آیا می توان مغز را تغییر داد؟

0

بله می توان!

جالب است بدانید که اثرات پیری دائمی نیستند. شما میتوانید برای معکوس کردن عواقب پیری بر مغزتان کارهایی انجام دهید. مغز انعطاف پذیری خاصی دارد، پس شما قادر به تغییر آن هستید.

شواهد علمی نشان داده است که با انجام برخی فعالیت های خاص، می توان مغز را تغییر داد. چند نمونه از آنها عبارت اند از:

پرورش مغز

ایده پرورش مغز، حوزه ی جدید و هیجان انگیزی در تحقیق است و شواهد نشان میدهد که می توانید برای تغییر مغزتان کارهایی را انجام دهید. با این حال، باید بدانید که تمام محصولات پرورش مغز نتایج یکسانی ندارند.

تحرک داشته باشید

ورزش نه فقط برای جسمتان، بلکه برای مغزتان نیز مفید است . بعضی افراد می گویند مغز مثل ماهیچه است، بنابراین باید با آن تمرین کنید. خوب، مغز شکل پذیر است، اما ورزش، چیزی بیش از تمرین ماهیچه است. پیش از همه، ورزش جریان خون را در مغز افزایش میدهد و باعث بهبود کارایی مغز می شود. فعالیت فیزیکی همچنین می تواند بخش های آسیب دیده ی مغز را نوسازی کند و سلول های بنیادین جدیدی در مغز بسازد و این به معنای داشتن حافظه ی بهتر و توانایی بیشتر برای یادگیری است.

با دیگران نشست و برخاست کنید

اگر ورزش کردن کار سختی به نظر می آید، معاشرت با دیگران می تواند اثر فوق العاده ای بر مغزتان بگذارد. پژوهش ها نشان داده اند که وقتی افراد وقتشان را صرف تعامل با دیگران می کنند، مغز نوعی هورمون شادی بخش به نام اکسی توسین آزاد می کند که می تواند حافظه را تقویت کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.