چگونه بی‌ادب یا بی‌شعور نباشیم؟!

0

در اغلب مردم بی ادب هستند، چون جواب افرادی را که با آنها بی ادب بوده اند می دهند.

هنگامی که بر بی ادبی غلبه می کنید، حتا اگر این کار برای ش ما مشکل باشد، این تأثیر دمینویی جواب دادن می تواند در وجودتان متوقف شود. وقتی آن کار درست را انجام میدهید، همیشه احساس بسیار بهتری در مورد زندگی و خودتان دارید. شما از طریق برخورد محترمانه و موقرانه با دیگران، برای همه مردم حالت برنده – برندهای ایجاد می کنید و این نشان میدهد که برای خود نیز احترام قایلید. به علاوه ممکن است با این کار باعث تغییر رفتار ناشایست کسی شوید و به او چند شگرد خوب رفتاری نشان دهید. یادتان باشد که شخص بی ادب هم می تواند در مورد طرز رفتارش تصمیم بگیرد!!

چند نمونه از رفتارهای بی ادبانهی متداول و طرز شایسته واکنش به آنها:

-به هم زدن صف: بله، اینکه در صف منتظر نوبت خود باشید و یکدفعه سروکله یک نفر پیدا شود که علاقه ای به منتظر ماندن در صف ندارد، ناخوشایند است. اما در این شرایط، یکدفعه فریاد نزنید: «هیچ دلیلی قابل قبول نیست ، برو سر جات!» به جای آن مؤدبانه از آن شخص بپرسید آیا دلیل خاصی دارد که نمی تواند در صف مثل افراد دیگر منتظر بماند!

-مثل یک دیوانه رانندگی کردن: در خیابانها و اتوبان های امروز بی ادبی عمومیت دارد. اگر کسی یکدفعه اتومبیل شما را متوقف کرد، در فاصله ی کمی پشت اتومبیل تان حرکت کرد یا قوانین دیگر رانندگی را نادیده گرفت، دو انتخاب دارید .

-شما هم در جواب آن فرد فاصله تان را با اتومبیل او کم کنید (یا در صورتی که آن شخص با فاصله ی بسیار کمی پشت اتومبیل شما حرکت می کند یک دفعه ترمز کنید)، دست تان را روی بوق بگذارید یا با ایما و اشاره با آن شخص حرف بزنید که احتمالا می تواند منجر به آشفتگی و نابسامانی سایر اتومبیل ها در خیابان یا هر اتفاق دیگری شود که حتا کسی فکرش را هم نمی کند.

-اجازه دهید که آن شخص برود، دست تکان دهید و لبخند بزنید (حتا اگر واقعا ناراحت شده اید). درواقع دست تکان دادن حکم این را دارد که به آن فرد می گویید: «فرض می کنم که من را ندیدی، اما روز خوبی داشته باشی!» این انتخاب مطمئنا بهترین انتخاب خواهد بود.

-مدیریت مزاحمت ها: اگر هنگام کار کردن در دفتر خود کسی مزاحمتان می شود یا اگر یکی از همکارانتان در مکانی نزدیک شما صدای بلندی ایجاد می کند به آهستگی و محترمانه به او بگویید که به سکوت بیشتری احتیاج دارید.

احتمال دارد که آن شخص از انجام دادن چنین کاری لذت ببرد و در آن صورت دوباره با مشکل روبه رو خواهید شد. می توانید هم زمان مؤدب و جدی باشید، همیشه با همکارانتان در تمام شرایط با ملاحظه و احترام رفتار کنید. نیازی به این نیست که با بالابردن صدایتان، از کوره در رفتن یا شکایت به شخص دیگر عکس العمل شدید نشان دهید.

وقتی به طور غیرعمدی بی ادب بوده اید، اشتباه کرده اید، بی فکر چیزی گفته اید، باعث ایجاد پیشامدی ناخوشایند شده اید یا حرف نادرستی زده اید، فورا عذرخواهی کنید! هر چه برای ابراز پشیمانی خود بیشتر صبر کنید، معذرت خواهی تان تأثیر کمتری خواهد داشت. اگر باید به هر دلیلی معذرت خواهی کنید، می توانید بدون ایجاد فهرست بلندی از عذرخواهیها) فقط بگویید که دقیقا قصد انجام چنین کاری را نداشتید و به خاطر این که در مورد آن شخص یا شرایط ملاحظه ی بیشتری نداشتید، متأسف هستید. در مورد اشتباهتان زیاد صحبت نکنید یا سعی نکنید کارتان را توجیه کنید (این کار تنها اوضاع را بدتر می کند). در عوض یک حرف اطمینان بخش برای گفتن پیدا کنید و صادقانه نشان دهید که به آن شخص علاقه دارید، چیزی مانند نمونه زیر:

من واقعا از فراموش کردن قرارمون برای شام متأسفم. اصلا فراموش کردم روی تقویمم علامت بزنم. واقعا تقصیر منه. چطوره در قرار شام هفته ی دیگه جبران کنم؟ لطفا روزش را تو انتخاب کن، منم این دفعه فراموش نمی کنم روی برگه ی برنامه هام علامت بزنم!»

چشم ها دروغ نمی گویند. بنابراین یادتان باشد که هنگام عذرخواهی مستقیم به چشم های شخص نگاه کنید و به زبان بدنیتان توجه کنید. زبان بدن شما به اندازه ی کلمات شما مهم هستند. اگر معتقدید که معذرت خواهی کلامی کافی نبوده، با یک کارت یا عذرخواهی کتبی کارتان را تکمیل کنید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند. این کاری است که یک…

عکس‌هایی از آدم‌هایی که ناخواسته شبیه سلبریتی‌های مختلف شده‌اند، البته گاهی «کاریکاتور»گونه!

شبیه آدم‌های مشهور بودن خوب است یا بد؟ کوچک که بودیم عادت داشتیم خودمان را جای فوتبالیست‌ها یا هنرپیشه‌ها بگذاریم و نقش بازی کنیم. اما بزرگ‌تر که شدیم و بیشتر در عادات سلبریتی‌ها تحقیق کردیم، دیدیم خیلی‌هاشان آن حد کمالی که تصور می‌کردیمِ…

دو اینفلوئنسر سفر در واقع با یک تلویزیون ساده، سفر جعل می‌کردند و هیچ خبری از عکس واقعی در محیط…

دو عکاس به نام مانوئل بختر و و مانوئل رومز رام تصاویر خیره کننده‌ای خلق کردند که آنها را در حال پیاده‌روی در برف، کمپینگ در کوه‌ها و پرواز با هواپیما به سوی مقصدی دور نشان می‌دهد. اما در واقع آنها از در هنگام ثبت همه این عکس‌ها از اتاق…

آیا واقعا سرم حقیقت وجود دارد؟ چطور کار می‌کند؟

انسان‌ها از زمان امپراتوری روم می‌دانستند که ما در حالی که تحت تأثیر چیزی باشیم، صادقانه‌تر و راحت‌تر سخن میٰ‌گوییم. این همان جایی است که ایده  اصطلاح «سرم حقیقت» از آن سرچشمه می‌گیرد. سرم حقیقت به تعدادی از داروهای تغییر دهنده ذهن اشاره…

عکس‌های ساده‌ای که به خاطر پرسپکتیو و زاویه دید، گیج‌کننده و تفکربرانگیز شده‌اند!

زاویه دید خیلی مهم است. این موضوع در زندگی هم صادق است. ما گاهی عادت نگاه کردن از یک زاویه دید خاص و گسترده نکردن نگاه خود را پیدا می‌کنیم و در نتیجه برداشت خیلی عجیبی از چیزهای ساده می‌کنیم. این طوری می‌شود که کارهایمان اشتباه از آب…

سازه‌های و کارهای مهندسی کارا، زیبا و شگفت‌آور از سراسر دنیا

ساختن سازه مهندسی مسلما فقط به معنی ساختن چیزی کارا نیست. بلکه باید زیبایی سازه و تباین آن با محیط اطراف و ابعاد انسانی و فرهنگی آن در نظر گرفته شود. در ضمن امکان توسعه آن در آینده مد نظر قرار گیرد و همچنین چه بهتر که دوست‌دار محیط زیست…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / منابع آزمون دولینگو / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5