معرفی کتاب « ده قانون طلایی »، نوشته شری کارتر اسکات

0

اگر موفّقیّت نوعی بازی است، پس قوانین خود را دارد.

شری کارتر اسکات


شناخت ده قانون برای رسیدن به موفّقیّت در زندگی

برخلاف اعتقاد عمومی، کسب موفّقیّت فقط در ثروت‌اندوزی و شهرت‌طلبی خلاصه نمی‌شود. به نظر دکتر «شری کارتر اسکات»، هر کس تعریف خاص خود را از مقولهٔ موفّقیّت ارایه می‌کند. به طوری که از بین آنها می‌توان به موفّقیّت در امور اداری و حرفه‌ای، تربیت فرزندان سالم و سعادتمند، تحصیلات عالیه و یا دست‌یابی به بالاترین مقام کشوری اشاره کرد. دکتر «کارتر اسکات» در این کتاب موفق شده است، به مقولهٔ زندگی پر معنی و موفق به‌خوبی اشاره کند. در واقع به خوانندگان کمک می‌کند تا به مفهوم موفّقیّت پی ببرند و سپس با بیان ده قانون ساده به چگونگی کسب این موفّقیّت اشاره می‌کند.

دکتر «کارتر اسکات» با تأسیس شرکت مشاوره، موفق شد این ده قانون را به خوبی از هم تفکیک کند. در حال حاضر هم با شرکت‌های بزرگ جهان از قبیل IBM و GTE سروکار دارد. این کتاب که از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان می‌باشد، توجّه صدها هزار نفر را به خود جلب کرده است به طوری که مردم درصدد برآمده‌اند این قوانین را در همهٔ امور و مسایل زندگی خود اعمال کنند. نویسنده با وجود گرفتاری‌های بسیاری که در زندگی حرفه‌ای دارد، همواره توجّه خاصی به خانوادهٔ خود نشان داده و سعی کرده است صمیمیت زیادی را در بین افراد خانواده برقرار کند. وی با طرح قوانینی چون «اعتماد به نفس از اجزای ضروری زندگی به‌شمار می‌رود» و «عملکرد شما روی کسب نتایج مثبت اثر می‌گذارد». خوانندگان را با فرآیندهای گام به گامی آشنا می‌کند تا که بتوانند به‌راحتی در مسیر موفّقیّت پیش بروند. اگر این قوانین را هر روز در زندگی شخصی اعمال کنید از انگیزهٔ کافی برخوردار می‌شوید و به‌خوبی می‌توانید همه چیز را در عمل پیاده کنید.

به اعتقاد «دکتر کارتر اسکات» تصویرسازی ذهنی از اهمیّت بسیاری برخوردار است و علاوه بر آن، طرح اهداف واقعی نیز به همان اندازه ارزش دارد. به اعتقاد وی، شناسایی ابزار خدادادی و کمک به مدیریت زمان هم اهمیّت به‌سزایی دارد. در واقع راهی را به شما نشان می‌دهد تا به خود ایمان آورید و ارتباط خوبی با سایرین برقرار نمایید. اگر بتوانید سیر پیشرفت و موانعی را که در سر راه شما وجود دارند به‌خوبی شناسایی کنید به خواسته و آرزوی قلبی خود نزدیک‌تر می‌شوید و به عنوان یک انسان کامل رشد می‌کنید. زمانی که در مسیر تحقق خواسته‌های قلبی خود پیش می‌روید، می‌توانید از راهنمایی‌هایی که در این کتاب ارایه شده‌اند، به‌خوبی بهره جسته و هرچه سریع‌تر به آرزوهایتان جامهٔ عمل بپوشانید.


کتاب ده قانون طلایی نوشته بزرگ علوی

کتاب ده قانون طلایی
قانون‌های ده‌گانه‌ی موفقیت
نویسنده : شری کارتر اسکات
مترجم : سپیده محمدحسین‌پور
ناشر: انتشارات نگاه
تعداد صفحات: ۳۳۴صفحه

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.