معرفی کتاب « قلب عشق »، نوشته جان اف. دیمارتینی

0

کتاب قلب عشق ترجمه‌ای است از:

The Heart of Love

Dr. John F. Demartini


زان یار دلنوازم شکری است با شکایت

گر نکته‌دان عشقی بشنو تو این حکایت

حافظ


سخن ناشر

کیست خریدار عشق؟

روح همهٔ انسان‌ها نغمهٔ عشق را سر می‌دهد و ما برای درک این احساس خلق شده‌ایم، احساسی که نه آغازی دارد و نه پایانی.

من، تو، ما هر کدام در مسیر زندگی‌مان حس‌های متفاوتی را تجربه می‌کنیم. گاهی در روابطمان احساس می‌کنیم که از خوشی روی پا بند نیستیم و گاهی هم احساس می‌کنیم که کمرمان زیر بار غم خم شده است.

قلبِ عشق بر این باور است که هدف از برقراری ارتباط با دیگران شاد شدن نیست، بلکه رسیدن به نوعی تعادل منطقی با خود و دنیای اطرافمان است. یعنی شما باید بتوانید از طریق کسانی که با آنان در ارتباطید، به کمال برسید؛ یا به عبارت دیگر، شریک عاطفی کسی است که به شما کمک می‌کند تا حقیقت خود را درک کنید و به آنچه دارید عشق بورزید. و این همان قلبِ عشق است.

زمستان ۱۳۹۰

فیروزه یاوری


۱. روزی روزگاری ده خرافه دربارهٔ روابط آدم‌ها وجود داشت

سرعت گام‌هاشو کمتر کرد. صدای آشنایی به گوشش رسید. به طرف صدا رفت؛ راپونزل سر بلند کرد و اون رو دید. فوری شناختش. به طرفش دوید. دست‌هاشو دور گردنش حلقه کرد و گریه رو سر داد. دو قطره از اشک‌های راپونزل روی چشم‌های بی‌سوی او افتاد و فوری بینایی رو به اون‌ها برگردوند؛ دوباره می‌تونست همه جا رو ببینه. راپونزل رو سوار اسبش کرد و به قلمرو پادشاهی خودش برد. مردم استقبال گرمی از اون‌ها کردن. راپونزل رو کنار خودش در جایگاه ملکه به تخت نشوند و سالیان سال، در کنار هم به خوشی و شادکامی زندگی کردن.

بخشی از داستان راپونزل، نوشتهٔ برادران گریم

روح همهٔ انسان‌ها نغمهٔ عشق را سر می‌دهد. همهٔ ما برای درک این احساس خلق شده‌ایم؛ احساسی که نه آغازی دارد و نه پایانی،‌ ولی خیلی ساده وجودش را لمس می‌کنیم. عشق از هر گونه تعصب و غرض‌ورزی به دور است. نه ما مالک او هستیم نه او مالک ما. چیزی را از ما دریغ نمی‌کند و خود به هیچ حد و مرزی محدود نمی‌شود. احساسی که چنین ویژگی‌هایی نداشته باشد، عشق نیست. درک مفهوم عشق، تنها از راه پذیرش آن امکان‌پذیر است.

ولی در بعضی از افسانه‌ها، این موهبت الهی،‌ به یک دیو تبدیل می‌شود. داستان‌هایی که از دوران کودکی شنیده‌ایم، تصویر نادرستی را از عشق در ذهن ما ترسیم می‌کنند. در پایان خیلی از قصه‌ها شنیده‌ایم:

«… و سال‌های سال روزگار خوشی را در کنار هم سپری کردند!»

همه ته دلشان می‌گویند: «خب که چی؟» ولی ناخودآگاه، این فکر در ذهن همهٔ کسانی که عاشق شده‌اند، نقش می‌بندد که چنین سرانجامی در انتظار آنان است.

اگر شما هم مثل غالب مردم،‌ همه چیز را راحت می‌پذیرید، به احتمال زیاد، یکی از خرافه‌های رایج اجتماعی یا افسانه‌های تخیلی مدرن را باور دارید؛ چیزی که باعث سردرگمی شما در روابطتان با دیگران می‌شود. اگر به چنین افکاری پایبند بمانید، مثل این است که گرفتار یک جادوگر بدنهاد شده‌اید که آیینه‌ای جادویی و سیبی سمّی در دست دارد. این قبیل باورها نگاه شما را عوض می‌کنند، به طوری که احساس می‌کنید سرانجام خوش برای همه رقم خورده است، به جز شما! بدین ترتیب،‌ خود را در فضای ناخوشایندی قرار می‌دهید و احساسی که ریشه در واقعیت ندارد، شما را می‌آزارد.

جان اف.‌ کندی، رئیس جمهور پیشین آمریکا، می‌گفت که دشمن بزرگ حقیقت، دروغ نیست، بلکه خرافه است،‌ که اگرچه غیرواقعی است، اما ریشه‌های عمیق دارد و به راحتی دست از سر آدمی برنمی‌دارد. کندی می‌گفت که تنها راه نجات از بند خرافه این است که سختی فکرکردن را به جان بخریم، نه این که به خاطر راحت‌طلبی،‌ هر نظری را بی‌چون و چرا بپذیریم.

آیا مایلید که زوایای تاریک فکرتان را به نور تفکر روشن کنید و به مقابله با خرافه‌های رایج بپردازید؟ اگر جوابتان مثبت است،‌ از دنیای خیال فاصله بگیرید و به یک سرزمین الهام‌بخش قدم بگذارید تا زندگی واقعی، روابط درست و عشق حقیقی را تجربه کنید.

مطمئنم الان با خودتان می‌گویید: «من که پایبند هیچ فکر غلطی نیستم!» پس خواهش می‌کنم این جمله‌ها را با دقت بخوانید و ببینید با کدام یک موافق هستید.

۱ ـ پیدایش یک رابطهٔ عاطفی جدید، مرا خوشحال می‌کند.

۲ ـ اگر کسی را پیدا کنم که احساس مشترکی با من داشته باشد، کامل شده‌ام.

۳ ـ یک رابطهٔ عاطفی درست، تا ابد پایدار می‌ماند.

۴ ـ اگر از این دریای متلاطم که در آن گرفتاریم به سلامت بگذریم، به وادی ایمن می‌رسیم.

۵ ـ برای تداوم یک ارتباط عاطفی خوب، باید ازخودگذشتگی کرد.

۶ ـ فقط در ابتدای یک رابطه می‌توان انتظار داشت که همهٔ نیازهایمان ارضا شوند.

۷ ـ اگر رابطه‌ای درست پایه‌ریزی شده باشد، لازم نیست که روی آن کار کنیم.

۸ ـ اگر با کسی ارتباط عاطفی نداشته باشم، تنها هستم.

۹ ـ وجود فرزندان، زندگی زناشویی را کامل می‌کند.

۱۰ ـ دو نفر که متضاد هم باشند، به سمت یکدیگر کشیده می‌شوند.

آیا می‌دانید در هر یک از این جمله‌ها یک خرافه نهفته است؟ در این کتاب، به شما نشان خواهم داد که چگونه باور این افکار بچگانه، جلوی رشد فردی شما را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد از تمام مواهبی که در یک رابطهٔ عاطفی به ودیعه نهاده شده است، لذت ببرید. بیایید تک‌تک آن‌ها را بررسی کنیم تا حقایق را دریابیم.


 کتاب قلب عشق نوشته جان اف. دیمارتینی

کتاب قلب عشق
چگونه برای یافتن یک ارتباط حقیقی به آن سوی خیال برویم
نویسنده : جان اف. دیمارتینی
مترجم : رویا گذشتی
انتشارات سیته
تعداد صفحات: ۱۵۶ صفحه


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تصاویر و لطایفی در مورد زندگی در اروپای شرقی

اروپای شرقی هنوز سنت‌های خاص خود را دارد و هنوز به اندازه بخش غربی مدرن نشده است و فرهنگ خاص خود را داراست.به همین خاطر ممکن است ما برخی از روندهای آنجا احساس نزدیکی کنیم.به تصاویر زیر بنگرید:آکوامن بعد از 2 هفته در بلغارستان…

داستان پسر دو سر بنگال، آن هم به صورتی تقریبا دیده نشده!

در ماه مه 1783، در روستای کوچکی به نام Mundul Gaut، در بنگال هند، یک کودک عجیب به دنیا آمد. او دو سر داشت.مامایی که به زایمان کمک می کرد از ظاهر کودک چنان وحشت زده شد که سعی کرد با انداختن او به داخل آتش این هیولا را بکشد. خوشبختانه…

شوخی با بناهای معروف و عجائب معماری دنیا یا میدجرنی – گمشده در ترجمه!

کاریکاتور شخصیت‌های مشهور را بسیار کشیده‌اند و دیده‌ایم، اما کشیدن کاریکاتور بناهای معروف زحمت بیشتری دارد. اما میدجرنی می‌تواند این زحمت را بسیار کمتر کند.کاربر شبکه اجتماعی دریت به نام mossymayn به تازگی این کار را کرده است:دروازه…

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…

چگونه طولانی مدت درس بخوانیم و کمتر خسته شویم؟

مطالعه برای ساعات طولانی می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین راهبرد وجود دارد که می‌توانید برای کمک به حفظ تمرکز و جلوگیری از خستگی از آن‌ها استفاده کنید:استراحت کنید: هر 45 تا 50 دقیقه یک بار استراحت کنید تا مغز خود را شارژ کرده و از…

سلبریتی‌ها اگر کاری عادی داشتند – پاسخ‌های تصویری میدجرنی

چه می‌شد اگر یک هنرپیشه نامدار در سنی طلایی امکان جذب شدن در رشته بازیگری را پیدا نمی‌کرد یا بحرانی خانوادگی او را وادار به سال‌ها کار عادی می‌کرد. چه می‌شد اگر نخستین کسانی که تست بازیگری از او می‌گرفتند، به کلی مایوس و دلسردش می‌کردند.…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.