چگونه همیشه پاکیزه و آراسته باشیم؟

0

اگرچه داشتن لباس شایسته و مناسب مهم است، اما تمیزی و آراستگی و توجه به این موضوع، برای نشان دادن یک ظاهر مثبت از خودتان بسیار مهم است. بعضی از مردم لباس های آخرین مد با رنگ های مناسب می پوشند؛ با وجود این، از نظر اجتماعی یا در محل کارشان موفق نیستند. چرا؟ ممکن است آنها به طور صحیح تمیز و آراسته نشده باشند: شانه هایشان با شوره های سرشان لک شده، حلقه ی زرد و چرکی دور یقه پیراهن شان دیده می شود، موهای چرب یا دهان بدبویی دارند.

اگر نکات زیر را به کار می برید، مطمئن باشید که در وضعیت خوبی از پاکیزگی و آراستگی قرار دارید:

-مطمئن شوید که روزانه حمام می کنید یا دوش می گیرید و از یک دئودورانت ضدعرق استفاده می کنید. (مراقب باشید که دئودورانت را روی لباس خود نمالید!) نظم و پاکیزگی طبیعی بدن یک تابوی بی چون و چراست.

-بعد از غذاخوردن، دندان هایتان را مسواک بزنید یا اگر نمی توانید، برای تازه کردن بوی دهان تان از خوشبوکننده های نعنایی استفاده کنید. اگر دندان های زرد یا جرم گرفته ای دارید، از خمیردندان های سفید کننده یا جرم گیرهای سفید کننده ی دندان (که در اغلب داروخانه ها یافت می شود) استفاده کنید یا با دندان پزشکتان در مورد قدم های بعدی که می توانید برای رسیدن به یک لبخند سفیدتر بردارید، مشورت کنید.

-نسبت به عطرهایتان حساس و دقیق باشید – بوی عطرتان نباید قبل از شما وارد مکانی شود یا بعد از این که جایی را ترک کردید همچنان در آن جا باقی بماند، از عطرها، ادوکلن ها یا لوسیون ها و کرم های مصرفی پس از اصلاح صورت تان به مقدار کم استفاده کنید؛ چون شما به بوی عطرتان عادت می کنید، ممکن است پی بردن به نوع و میزان بوی آن برایتان سخت تر باشد. همچنین یادتان باشد که محصولات مربوط به آرایش و حالت دادن مو و دئودورانت ها و بسیاری موارد دیگر که از آنها استفاده می کنید دارای عطر هستند؛ پس حواستان باشد از محصولاتی استفاده کنید که بوی آزاردهنده ای ندارند.

دنیا پر از انسان هایی است که به بوی بسیاری از عطرها و ادوکلن ها حساسیت دارند. اگر می دانید کنار ش خصی خواهید بود که چنین حساسیتی دارد، به دلخواه وی رفتار کنید و زیاد از عطر و محصولات بودار استفاده نکنید. تمیزی و آراستگی کفایت می کند.

-برای حفظ ظاهر باطراوت و بدون چربی موهایتان، سرتان را زیاد با شامپو بشویید و موهایتان را به حالت دلخواه در آورید. موهایتان را مرتبا اصلاح کنید و آراسته و تمیز نگه دارید. اگر نیاز دارید از محصولاتی استفاده کنید که موهایتان را در جای مورد نظرتان و به آن حالتی که می خواهید نگه می دارند، بیش از حد از آنها استفاده نکنید. اگر موهایتان اصلا تکان نمی خورد، احتمالا از اسپری های مو، ثابت کننده یا ژل به مقدار زیاد استفاده کرده اید.

-آرایش در انظار عمومی هیچ گاه پسندیده نیست – همکارهایتان نمی خواهند در محل کار، شما را در حال کوتاه کردن ناخن هایتان یا لوسیون زدن به پاهایتان ببینند. آراستن خودتان باید در خلوت خصوصی خانه تان، قبل از این که پایتان را از در خانه بیرون می گذارید انجام شود. اگر مرحله ای را فراموش کردید یا دیرتان شده، صبر کنید تا بتوانید بی سروصدا برای اتمام مراحل ارایشی خود به یک سرویس بهداشتی بروید.


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.