اپل نسخه جدیدی از اپلیکیشن Clips را برای آیفون X و گرفتن سلفی‌های ۳۶۰ درجه منتشر کرد

0

اپل اپلیکیشن ساخت فیلم Clips را به‌روزرسانی کرد. نسخه جدید می‌تواند از قابلیت‌ها و سنسورهای آیفون X نهایت استفاده را ببرد.

دو ویژگی برجسته افزوده شده به نسخه جدید Clips، پشتیبانی از iCloud و مود جدید «Selfie Scenes» برای استفاده از سنسور دوربین TrueDepth آیفون X است. کاربران با مود جدید می‌توانند سلفی‌های ۳۶۰ درجه بگیرند.

این اولین به‌روزرسانی بزرگ این نرم‌افزار پس از ماه جولای است که استیکرهای دیزنی و پیکسار بدان افزوده شدند.

برنامه Clips انواع فیلترهای شبیه اینستاگرام و پریسما را در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما مود یا قابلیت جدید «Selfie Scenes» اجازه می‌دهد کاربران یک چشم‌انداز یا پس‌زمینه را انتخاب و عکس‌های سلفی خود را روی آن تنظیم کنند.

مود جدید Selfie Scenes

دوربین TrueDepth آیفون X کمک می‌کند تا Clips تصاویر و اجسام جلوی دوربین را روی برخی صحنه‌های دیجیتالی بیندازد. درست مانند صفحه «سبز» که در ساخت فیلم‌های سینمایی استفاده می‌شود با این تفاوت که به صورت زنده و بی‌درنگ امکان تنظیم جسم یا عکس شخص با پس‌زمینه وجود دارد.

اپل می‌گوید ایده Selfie Scenes از اینجا نشات گرفته است که برخی از کاربران می‌خواهند در اتاق یا خانه خود عکس‌برداری و فیلم‌برداری کنند ولی این اتاق و خانه کثیف و شلوغ است. Selfie Scenes کمک می‌کند تا کاربران با انتخاب پس‌زمینه‌هایی مناسب بتوانند در همین اتاق و خانه خود فیلم‌برداری کنند. کاربران می‌توانند در هنگام حرکت، فیلم‌برداری کنند و صحنه‌هایی زیبا و خلاقانه بسازند.

اپل می‌گوید برنامه Clips می‌تواند به معلمان کمک کند تا دانش‌آموزان را تشویق به گرفتن فیلم‌های علمی کنند. Clips فقط برای سرگرمی و سلفی نیست و افرادی مانند وبلاگ‌نویسان می‌توانند با استفاده از آن‌ها فیلم‌هایی ساخته و روی وب بارگذاری کنند.

نسخه جدید Clips از سرویس iCloud نیز پشتیبانی می‌کند. به این ترتیب؛ می‌توان فیلم‌هایی با آیفون گرفت و بعد روی آیپد ویرایش کرد. رابط کاربری این برنامه نیز بهبود پیدا کرده است. برخی از کلیدها و استیکرها تغییر پیدا کردند و شاهدیم استیکرها و فیلترهای پیکسار و دیزنی بیشتر شده‌اند. موسیقی‌های رایگان بیشتری برای قرار دادن روی فیلم‌ها در دسترس است و می‌توان در  داخل خود برنامه زبان را انتخاب کرد بدون اینکه نیازی به تغییر زبان گوشی تلفن همراه باشد.

Clips 2.0 برای آیفون‌های 5S و بالاتر به طور رایگان در دسترس است. همین‌طور؛ هر دستگاهی که iOS 11.1 را اجرا می‌کند؛ می‌تواند نسخه جدید Clips را نصب و اجرا کند.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.