یک مرد چطور لباس بپوشد تا جذاب‌ و موقر به نظر برسد؟ نکات و ترفندها

0

نکاتی درباره ی پوشش مردان

در زمانی نه چندان دور، مردان به اندازه ی زنان تنوع و مدهای مختلفی برای لباس هایشان نداشتند. آن روزها خیلی وقت است که گذشته امروز مدهای روز لباس مردان به اندازه ی لباس های زنان تنوع سبک و رنگ و جنس دارد. امروزه خوب و شایسته لباس پوشیدن به معنای سرمایه گذاری روی حرفه و زندگی شماست.

راهبردهای زیر را مطالعه کنید:

-به یکنواختی عادت نکنید و هر روز تنها به صرف این که مرد هستید همان لباس روز قبل تان را نپوشید. می توانید ظاهرتان را به طور مثال با پوشیدن رنگ ها و جنس های مختلف لباس تغییر دهید.

-لباس های جداگانه ای مانند کت های ورزشی و شلوارهایی که می توانید آنها را به آسانی با یکدیگر جور کنید، انتخاب کنید. این روشی است که می توانید طبق آن تنها از چند تکه لباس، چندین لباس متفاوت درست کنید.

-آن رنگ لباس هایی را انتخاب کنید که بیشتر به شما می آیند. به طور مثال، شاید یک پیراهن سفید معمولی باشد، اما ممکن است در لباسی که ته رنگ نامحسوسی از کرم دارد بهتر به نظر برسید. همین قانون در مورد لباس هایی که تنوع گسترده ای از رنگ های خاکستری دارند نیز صادق است. ممکن است خودتان از این موضوع شگفت زده شوید که یک درجه از رنگ خاکستری چقدر بیشتر از درجات دیگر آن به شما می آید.

-ابتدا به جنس و برازندگی و راحتی توجه کنید، سپس به سبک لباس. اگر لباسی زیاد برازنده ی شما نیست، آن را نخرید؛ به طور مثال وقتی یک شلوار در قسمت کمر زیادی تنگ است یا وقتی یقه پیراهنی کاملا راست و شکیل نمی ایستد. یادتان باشد که لباس خیلی گشاد به اندازه ی لباس خیلی تنگ زشت است.

-ژاکت و شلوارهایی را انتخاب کنید که جنس بهتری دارند و بیشتر به شما می آیند. اگر لاغر هستید، شاید بخواهید یک ژاکت دوطرف دکمه دار و یک شلوار پیشبنددار را برای پهن تر نشان دادن خودتان بپوشید. برعکس، اگر چاق هستید ممکن است بهتر باشد یک جلیقه و شلوار پیلی دار را انتخاب کنید.

-وقتی پیراهن مردانه می خرید، مطمئن شوید پیراهن تان به اندازه ی کافی برای تو گذاشتن داخل شلوار و به خوبی ایستادن در تن بلند است و آستین های آن خیلی بلند یا کوتاه نیست. برای پیدا کردن لباس اندازه و مناسب خود وقت بگذارید.

-کراوات هایتان را با دقت انتخاب کنید. اگر از سلیقه ی خود در کراوات مطمئن نیستید، سراغ رنگهای مبهم و نامشخص و طرح های محافظه کارانه بروید. به طور کلی، کراوات های عجیب و غریب و غیر متداول مناسب محیطهای کاری نیستند.

-کمربند و کفش تان را با یکدیگر و با لباس تان هماهنگ کنید. کمربند و کفش باید یکرنگ باشند، مگر این که لباس غیر رسمی با کفش کتانی بپوشید. همچنین مطمئن شوید که کمربند و کفش تان سالم هستند و کفش هایتان را واکس زده نگه دارید.

-اگر می خواهید از زیور آلات استفاده کنید، مطمئن شوید که زیبا و مناسب هستند. مطمئن باشید که زیورآلات زرق و برق دار و تجملی، چهره ی حرفه ای و کاری شما را بهتر جلوه نمی دهند


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.