معرفی کتاب « ثروتمندان چه می‌دانند؟ »، نوشته رابرت کیوساکی

0

تقدیم به:

مادر عزیز و پدر بزرگوارم

که زیباترین مظاهر ازخودگذشتگی و فداکاری هستند.


مقدمه: ثروتمندان چه می‌دانند؟

شاید در آغاز، پولی نداشته باشید و به جای آن تنها رویای رسیدن به یک ثروت بزرگ را در سر بپرورانید. افراد زیادی هستند که رویایی در سر دارند اما تعداد محدودی از آن‌ها می‌توانند به رویای‌شان برسند. در هرحال باید بدانید که اگر ثروت را انتخاب کرده باشید، قادر هستید به آن دست پیدا کنید. هم اکنون شما در حال آشنا شدن با دنیای سرمایه‌گذاری هستید؛ شما در حال آموختن شیوه‌های واقعی سرمایه‌گذاری هستید در حالیکه بسیاری از مردم نگاهی سطحی نسبت به سرمایه‌گذاری دارند.

شما مسیر جدیدی برای زندگی خود انتخاب نموده‌اید! در کتاب اول (ثروتمندان به چه می‌اندیشند؟)، آموختید که چگونه با سوالاتی مثل «من کیستم؟ اهداف مالی چیست؟ آیا برای انتخاب ثروتمند شدن آماده هستم؟» می‌توانید نگرش خود را نسبت به مسائل مالی تغییر دهید. در ادامه نیز دانش و مهارت‌هایی را که برای حرکت به سمت آزادی مالی لازم است برایتان ارائه می‌کنیم. وقتی بدون اینکه کسی برای مطالعه کردن یا تصمیم گرفتن به شما فشار بیاورد، از پایه، دانش و برنامهٔ مالی خود را می‌سازید، با سرعت مطلوب خود پیش خواهید رفت.

***

پدر پولدار

برای ثروتمند شدن باید دانش مالی کسب کنید.

***

تصمیم بگیرید ثروتمند باشید

وقتی که من و همسرم در سال ۱۹۸۵ حدود سه هفته هیچ سرپناهی نداشتیم، به راحتی می‌توانستیم به عنوان کارمند مشغول کار شویم، اما ما تصمیم‌مان را گرفته بودیم. ما تصمیم گرفته بودیم ثروتمند باشیم- ثروتمند اما بدون سرپناه؛ به‌نظر متناقض می‌رسد.

ما تصمیم گرفته بودیم در سمت راست نمودار چهاربخشی جریان وجه نقد بمانیم. هدف ما آزادی مالی بود و می‌دانستیم که تنها از طریق بخش‌های B و I می‌توانیم به این هدف دست پیدا کنیم. می‌دانستیم باید برای قرار گرفتن در بخش B، دانش مالی کسب کنیم و برای قرار گرفتن در بخش I باید کسب‌وکاری راه بیندازیم.

تفکر متفاوت

می‌دانستیم برای ثروتمند شدن باید مانند ثروتمندان فکر کنیم. در کتاب اول، با برخی از تفاوت‌هایی که میان طرز فکر افراد معمولی و افراد ثروتمند وجود دارد، آشنا شدید:

* افراد معمولی:

مهم، امنیت شغلی است.

هدف من، داشتن یک خانه است.

بهترین کار، پس‌انداز پول است.

ثروتمندان انسان‌های خسیسی هستند.

* ثروتمندان:

مهم، راه انداختن یک کسب‌وکار است.

هدف من، داشتن یک مجتمع مسکونی است.

بهترین کار، سرمایه‌گذاری پول است.

ثروتمندان انسان‌های بخشنده‌ای هستند.

من و کیم می‌دانستیم که راه انداختن کسب‌وکار آسان نیست اما این را نیز می‌دانستیم که توان این کار را داریم. تصمیم گرفتیم یک شرکت آموزشی تاسیس کنیم. به‌وسیله پولی که از این راه به‌دست آوردیم توانستیم در املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری کنیم. در واقع این درآمد حاصل از املاک و مستغلات بود که ما را به آزادی مالی رساند.

واقعیت درونی خود را انتخاب کنید

من و کیم باید با هم برنامه مالی خود را انتخاب می‌کردیم. همدلی و اتحاد شما با همسر یا شریکتان در تهیه برنامه مالی بسیار مهم است زیرا اگر یکی از شما به دنبال امنیت مالی و دیگری به دنبال آزادی مالی باشد، با مشکل مواجه خواهید شد. من و کیم در آرزوی رسیدن به آزادی مالی با یکدیگر متحد و همدل بودیم؛ ما تصمیم داشتیم کسب‌وکاری را به کمک هم راه بیاندازیم.

من و کیم، آزادی مالی را انتخاب کردیم و به همین خاطر بود که توانستم در سن ۴۵ سالگی بازنشسته شوم و اگر چه کمی طول کشید اما بالاخره زمانی که من ۴۷ ساله و کیم ۳۷ ساله بود، توانستیم به آزادی مالی هم برسیم.

اما یادتان باشد که ممکن است واقعیت درونی ما و شما با هم تفاوت داشته باشد. من معتقدم که هر کس باید در ابتدا یک برنامه مالی برای امنیت و آسایش، و بعد از آن برنامه‌ای برای ثروتمند شدن داشته باشد. در راستای تحقق هر یک از این برنامه‌ها با من همراه شوید تا نمودار زیر را بررسی کنیم.

ساختار برنامه مالی

اگر هدف‌تان ثروتمند شدن است، واقعیت یا هدف شما باید شامل درآمدی بیشتر از ۱۰۰, ۰۰۰ دلار در ماه یعنی بیشتر از ۱, ۲۰۰, ۰۰۰ دلار در سال باشد. این نشان می‌دهد که شما برای پول کار نمی‌کنید بلکه این پول است که برای شما کار می‌کند. اگر واقعیت شما غیر از این است، پس ابتدا بر روی یک برنامه مالی برای امنیت تمرکز کنید که نیازمند ۵, ۰۰۰ دلار در ماه یعنی ۶۰, ۰۰۰ دلار در سال است. درآمد کمتر از ۲, ۵۰۰ دلار، خط قرمز و سطح حداقل درآمد را نشان می‌دهد که جایی در برنامه مالی برای امنیت ندارد.

به یاد داشته باشید که واقعیتِ شما نباید محصورتان کند و می‌تواند حاوی خبر خوبی برای شما باشد. زیرا با گام برداشتن در مسیر آزادی مالی، واقعیتِ شما نیز تغییر خواهد کرد؛ برنامه مالی شما نیز همگام با واقعیت‌های شما باید تغییر کند. نکته مهم در این مرحله، “آغاز” است.


کتاب ثروتمندان چه می‌دانند نوشته رابرت کیوساکی

کتاب ثروتمندان چه می‌دانند؟
نویسنده : رابرت کیوساکی
مترجم : مجتبی مهری
ناشر: انتشارات آوین
تعداد صفحات: ۱۲۸ صفحه

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

بهترین سایت‌ها برای پیدا کردن کتاب‌هایی که با سلیقه شما جور هستند

آیا می‌خواهید از مطالعه کتاب لذت ببرید؟ در اینجا سایت‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که کتاب‌هایی خوبی بر مبنای مطالعات لذت‌بخش قبلی به شما توصیه می‌کنند. هیچ چیز دلهره آورتر از رفتن به یک کتابفروشی بدون فهرست خرید نیست. شما کلی وقت…

کشف خانه‌ای متروکه در فرانسه که پر از عروسک‌های به ظاهر شیطانی است!

برایان سانسیرو می‌نویسد که خانه‌ای متروک در فرانسه کشف کرده که به‌طور کامل توسط درختان انگور پوشانده شده  بود و گویی از دنیا پنهان بود. خود خانه عادی است، اما برخی آن را می‌توانند بدترین کابوس خود بدانند. اتاق‌ها مملو از چیزهای غیرعادی…

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود. درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه ۱۷۸۳، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت. مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…

عکس‌هایی از حوادث ناگوار که با کمی «احتیاط» و عقل قابل پیشگیری‌اند

گاهی ما در کارهایمان به اصطلاح از خلاقیت استفاده می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کاری را بدون اینکه وسایل لازمش را داشته باشیم با چیزهای بی‌ربط، در زمان کم، تمام کنیم. خب راستش گاهی شانس می‌آوریم و پز می‌دهیم که خلاقیت داشته‌ایم، اما خیلی وقت‌ها…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده: یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد!

شاید این گفتار مشهور فرنگی‌ها که می‌گویند که یک عکس به اندازه هزار کلمه سخن می‌گوید، غلو باشد. گاهی در یک عکس فقط زیبایی می‌بینیم. گاهی هم داخل آن چیزی نیست. بدتر از همه، گاهی چون یک عکس برش محدودی از زمان و مکان است، به نوعی حاوی دروغ است…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5