آیا نزدیکی دهانی نادرست است؟

0

پرسش شما:

آقای دکتر شوهر من علاقه خاصی به سکس دهانی داره اما من خودم از این کار زیاد خوشم نمی آد و نمیدونم انجام دادنش درسته یا نه؟ | بنظرم با اینکار احتمال انتقال میکربها به دهن ما زیاده و ممکنه باعث بیماری بشه. از طرفی هم نمیدونم با اصرارهای زیاد اون چیکار باید بکنم؟ می خواستم بدونم از نظر شما انجام دادن این کار مشکل ساز هست یا نه؟

پاسخ ما:

آمار نشان داده است که خواست جفت ها درباره نزدیکی دهانی گوناگون بوده و دارای چهار چوب روشن و همانندی نیست. در یک سر این گستر جفتهایی هستند که همیشه از نزدیکی دهانی پرهیز می کنند و در برابر در سر دیگر این گستره جفت هایی هستند که آن را بخش جدانشدنی از رفتار جنسی روزانه خود می دانند. شماری بیشتر خواهان آن اند تا برای آنها این کار انجام شود تا برای دیگری آن را انجام دهند (بیشتر خانم ها)، در برابر شماری شور بیشتری برای انجام دادن آن نشان می دهند (بیشتر آقایان). اگر بخواهیم برخی سودمندیهای نزدیکی دهانی در زوج ها را یادآوری کنیم باید از این موارد یاد کرد

١. نزدیکی دهانی ابزار گیرایی برای دور شدن از روندهای خسته کننده همیشگی بدست جفتها می دهد. شور و تپشی که از لیسیدن و بوسیدن محل به فرد دست میدهد او را آماده رفتن به بخش دیگر می کند. نوازش و انگیختن مهبل و پوست بیرونی آلت و لبها و بویژه | کلیتوریس به لغزنده شدن آن و آسانی پذیرش آلت مردانه (بدون پیامد درد و سوزش) می انجامد. در مردان – بویژه در سالهای میانسالی یا بالاتر – نوازش دهانی آلت به سفت شدن بهتر و زودتر آن می انجامد (جایی که در برخورد با آلت زنانه شاید به اندازه بسنده آماده و سفت نشود).

٢. در برخی نیز نوازش دهانی آلت دیگری، به پاگرفتن سبکباری روانی کمک می کند که پیش نیاز هماهنگی و همراهی برای پیشبرد کنش جنسی است. گاهی ممکن است برای برخی از مردان هنگام همآغوشی پایین آمدن از اوج توانمندی مردانه در برابر همسر فرمانبردار آسان نباشد (یا دست کم شاید همسرشان هنوز چنین پنداری داشته باشد). بوسیدن و لیسیدن آلت زن به هر دو می آموززد که هنگام هم بستری باید پندارهای بازدارنده فرادستی و فرودستی را به فراموشی سپرد و (برابر با هم به کام گرفتن و کام بخشیدن به دیگری پرداخت.

٣. نوازش دهانی جایگزین شایسته ای برای رفتارهای جنسی “آلت محور” است. پندار برخی جفت ها از همآغوشی جنسی تنها فرو رفتن آلت مرد به درون مهبل زنانه، جنبش پشت سر هم آلت و در پایان برون ریز منی و ارگاسم دوسویه است. هرگونه ناکارایی ناگهانی در سفت شدن آلت یا جلو افتادن زودهنگام انزال، درد و سوزش و گرفتگی عضلات مهبلی، همآعوشی به روند آزارنده و دلهره آوری می انجامد که به زودی به فروپاشی پیوند جفت پایان می یابد. بهره گیری از نزدیکی دهانی و نوازش دهانی دوسویه می تواند در این هنگام جایگزین خوبی برای روند پیشین باشد. با این کار جفتها می توانند با آرامش و دلهره کمتر به همآغوشی خوشایند بپردازند تا در هنگام دیگری ناکارایی پیش آمده بررسی شده و با درمان بهبود یابد.

درباره بهداشتی بودن یا نبودن این کار باید گفت که بیشتر باکتری های زنده در آستانه یا درون مهبل زنان بیمایزا نیستند و کمتر پیش می آید که نزدیک شدن دهان به این بخش به بیماری آشکاری بیانجامد. پیشینه دچار شدن به پدیدارهای بیماریزا (چون تبخال یا سوزاک) و بد گمانی به ماندگاری پدید آورنگان و جابجایی بیماری به جفت از مواردی است که ما را از پیشنهاد نزدیکی دهانی باز می دارد. نکته ای که باید به یادداشت این است که آلودگی در بیشتر موارد با نشانه آشکاری همراه نیست و گاهی تا دیرهنگام از آلودگی مهبلی خود آگاهی ندارند. در برابر آلودگی در بیشتر آقایان دارای نشانه های آشکار است و هنگام نیز می توان با بهره گیری از پوشینه (کاندوم) های مزه دار بدون هراس از جابجایی آلودگی به این کار دست زد.

بد نیست بدانید برخی تا آنجا پیشرفته اند که پافشاری می کنند جفت ها در هنگام خونروش ماهانه هم نیازی به خودداری از نزدیکی دهانی ندارند و می توان این کار را بدون نگرانی از برخورد با خونریزی ماهانه انجام داد. کاری که شاید چندان هم آسان به چشم نیاید!

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.