چگونه می‌توانیم به یک دوست یا عضو خانواده که دچار افسردگی است، کمک کنیم؟

0

اگر بتوانید افسردگی شخص را تشخیص دهید و از او حمایت کنید، کمک ارزشمندی انجام داده اید. شاید خودتان فکر کنید کار زیادی انجام نداده اید؛ اما کسی را کمک کرده اید که به کمک احتیاج داشته است و ممکن است حتی کمک شما باعث شود تا او خودکشی نکند.

کمک به دوستی افسرده در همه مواقع راحت نیست، اما گاهی کمک شما موجب پیش گیری از یک خودکشی خواهد شد.

برای بسیاری از افراد افسرده سخت است که از دیگران کمک بگیرند. بنابراین، کمک خود را به بعد موکول نکنید. سعی کنید که با بردباری بگویید، در صورت نیاز آماده کمک هستید.

هنگام گفتگو مهربان و باور آنها باشید، و تلاش کنید تا آنها را متقاعد سازید که به پزشک مراجعه کنند. هرگز نباید از فرد افسرده توقع داشته باشید و از او بخواهید به سرعت به خودش بیاید. هیچ کسی نیست که دوستدار افسردگی باشد؛ و اگر امکان داشته باشد همه می خواهند خود را جمع کرده و با آن کنار بیایند.

گفتگو با دیگران باعث خواهد شد که اشخاص مشکلات خود را مرتفع سازند. اما، گوش کردن راحت نیست؛ خصوصا زمانی گفتگو مشکل می شود که شخص مورد نظر پریشان حال باشد. وقتی شخص ناچار است چیزهایی را بگوید که واقعیت ندارد، یا چیزهایی را ابراز کند که از فرط دردناک بودن آنها، شما ندانید چگونه با احساسات ایجاد شده در خودتان، کنار بیایید. محدودیت های خود را در نظر گرفته و بیش از حد توانایی خود عمل نکنید.

سعی نکنید اطمینان های سریع و بدون علت بدهید یا توصیه های فوری داشته باشید؛ و فکر نکنید چون احساس ناراحتی می کنید مجبورید هر چیزی به ذهن تان آمد را به او بگویید. وسط صحبت آنها سخنی نگویید، و صحبت آنها را قطع نکنید. به آنها فرصت و وقت کافی بدهید تا احساسات خود را بیان کنند، و این واقعیت را بپذیرید که احساس هر فرد مطابق با رفتار اوست و دنیا را با رفتار خود میسنجد. اگر فکر می کنید که فر افسرده در اشتباه است، دلیل آن را بیان کنید و صحت آن را ثابت کنید؛ اما، موضوع را به بحث و مجادله نکشانید. زمانی می توان گفت که کارتان را خوب انجام داده اید که به صحبتها خوب گوش کنید و گفته های آنها را تصدیق کنید. مهربان باشید و از نصیحت زیاده از حد بپرهیزید. یادتان باشد که فقط می توان به آنها اطمینان داد که برای مشکل شان درمان دارویی مؤثر وجود دارد، و آنها بهبود خواهند یافت.

بعد از آنکه صحبت های آنان را کاملا شنیدید، سعی کنید که با آنها در تماس باشید و آنها را تنها نگذارید. حمایت و کمک های عملی را همچنان به آنها ارائه دهید تا وقتی که حالشان بهتر شود. اگر پیشنهاد کنید که با شما نزد پزشک بیایند، کمک مفیدی خواهد بود؛ ولی مراقب باشید که همه کارها را به عهده نگیرید. بسیاری از افراد افسرده فکر می کنند که نمی توانند از عهده کارهایشان برآیند و اگر تمام تصمیمات را شما به عهده بگیرید، این حالت ضعف در فرد تشدید می شود.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / موتور کولر آبی / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.