معرفی کتاب « اعتراف‌های یک تبلیغاتچی »، نوشته دیوید اگیلوی

0

سخن ناشر

دیوید اگیلوی کیست؟

در سال ۱۹۴۸، سه سال پس از پایان جنگ جهانی دوم دیوید اگیلوی، یک مهاجر ۳۹ سالهٔ انگلیسی که کمترین تجربه‌ای در دنیای تبلیغات نداشت، مغازه‌ای در خیابان مدیسون نیویورک گشود. خودش می‌گوید: «آکسفورد را رها کردم، مدتی در پاریس سرآشپز بودم، بعد فروشندهٔ دوره‌گرد شدم و اندکی بعد به خدمات اجتماعی روی آوردم. مدتی در کنار دکتر گالوپ به کارهای تحقیقاتی پرداختم و پس از آن به نوشتن آگهی‌ها و شعارهای تبلیغاتی مشغول شدم.» اما در فاصلهٔ ۵ سال او توانست به شخصیت برجستهٔ خیابان مدیسون تبدیل شود و بعدها لقب «سلطان خیابان مدیسون» را به خود اختصاص دهد.

هم اکنون انتشارات سیته برای آشنایی بیشتر خوانندگانش با «سلطان بی‌چون و چرای دنیای تبلیغات»، پرفروش‌ترین کتاب او را با نام اعتراف‌های یک تبلیغاتچی چاپ و منتشر کرده است.

این کتاب که به چهارده زبان دنیا ترجمه شده و میلیون‌ها نسخه از آن در سرتاسر دنیا به فروش رفته، بهترین، قابل فهم‌ترین و جالب‌ترین کتاب در زمینهٔ تبلیغات است؛ یک عصارهٔ جادویی از یادگیری و درایت.

کتاب با پیشینه‌ای از دوران کودکی اگیلوی آغاز می‌شود و سپس به مهم‌ترین سرفصل‌های دنیای تبلیغات می‌پردازد.

او از تجربهٔ خودش می‌گوید و برای ساختن بهترین کمپین‌ها و موفق‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی، تکنیک‌هایی را با شما در میان می‌گذارد؛ شگردهایی از برترین کارهایی که خلق کرده.

خواندن اعتراف‌های یک تبلیغاتچی که کارش را با رویایی بزرگ آغاز کرد و هم اکنون در سرتاسر دنیا ۲۶۷ شعبه و ۳۰۰۰ مشتری دارد، بی‌شک برای تمام کسانی که حرفهٔ تبلیغات را انتخاب کرده‌اند، الهام بخش، جالب و به‌یادماندنی خواهد بود.

شاهین ترکمن

پاییز ۱۳۹۲


یادداشت مترجم

گاهی در این بازار پرهیاهوی زندگی احساس سرخوردگی می‌کنیم و با خود می‌گوییم چرا افکار و آرمان‌هایمان خریداری ندارند؟ غافل از این که این ما هستیم که در پیداکردن مشتری برای آن‌ها ناتوانیم. موفق کسی است که بداند چطور باید متاع خود را عرضه کند و کجا می‌تواند خریدارش را بیابد. این جاست که تبلیغات، جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کند. خواندن این کتاب، هم برای کسانی که به طور حرفه‌ای در زمینهٔ تبلیغات فعال هستند و هم برای آن‌هایی که می‌خواهند حاصل تلاش خود را در بازار زندگی به بهای واقعی آن بفروشند، خالی از لطف نخواهد بود؛ چون چکیده‌ای است از تجربه‌های کسی که این راه را رفته و به سرمنزل مقصود رسیده است.

ترجمهٔ این کتاب را به پسر نازنینم، آرش هدیه می‌کنم؛ به امید آن که در این بازار مکّاره حرف‌های تازه‌ای برای گفتن و دستاوردهای ارزشمندی برای ارائه داشته باشد و خریداران قابلی سر راهش قرار بگیرند.

رویا گذشتی

پاییز ۱۳۹۲


کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی نوشته دیوید اگیلوی

کتاب اعتراف‌های یک تبلیغاتچی
نویسنده : دیوید اگیلوی
مترجم : رویا گذشتی
انتشارات سیته
تعداد صفحات: ۱۲۵ صفحه

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.