دانستنیهای جنسی: دختری با رفتارهای پسرانه – ناکارایی هویت جنسی

0

پرسش شما:

با عرض خسته نباشید من دختری هستم (گرچه از تکرار این مطلب احساس ناراحتی می کنم که از بچگی تمایل به انجام حرکات و رفتارهای پسرانه داشتم و با افزایش سن این موضوع جنبه حادتر و جدی تری بخود گرفته است به طوری که در حال حاضر منجر به بحران بزرگی در زندگی ام شده است و بطور مداوم با پدر و مادر و اولیای مدرسه درگیرم. همچنین با دختر خانمی از همکلاسی های خود صحبت کرده ام و با توجه به اینکه به وی علاقمند شده ام و ایشان هم قبول کرده اند قرار گذاشته اند تا در نزدیک ترین زمان ممکن با وی ازدواج کنند. در حال حاضر دچار بحران شدیدی در زندگی ام شده ام و واقعا به راهنمایی یک نفر نیاز دارم. خواهشمندم مرا راهنمایی کنید.

پاسخ ما

دوست من با داستان کوتاهی که از گذشته اندوه بار خود بازگو کردید دور از ذهن نیست که بپنداریم با پدیده شگفتی به نام ناکارایی شناسه جنسی روبرو بوده ایم.

جنسیت در انسان ۴ رویه جداگانه دارد. نخست شناسه عضوی (داشتن اندام جنسی مردانه یا اندام جنسی زنانه). دوم شناسه جنسی (داشتن دریافت پسر بودن یا دختر بودن). سوم گرایش جنسی (داشتن گرایش عاطفی- جنسی به جنس همسان یا ناهمسان) و چهارم رفتار جنسی  (سازگاری پندارها و رفتارها با سه رویه پیشین).

در این پدیده که هنوز روند و سازوکار رخ دادن آن بدرستی شناخته نشده است، رویه دوم از این چهار رویه با رویه ابتدایی سازگاری ندارد.

به گفته دیگر درست همانگونه که شما در داستان خود اشاره کردید با افرادی روبرو هستیم که با داشتن اندام جنسی زنانه خود را زن نمی دانند و خود را مرد می خواهند. در برابر افرادی هم هستند که با داشتن اندام جنسی مردانه خود را مرد نمی دانند و نمی خواهند. در میان مردم از گروه دوم با واژه نیش دار “اوا خواهر” یاد می شود و آنها را – به نادرستی – همجنسگرا می پندارند. شاید بخاطر بها دادن به ارزش های دیرین مردانه، نمایش مردانه یک زن در میان مردم پذیرفته تر از نمایش زنانه یک مرد بوده است و از همین رو زندگی افراد دسته نخست با افت و خیزهای اندوه بار کمتری در برابر دسته دوم همراه است. برای دریافت گوشه ای از درد و اندوه و رنجهای این انسان ها به این بیندیشید اگر دختری را به میان پسران در سن بلوغ دبیرستانی با مردان پرخاشجوی یک پادگان سربازی بفرستیم چه سرنوشتی برایش پیش می آید؟

همانگونه که گفتیم رویه سوم و چهارم جنسیت در دچار شدگان به ناکارایی شناسه جنسی با پنداشت آنان از جنسیت زنانه و مردانه شان سازگار است. از این رو آنان به جنس ناهمسان خود که در نگاه همگان همسان پنداشته می شود) گرایش عاطفی – جنسی نشان می دهند. همانند شما که از یکی از دختران همکلاسی خود خواستگاری کردید و دوست دارید با هم زندگی کنید.

ناآگاهی همگانی و نبود آموزش های کافی در مورد چگونگی این پدیده بسترساز درگیرهای جانفرسای بی شماری است که این افراد هر شب و روز با آن دست بگریبانند. افسردگی، دل نگرانی های همیشگی همراه با افت چشمگیر در بخشهای کاری، مالی و خانوادگی و در پایان خودکشی های چندباره پیامد ناگزیر این درگیری های پایان ناپذیر است. آموزش شایسته نزدیکان در خانواده و بدنبال آن پشتیبانی خانواده از زنانگی یا مردانگی حقیقی این افراد با ارزش ترین وسیله در بهبود زندگی آنان بشمار می رود. بنابراین نخستین گام افزایش آگاهی های همگانی از این پدیده و پذیرفتن این حقیقت از سوی پدر و مادر است که “ناکارایی شناسه جنسی” یک روند برگشت ناپذیر است که با درمان های شناخته شده امروزی دگرگون نمی شود. خوشبختانه امروزه از نگاه آیین و قانون هم ناکارایی شناسه جنسی بخش پذیرفته ای از آفرینش پر رمز و راز انسان است و امید بر این است که شما با یا بدون کمک اعمال جراحی جنسیت گردان زندگی شادمانه ای که شایسته آن هستید را آغاز کنید.


آیا من دچار ناکارایی هویت جنسی ام؟

پرسش شما:

با سلام خدمت آقای دکتر عزیز. از اینکه اینقدر خوش شانس هستم که در این دنیای سراسر تنهایی کسانی مثل شما هنوز هستند که می توانم با آنها درددل کنم خیلی خوشحالم. من دختر ۱۷ ساله ای هستم که از کوچکی دوست داشتم پسر باشم و دلیل آن هم این بوده است که همیشه میدیدم در جامعه ما به پسرها بیشتر از دخترها بها داده می شود و آزادتر هستند. من تا یادم می آید از بچگی رفتارهای پسرانه داشتم و دوست داشتم با پسرها بازی کنم. علاوه براین الان هم سینه های کوچکی دارم اما علاقه ای هم به داشتن روابط جنسی با خانم های همجنس ندارم. بنظر شما آیا من هم مبتلا به اختلال هویت جنسی هستم و الان چه کار باید بکنم؟

پاسخ ما

درباره اینکه بتوان شما را از گروه گفته شده ” ناکارایی شناسه جنسی” به شمار آورد یا نه هنوز زود است که بخواهیم چیزی بگوییم. به یاد داشته باشید که بسیاری از زنان ممکن است – به گفته شما در راستای همان اندیشه های “پسرها جنس برترند” در پندار خود آرزوی پسر بودن کنند. برخی لباس ها و رفتارهای پسرانه را می پسندند و همانگونه که پیش از این گفتیم این رفتارهای پسر دوستانه دخترها بسیار آسان تر در میان مردم پذیرفته شده و گاهی با پشتیبانی همگانی همه گیر می شود (مانند آرایش موی کوتاه برای دختران). ولی از نگاه شما، هیچ گفته ای که نشان دهد شما خود را یک پسر و نه یک دختر میدانید دیده نمی شود، چنانکه به گفته خود به دختران دیگر هم گرایش جنسی نداشته اید. دیگر اینکه با همین باور کنونی، رفتارهای شما آن ناسازگاری چشمگیری با باورهای پدر و مادر یا دور و بر شما نداشته است که در زندگی روزانه شما با درگیری و افت کاری یا آموزشی همراه باشد. به گفته دیگر پاسخ به این پرسش که اکنون شما دچار ناکارایی هستید با این دانسته ها بلی نخواهد بود.

اگر اندازه پستان ها (سینه واژه جایگزین نادرستی برای آن است) به باور شما کوچک تر از آنچه می پنداشته اید است بهتر است با یک کارشناس در این زمینه دیدار کنید.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / موتور کولر آبی / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.