نمرده است! در واقع ما الان ده‌ها وبلاگ خوب داریم که برخی از آنها از وبلاگ‌های نسل یک و دوم فارسی بهتر هم می‌نویسند. منتها میزان به‌روز شدن این وبلاگ‌ها پایین است، مثلا ماهی سه چهار بار به‌روز می‌شوند.

من با تلاش زیاد تا جایی که توانستم وبلاگ‌هایی را که حس می‌کردم مطلب و زاویه دید متفاوت و حرفی برای گفتن دارند، به این مجموعه اضافه کردم. (حدود 330 وبلاگ)

هنوز هم تعداد زیادی وبلاگ فارسی باقی مانده‌اند که باید با تلاش بیشتر و ترفندهای جدید، پیدا کنم و به این فهرست اضافه کنم. به هر حال این پوشه وبلاگستان فارسی، به نظرم خیلی جذاب و دوست‌داشتنی شده. چرا؟

چون واقعا من شخصا از خواندن اخبار خشک منابع معتبر و مطالب بی‌اعتبار تلگرام، در این ماه‌ها خسته شده بودم، اما حالا بعد از شاید سال‌ها حس می‌کنم که دوباره در اینترنت دارم یک نگاه و بده بستان انسانی پیدا می‌کنم و روزنوشت‌های خیلی ساده برخی از این وبلاگ‌های تازه‌کار، من را به یاد نخستین روزهای وبلاگستان فارسی می‌اندازد، زمانی که ما اولین بار لذت داشتن رسانه مستقل را در مقابل رسانه‌های رسمی داشتیم تجربه می‌کردیم!

3- من شخصا در پی راهی بودم که بتوانم خیلی سریع مطالب خوبی را که می‌خوانم با شما به اشتراک بگذارم. در مجموعه فیدی اگر دقت کنید، در مجموعه یک پزشک، یک فید به نام «به انتخاب یک پزشک» وجود دارد که حاوی تازه‌ترین مطالب جالب خوانده شده توسط من است.


دانلود کنید:

دانلود مجموعه فیدی یک پزشک

فایل زیپ شده است، این فایل را آن زیپ کنید، داخل آن یک فایل opml قرار دارد که همان مجموعه فیدها است.

در مرحله بعدی در این پست به شما آموزش می‌دهیم که چطور این فایل opml را به فیدخوان فیدلی یا اینوریدر، معرفی کنید یا اصطلاحا کار ایمپورت را انجام بدهید و بتوانید بعد از این همه این فیدها را بخوانید و مورد استفاده قرار بدهید.


آموزش استفاده از گلچین فیدی یک پزشک در فیدلی و اینوریدر

فیدلی:

به اینجا بروید. روی Browse کلیک کنید و فایل را انتخاب کنید و روی دکمه ایمپورت کلیک کنید.

1-2-2017-8-21-32-pm

چون تعداد فیدها زیاد است، ممکن است چهار پنج دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا کل آنها وارد فیدخوان فیدلی شما بشود.

اینوریدر:

روی آیکون چرخ در گوشه راست و بالای فیدخوان اینوریدر کلیک کنید.

بعد روی preferences کلیک کنید.

1-2-2017-8-26-54-pm

حالا در ستون سمت چپ، ابتدا روی گزینه ایپمورت و اکسپورت کلیک کنید و در قسمتی که با رنگ زرد مشخص شده است، باز مشابه فیدلی، فایل دانلود شده را انتخاب و ایمپورت کنید.

1-2-2017-8-28-37-pm

باز هم به خاطر تعدد فیدها، چند دقیقه باید منتظر بمانید تا همه آنها وارد فیدخوان شما بشوند.

نکته: در ساعات نخستین که تازه فیدها را وارد فیدخوان خود کرده‌اید، ممکن است فیدها اندکی از نظر زمانی پس و پیش نمایش داده شوند. مثلا ممکن است سه چهار مطلب از یک سایت پشت سر هم نمایش داده شوند، اما کمی که گذشت، فیدها به ترتیب زمانی درست نمایش داده خواهند شد.


بالاخره فیدلی یا اینوریدر؟!

انتخاب بین این دو فیدخوان کمی دشوار است، اما به خاطر ویژگی‌ها اجتماعی در اینوریدر، من اینوریدر را بیشتر از فیدلی دوست دارم.

ایجاد یک جامعه متفاوت از فیدخوان‌ها به دقت و تلاش شما بستگی دارد!

یکی از اهداف من از نوشتن این رشته پست‌ها این بوده که یک جامعه جدید و جوان از فیدخوان‌ها را پایه بگذارم. ممکن است کل این تلاش من در این قسمت کاملا بی‌ثمر باشد، چرا که رخوت‌های تلگرامی و مشغله‌های شخصی ممکن است، باعث شوند این پست‌ها اصلا خوانده نشوند و فایلی که با زحمت تهیه شده، بدون استفاده بماند.

اما یک لحظه تصور کنید که یک جامعه کوچک چند صد نفره یا حتی چندهزار نفری از فیدخوان‌های ساعی و هوشمند داشته باشیم که مطالب را صرفا به خاطر کیفیت ذاتی‌شان لایک کنند، پای آنها کامنت‌های با ارزش افزوده بگذارند و مطالب خوب را بی‌چشمداشت به اشتراک بگذارند.

تصور کنید که به خاطر همین فیدخوانی من و شما، ده‌ها وبلاگی که من در پوشه وبلاگستان فارسی گنجانده‌ام، از گمنامی به درآیند و با افزایش مخاطب، دلگرم شوند و خیلی مرتب‌تر بنوییسند و مخاطب خاص خودشان را دست و پا کنند …

اینها آرزوهای دور و درازی برای من هستند، شاید من در هدف خودم موفق شوم، شاید هم اصلا این چیزهایی که مطلوب من هستند، در نظر خیلی‌ها، کاملا بی‌اهمیت به نظر آیند.

اما من خشنودم که حداکثر تلاش خود را در جهت کمک به وبلاگستان، معرفی منابع خوب برای کاربران ایرانی و آموزش، در حد وسع و توان و دانش اندک خودم انجام داده‌ام.

مشاهده کل مطالب این درسنامه

 

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند. خبر موفقیت…

پرتره خانواده‌های روتین از کشورهای مختلف به کمک هوش مصنوعی ایجاد شد

هوش مصنوعی مدتی است که ما را شگفت زده کرده است. اخیراً با قابلیت‌های هوش مصنوعی در ساخت متون و درک زبان طبیعی برای پاسخ به بسیاری از سؤالات میزان تعجب ما پیشتر شده است. س از ChatGPT،  مایکروسافت هوش مصنوعی خود را همراه با مرورگر Edge و…

خاطره‌بازی‌ با هم‌خوابگاهی‌ها و هم‌خانه‌های کثیف زمان دانشجویی!

الان را نمی‌دانم، اما داشتیم هم‌خوابگاه‌هایی و هم‌اتاقی‌هایی که نظم و بهداشت برایشان اولویت نبود. شاید یک جور لج و لجبازی برای نامرتب بودن و نشان دادن بی‌حالی و غم فلسفی هم در کار بود. ظرف‌های نشسته که دست کم مواد غذایی داخلشان تخلیه…

اگر سیمپسون‌ها در دنیا وستروس بودند! گالری عکس

وستروس یک سرزمین یا قاره تخیلی و یکی از مکان‌های اصلی مجموعه رمان‌های فانتزی «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین است. ا نکاتی در مورد وستروس جغرافیا: وستروس در غرب قاره اسوس قرار دارد و با دریای باریکی که به نام دریای باریک شناخته…

سلبریتی‌ها اگر کاری عادی داشتند – پاسخ‌های تصویری میدجرنی

چه می‌شد اگر یک هنرپیشه نامدار در سنی طلایی امکان جذب شدن در رشته بازیگری را پیدا نمی‌کرد یا بحرانی خانوادگی او را وادار به سال‌ها کار عادی می‌کرد. چه می‌شد اگر نخستین کسانی که تست بازیگری از او می‌گرفتند، به کلی مایوس و دلسردش می‌کردند.…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تصفیه فاضلاب / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

53 نظرات
 1. علی آقا می گوید

  در انتخاب بین فیدلی و اینوریدر من با تجربه ای که دارم متوجه یک برتری عالی اینوریدر بر فیدلی شدم که عبارت است از:
  نمایش متن کامل: شما در اینوریدر میتونید متن کامل مطلب را در صورت جذاب بدن و بدون مراجعه به مرورگر دریافت و مطالعه کنید. غیر از صرفه جویی در زمان و پهنای باند و حتی منابع سیستمی گوشی های موبایل، این قابلیت به خوانندگان ایرانی امکان مطالعه متن کامل مطالب سایتهای فیل – تر شده بدون نیاز به شکننده فیل – تر را فراهم میکند.

  1. mostafa می گوید

   ظاهرا دوستان به سمت اینوریدر بیشتر تمایل دارند، اگرچه من تاکنون از اینوریدر استفاده نکرده ام اما دلایل برتری که ذکر می کنند را فیدلی هم دارد
   1-“مطالعه متن کامل مطالب سایتهای فیل – تر شده بدون نیاز به شکننده فیل – تر را فراهم میکند”، اگر در فیدلی فید را در collection قراردهید، کل مطلب بدون نیاز به شکننده فیل-ترها قابل استفاده است.
   2- ویژگی‌ها اجتماعی، شما در فیدلی می توانید share collections درست کنید.
   3- نه تنها سرویس pocket بلکه بسیاری از سرویس های مشابه در فیدلی قابل استفاده است، علاوه براین ها ظاهرا ifttt در اینوریدر کار نمی کند.

  2. بابک می گوید

   فیدلی هم همین کارو میکنه

 2. قدیمی می گوید

  بسیار عالی. فقط یه چیزی! اگر فیدایی که ما الان داریم با فیدهای مجموعه شما اشتراکاتی داشته باشه و مجموعه شما رو اضافه کنیم تکراری توش در میاد فکر کنم. اونو چیکار کنیم؟ مثلا من الان فولدرهای جداگانه خودم رو دارم و نمیخوام قاطی بشه.

 3. میرحسین می گوید

  تشکر بسیار. خیلی خوب بود.
  من از زمان مرحوم google reader هنوز از rss استفاده می کنم. الان چند سال هست از inoreader بسیار راضی هستم.
  بدون rss reader، نمی تونم سر کنم.
  جالبه که اکثر اطرافیان من نمی دونن rss چی هست!

 4. ali می گوید

  فیدهای اینستاگرامی و یوتیوبی رو چجوری درست کردید؟ اشتراک اینوریدر رو خریدید؟

  1. ali می گوید

   برای فید های اینستاگرام : https://websta.me/rss/n/USER به جای USER اسم اکانت رو قرار بدید

   1. علیرضا مجیدی می گوید

    درسته. در مورد کانالهای یوتیوب، خود فیدلی بهتون آدرس فید می‌ده.

    1. ali می گوید

     من خیلی دنبال این گشتم که بتونم از کانال های تلگرام هم فید بگیرم اما ظاهرا فعلا فقط مدیر کانال با استفاده از IFTTT یا بات Channel2RSSBot میتونه نسخه ی rss از کانال درست کنه. اگه ممکنه یک فید rss هم برای کانال تلگرام یک پزشک پلاس درست کنید

    2. ایدین می گوید

     یک سوال این فیدهایی که معرفی کردین رو با اپ های این دو فیدخوان در ای او اس چطور میتونیم اضافه کنیم؟

 5. شهاب می گوید

  اول بگم که لینک OPML تون بسته شده توسط سایت goo.gl و در دسترس نیست:
  https://goo.gl/vgJBul – this goo.gl shortlink has been disabled. It was found to be violating our Terms of Service. Click here and here for more information about our terms and policies respectively.

  دوم این که مجموعهٔ خوبی نوشتین. امیدوارم فایده داشته باشه. من فیدلی رو هر روز چک می‌کنم و رو تبلت مخصوصا عالیه.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنون که اطلاع دادید. لینک اصلاح شد.

   1. محمدرضا می گوید

    همچنان این لینک مشکل داره آقای مجیدی:-(
    کاش بازم اصلاحش کنید.
    پیشاپیش سپاسگزارم

    1. علیرضا مجیدی می گوید

     لینک دانلود که درسته. شما آن زیپ می‌کنین؟

 6. 1javan می گوید

  سلام اقای دکتر لینک دانلود مشکل داره درجای دیگری اپلود کنید
  احتمال اینکه لینک ها تکراری باشن وجود داره و یه سوال؟ بنده هم در اینوریدر هستم اما اگر لیست شما رو به پنل خودم اضافه کنمجایگزین فیدهای قبلی میشه یاایندو در کنار هم میمونن؟؟؟ تست کردید خودتون؟؟؟
  اگر میتونستید ادرس فیدرو جداگانه بذارید هم خوب بود و اگر قبلی ها حذف بشن در نتیجه با نرم افزار feeddeamon که از بعد گوگل ریدردرحال استفاده ازش هستم تک تک فیدهای شما رو باید چک کنم و تکراری های مال خودم و شما رو حذف ودرنتیجه یک لیست جدید رو اماده کنم.
  اما مورد دیگر امکانات خوبی هست که از اخرین باری که اینوریدر رو چک میکردم تقریبا دو سالی گذشته بود واقعا بهترشده و با فارسی سازگاری بیشتری پیدا کرده و اینکه مستقیما به سرویس pocket هم وصل میشه که خیلی کاربردی تر از فیدلی و حتی خود پاکت هست انتخاب اول و اخر هر شخصی به نظرم اینوریدر باشه بهتر هست و یوزر فریندلی تر هم هست و یاداور گوگل ریدر امرزیده هست
  ممنون بابت پست خوبتون

 7. علیرضا معظمی می گوید

  تشکر از این سری ده قسمتی که تهیه کردید و از این مجموعه فید.

  اما در مورد فیدخوان؛
  من تعصب خاصی ندارم که بگم فیدریدر انتخابی شما (اینوریدر یا فیدلی) بده و اونی که من میگم خوبه.
  اتفاقا اینو ریدر بخاطر قابلیت‌های سوشالی که داره شاید برای خیلی‌ها گزینه بهتری باشه
  اما نظر شخصی م رو عرض میکنم شاید به درد دوستان هم خورد:
  من برام قابلیت سوشال مهم نبود. بعد مرحوم گوگل ریدر، من مطالعه‌ای داشتم روی فیدخوان‌ها…
  و نهایتا حس کردم که tiny tiny rss بهتره. رایگان و اپن سورس.
  هم تحت وب میشه ازش استفاده کرد و هم پلاگین‌ها و اپ‌های متعدد و بسیار خوش دستی براش ساخته شده و شخصا بسیار ازش لذت می‌برم و اصلا نمی‌فهمم چرا دیگران میرن سمت فیدخوان‌های دیگر!

  تنها مشکلی که شاید باعث شده خیلی‌ها سمت ش نرن اینه که tt-rss باید روی یک سروری نصب بشه!
  خیلی‌ها که هاست و سرور دارند به کنار، اما حتی کسانی که هاست ندارند و قصد هیچ هزینه‌ای هم براش ندارن، می‌تونن در عرض دو سه دقیقه یه اکانت رایگان در سرویس openshift شرکت معظم RedHat ایجاد کنن و یه سرور 3 گیگی رایگان بگیرن و در قسمت اسکریپت‌های از پیش آماده شده، روی همین tiny tiny rss کلیک کنن تا همه چی اکی بشه و بدون دردسر لذت ببرن از فیدخوانی شون.

 8. ایلا می گوید

  شک نکنید که تلاشتون بی ثمر نمیمونه آقای مجیدی حتی اگر تعداد انگشت شماری به فید خوان ها رو بیارن من خودم تا همین یکی دو سال پیش مشترک فیدلی و فلیپ بورد بودم و جالبه که هیچوقت اپ اینوریدر توجه منو جلب نکرد درواقع فیدلی رو به همشون ترجیح میدادم اما الان با مطالعه مطالب شما تصمیم گرفتم دوباره به سراغ فیدلی و فولدرهای قدیمیم و البته اینوریدر برم. از هدیه تون هم بسیار سپاسگزارم واقعا عالیه واسه همه نوع سلیقه سایت و وبلاگ هست هرچند که خیلی هاشو خودم داشتم چیزای جدید هم زیاد پیدا کردم.

 9. ایلا می گوید

  ای وای من چرا نمیتونم کامنت بزارم؟؟؟ خواستم چندتا سایت معرفی کنم!!!

 10. مهدی می گوید

  بابت این مجموعه از فیدها کمال تشکر رو ازتون دارم

 11. نقاشی ساختمان در کرج می گوید

  بسیار عالیه و من مطمئنم که زحمت شما بی نتیجه نیست و کاربران زیادی از آن استفاده خواهند کرد

 12. vahid می گوید

  همیشه دوست داشتم لیست فیدخوان شما رو ببینم، مرسی از این بابت. بعد از گوگل ریدر هیچ سایت و برنامه ای نمیتونست جای اون روپر کنه و بعد از امتحان بیش از 10 فیدخوان مختلف، اینوریدر رو انتخاب کردم. واقعاً هدیه با ارزشی هست. خیلی ممنون.

 13. فلاح می گوید

  ممنون میشم هر وقت آپدیت کردید مجموعه فیدهایتان را
  اونو منتشر کنید

 14. رحمان می گوید

  سلام.
  یعنی واقعا وقت می‌کنید همه اینها را چک بکنید؟؟؟ این دو روز من نتونستم کار دیگه‌ای انجام بدم!

  1. علیرضا معظمی می گوید

   روش فیدخوانی من (و احتمالا خیلی‌های دیگه از جمله آقای دکتر) اینه که در لیست بسته (نه expand شده) که فقط تیترها هست، تیترها رو از نظر میگذرونیم. خیلی از «اخبار» در حد تیتر کفایت می‌کنه اما مطالبی که حس‌کنیم نیازه کامل ببینیم و ارزش داره رو ستاره می‌زنیم و سر فرصت و فراغتهای که باشه، موارد ستاره دار رو می‌خونیم و ستاره‌ش رو برمی‌داریم!

   منم حدود ششصد هفتصد تا فید دارم و درسته که خوندنِ حتی تیتر این همه فید ممکنه اقلا دو ساعت از وقت آدم رو در روز بگیره، اما قطعا این ساعات، بسیار بسیار ارزشمندتر و پرثمرتر از ساعات زیادتریه که ممکنه آدم در شبکات اجتماعی خصوصا تلگرام بگذرونه برای مطالب کم‌ارزش، قدیمی، تکراری و دست چندم، بی‌اعتبار و بعضا دروغ.

 15. حسن می گوید

  سلام
  چندین سال از آشنایی من با سایت خوب یک پزشک میگذره، این اولین کامنت من هست
  خسته نباشید بهتون میگم و امیدوارم همیشه پرچمتون برافراشته باشه. من از طریق 1پزشک با منابع خوبی آشنا شدم و سایت شمارو به خیلی ها پیشنهاد کردم
  دوست دارم این نکته رو خدمتتون عرض کنم شاید کاربران زیادی باشند که در حال حاضر دارند از مطالب سایت شما استفاده میکنند ولی هیچ وقت جز آمار نبودند(مثل خود من)، وقتی زحمت آماده سازی مطلبی رو میکشید به این فکر کنید که توسط n تا کاربر رسمی و m تا کاربرخاموش خوانده خواهد شد-این m شاید حتی بزرگتر از n باشه-

 16. سپیده می گوید

  الان این پستتونو دیدم. پس بسته ی ویژه اینه. ممنو. خیلی عالیه.

 17. علی نظری می گوید

  بسیار عالی از اینکه منابع با ارزشتون رو به اشتراک میگذارید متشکرم.منتظر فایلهای بعدی هستیم.

 18. یوسف می گوید

  این سری مطالب عالی بود.
  خیلی ممنون

 19. حسین می گوید

  بسیار کار ارزشمندی است و قطعا در آینده مثمر ثمر واقع خواهد شد

 20. محسن می گوید

  بسیار کار ارزشمند و فوق العاده خوب

 21. فاطمه می گوید

  آقای مجیدی من استفاده از فید رو از مطلبی که شما نوشته بودید یاد گرفتم و قطعا طرز استفاده‌ی من از اینترنت و مطالعاتم رو متحول کرد. و همیشه فکر وبلاگ نویسی توی سرم بوده. اگر روزی بالاخره شروعش کنم حتما تحت تأثیر شما بوده

 22. رویا می گوید

  من فایل زیپ را دانلود و ایمپورت کردم اما هیچ فیدی به فیدلی ام اضافه نشد!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   آن زیپ کردین فایل رو؟

   1. ehsan می گوید

    ممنون از کا خوب شما، من هم همین مشکل رو دارم، آن زیپ شده با حجم 199k

 23. naeemeh می گوید

  سلام اقای دکتر
  خیلی خیلی ممنون، یکی دیگه از بهترین هدیه هایی که به مخاطب ها تون دادید.

 24. موسی می گوید

  امکان دانلود نمیده دیگه گوگل؟؟؟

 25. مهدی صالح پور می گوید

  فارغ از همه ی این مباحث؛ برای من سواله که واقعا چرا گوگل سرویس ریدر رو حذف کرد؟! اصلا نمی تونم درک کنم…

  در مورد اینوریدر این رو هم بد نیست بدونین که چه در اپ و چه در نسخه وب، یک تنظیمی به نام گوگل ریدر داره که ظاهرش رو شبیه گودر میکنه که خودش به اندازه چندین تا مزیت فیدلی ه!

 26. جواد می گوید

  . من راستش اساسا فقط یه اسمی از فید شنیده بودم و نمیدونستم چیه. الان باهاش آشنا شدم . اونم با این پکیجی که شما آماده کردین. مرسی

 27. موسوی می گوید

  ممنون آقای مجیدی برای تهیه درسنامه و دغدغه‌ای که برای ایجاد جامعه مطالعاتی دارید.
  بعد از گوگل‌ریدر، از فیدلی و بعد از اون از “اینوریدر” استفاده میکنم که واقعا امکانات و محیط کاربری اینوریدر منو راضی میکنه..

  اما یکی از جذابیت‌های گوگل‌ریدر که هنوز هیچکدوم ندارند، اون رباتهای دوستداشتنی بود که مطالب بیشتر لایک شده، اشتراک‌گذاری شده یا بحث شده رو جدا می‌کردند.. که خب لازمه ابتدا همون جامعه مطالعاتی تشکیل بشه.
  امیدوارم تلاشهای شما نتیجه بده و این اتفاق تاثیرگذار محقق بشه..

 28. ناصر می گوید

  ممنون از تهیه ی این پکیج فوق العاده.
  با آرزوی موفقیت برای شما

 29. مصطفی می گوید

  آقای دکتر من شاید جزو اولین مخاطبان وبلاگ ارزشمند شما باشم اما خیلی به ندرت کامنت می ذارم و بیشتر از مطالب شما استفاده می کنم.
  ضمنا تشکر از همه زحماتتان در این مدت و تشکر ویژه بخاطر این گلچین فیدی با ارزش، باید عرض کردنم تلاشهایتان واقعا ستودنی است.
  البته متاسفانه شبکه های اجتماعی موبایلی بخصوص تلگرام مخاطب عام را به شدت جذب خود کرده و با تغییر ذائقه مردم، اکثرا کاربران دنبال خواندن مطالب نیستند. اما همانطور که خودتان هم گفتید قطعا یک جمع حتی چند صد نفره از فیدخوان‌های ساعی و هوشمند بسیار باارزش و مبارک هست.

 30. مهدی رضائی می گوید

  منم چند سال پیش، بعد از مرحوم شدن گوگل ریدر و چند ماه سرگردانی بین سرویسهای مختلف و تستشون، از طریق یک پزشک با اینوریدر آشنا شدم و تا الان ازش استفاده میکنم. اپلیکیشنش قبلا راضیم نمیکرد، اما الان نفسمه. تا الان به هرکس تونستم معرفی کردم، اما جامعه ما هنوز فاصله زیادی با این فضا داره و فعلا معتاد تلگرامه.
  از شما هم بابت زحمت ارزشمندی که کشیدید سپاسگذارم جناب علیرضای عزیز.

  1. ریحانه می گوید

   سیستمم شما اندروییده؟

 31. سهيل می گوید

  سلام
  راهى براى ایمپورت فیدها در اپلیکیشن هم وجود دارد؟
  لطفا اگر ممکن هست براى ios نحوه نصب را بفرمایید.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   یک بار پاپ پی سی ایمپورت کنید.

 32. رضا می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  فقط میتونم بگم از صمیم قلب ممنونم
  کار فوق العاده ای انجام دادید
  با ارزشترین هدیه ای که میشه به کسی داد
  بهترین ها رو واسه شما و خواهرتون آرزومندم

 33. زهرا می گوید

  سلام
  ی تشکر خیلی ویژه داشتم ازتون بابت اموزش فید، واقعا یکى از بهترین هدیه هایی که میتونستم بگیرم،همین بود، خیلی خیلی خیلییییی ممنون.
  اقای دکتر ی سوال داشتم؛ این گلچین شما فقط قابل ایمپورت کردن توی لپ تاپ هستش؟ من میخوام روی فیدلی موبایلم وارد کنم ولی خب نمیشه، بیزحمت میشه راهنماییم کنید؟
  بازم تشکراااااات فراوان.. خیلی خیلی ممنون

 34. آزاده می گوید

  ممنونم فوق العاده بود

 35. نجمه می گوید

  ممنون از تلاشتان. من هم مینویسم. قبلا در بلاگفا و حالا در بیان. متاسفانه بلاگفا امکان معرفی وبلاگهای بیان را نمیدهد و بیان هم وبلاگ کامنت گذاران را به شکل آشکاری نشان نمیدهد. همین باعث شده مهجور و ناخوانده بمانم و انگیزه نوشتنم کم شود.

 36. ریحانه می گوید

  نسخه اندروییدش هم هست؟؟؟ اگر بله..قابلیتش با نسخه دسکتاپ برابری میکنه؟

 37. روتوس می گوید

  واقعا ممنو از سورسها منم میخواستمشون الان دیدم بسیار خوشحال شدم

 38. علی مصلحی می گوید

  آقای دکتر فایل‌های دانلود به شکل کد در وبلاگ شما برای من نمایش داده می‌شود و قابل دانلود نیست. کدها را کپی و در مرورگر پیست کردم. بازهم فایده نداشت.

 39. مصطفی احمدی مروست می گوید

  جناب دکتر درود بر شما
  متاسفانه لینک درست هست اما در ایفون حتی وقتی فایل رو اکسترکت میکنم بازهم فایل opml مورد نظر رو نمیشه در برنامه اینوریدر اضافه کرد
  اگر ممکنه بررسی کنید و راه حلی ارایه بفرمایید که بتونم از فایل خوب شما اضافه کنم
  البته در قسمت نسخه وب سایت اینوریدر میتونم فایل opml رو بدم اما بازهم اونجا بعد از ایمپورت کردن خطا میده که فایل xmlای باید کنارش باشه که نیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5