آیا انزال دیررس درمانی دارد؟

0

پرسش شما:

با سلام خدمت استاد گرانقدر. بنده ۲۰ سال دارم. مشکلی دارم که اگر مرا راهنمایی کنید هم خدا و هم خلقش را خوشحال کردید. عرض شود که بنده از ۱۶ سالگی تا الان خودارضایی دارم. البته مشکل من این نیست. مشکل اصلی من این است که در ۵-۴ موردی که سکس داشتم انزال اینجانب آنقدر طول می کشید که مجبور بودم با دست خودم را ارضا کنم. آقای دکتر من دارم تا چند ماه دیگه ازدواج می کنم. نمیدانم چه کنم. این رو هم عرض کنم که مشکل واریس بیضه هم ندارم. جسارتا خود ارضایی من حدود ۶-۵ دقیقه بیشتر طول نمی کشد. اکثر مواقع هم از مواد نرم کننده استفاده نمی کنم یعنی به صورت ضربه ای انزال می شوم. قدم ۱۸۱ سانت، وزنم ۸۵ و ستم ۲۰ سال است. درشت هیکل هستم. در ضمن مشکل کوچکی آلت ندارم. اگر مرا راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاسخ ما

دیر ارضایی مردان – خوشبختانه – ناکارایی نه چندان فراوانی است که – بدبختانه – برای بهبود با درمان های امروزی به زمان بیشتری نیاز دارد. چشمگیرترین سرچشمه های آن تعارضات درونی و خشم و کینه آشکار یا پنهان به جفتی است که با او نزدیکی دارد. باید دید در این چند مورد آمیزش هایی که داشته اید تا چه اندازه از آمادگی روانی بسنده برخوردار بوده اید و نگرش و دریافت شما از جفتی که با وی هم‌آغوشی داشته اید چگونه بوده است؟ آیا از او خوشتان می آمده است؟ آیا چندان برایتان دلچسب و خوشایند نبودند؟ آنچه در تاریخچه بسیاری از دچارشدگان دیده می شود و شما هم از آن یاد کردید این است که هنگام خودارضایی انزال در زمان دلخواه رخ می دهد و تنها هنگام همآغوشی با یک جفت ناپذیرفته که پیوند گرم و عاطفی با او ندارد از دیر ارضایی رنج می برد.

خیلی کم پیش می آید که دیر ارضایی پیامد برخی فرآیندهای زیستی باشد که دریافت داروها بویژه برخی داروهای ضد افسردگی یا ضد جنون و گاهی قند خون در بالای این فهرست جای دارد. آیا شما به تازگی دچار بیماری شده اید و برای درمان آن دارو دریافت کرده اید؟

با نگاه به زمینه روانی آغاز این ناکارایی پیداست که درمان های غیر دارویی کارسازترین گونه درمان این ناکارایی بشمار می آید. این شیوه درمان شامل جلسات جداگانه شناخت درمانی، رفتاردرمانی و گاهی روانکاوی است که دگرگونی نگرش های آسیب زا، تمرین رفتارهای کمک کننده و بهبود تعارضات درونی وی می پردازد. در رفتار درمانی فرد گام بگام می آموزد که چگونه در کنار و با همسرش به ارگاسم برسد.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.