غیر طبیعی بودن اندازه پستانها: بزرگی یا کوچکی بیش از حد یا غیرقرینه بودن آنها

تفاوتهای زیادی بین اندازه پستانها در خانمها وجود دارد. همچنین در اکثر خانمها اندازه هر دو پستان با هم کمی فرق می کند و کاملا قرینه نیستند. با این حال داشتن پستانهای بزرگ، کوچک و یا غیر قرینه می تواند برای خانمها بسیار ناراحت کننده باشد.

پستانهایی که بطور غیر طبیعی بزرگ می شوند اغلب در هنگام بلوغ بطور خیلی سریعی رشد می کنند و تصور می شود که این وضعیت به دلیل حساس شدن بیش از حد بافت پستانها به هورمون جنسی زنانه استروژن اتفاق می افتد. پستانهای بزرگ ممکن است باعث بروز درد در قسمت پشت، شانه ها و گردن شود و در بعضی موارد ممکن است عفونتهای پوستی در زیر پستانها ایجاد شود. خانمهایی که بطور طبیعی دارای پستانهای بزرگی هستند ممکن است در هنگام دویدن و یا انجام بازیهای ورزشی دچار مشکل شوند و یا اینکه در پیدا کردن لباسهای مناسب خودشان با مشکلاتی روبرو شوند. با این حال، داشتن پستانهای کوچک، هیچگونه مشکل بدنی برای خانمها ایجاد نمی کند و تأثیری نیز بر روی قدرت شیردهی خانمها ندارد و آنها می توانند به اندازه کافی به کودکان خود شیر بدهند.

گاهی اوقات، تغییرات قابل توجهی بین اندازه پستانهای خانمها وجود دارد و یکی از پستانهای آنها نسبت به دیگری بزرگتر می باشد که این وضعیت به علت رشد بیشتر آن پستان در هنگام بلوغ ایجاد می شود. این غیر قرینه بودن اندازه پستانها ممکن است باعث نگرانی و ناراحتی خانمها شود.

درمان

خانمهایی که دارای پستانهای بزرگ هستند می توانند از پوشیدن کرستهای مخصوص و مناسبی که برای محافظت پستانها ساخته شده، استفاده خوبی ببرند. این خانمها ممکن است با پوشیدن کرست در هنگام شب، راحتی بیشتری نمایند. اگر با این کارها، مشکل این گونه خانمها برطرف نشد، می توان به آنها توصیه نمود که با انجام عمل جراحی، پستانهای خود را کوچک نمایند .

خانمهایی که دارای پستانهای کوچکی هستند می توانند با پوشیدن کرستهای مخصوصی که دارای پد می باشد شکل بدن خود را در زیر لباس، بهتر نمایند. همچنین این خانمها نیز می توانند با انجام عمل جراحی و قرار دادن ایمپلنت در زیر بافت پستان، اقدام به بزرگ کردن پستانهایشان نمایند. رایج ترین ایمپلنتی که از آن استفاده می شود ایمپلنتهایی است که پر از ژل سیلیکون می باشند. سابقا، نشت کردن ژل سیلیکون از ایمپلنت اتفاق می افتاد اما امروزه با بهبود کیفیت این ایمپلنت ها، به ندرت چنین مسائلی بروز می کند.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.