معرفی کتاب « می‌توانید پولدار بودن را انتخاب کنید »، نوشته رابرت کیوساکی ، شارون ال لچر

0

تقدیم به همسر عزیزم

و تمامی همراهانم

پیش گفتار مترجم

کتابی که پیش رو دارید، یکی از جامع‌ترین کتابهای رابرت کیوساکی است، میلیونری که بیشتر افراد علاقمند به حوزه ثروت با او آشنا هستند. همانطور که از نام آن پیداست در این کتاب از ابتدا تا انتهای نکاتی که برای پولدار شدن نیاز دارید را خواهید آموخت.

راه‌های زیادی برای ثروتمند شدن وجود دارد اما اگر می‌خواهید به ثروتی پایدار دست‌یابید باید با اصول ابتدایی اقتصاد و در پی آن با نکاتی برای راه‌اندازی کسب و کار آشنا شوید که در این کتاب تمامی آنها مرحله به مرحله تشریح شده‌اند.

اگر تصمیم گرفته‌اید الفبای پولدار شدن را بیاموزید و زندگی خود را تغییر دهید، این راهنما بیشتر پرسش‌های شما را پاسخ گفته و راهنمای شما در مسیرتان خواهد بود.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

در صورت هرگونه پرسش می‌توانید با ایمیل mansbigdeli@yahoo.com در تماس باشید.

منصور بیگدلی


بخش نخست: مانند پولدارها فکر کنید

پیش‌گفتار

زندگی انتخاب کردن است. در ۹ سالگی پولدار بودن را انتخاب کردم. دو پدر داشتم، یکی پولدار بود و دیگری بی‌پول. پدر واقعی‌ام، پدر بی‌پولم، تحصیلکرده و باهوش بود و مدرک دکترا داشت. پدر بهترین دوستم، پدر پولدار، هرگز هشت کلاس را تمام نکرد. هر دو نفر در شغل خود موفق بودند، در تمام زندگی خود به سختی کار می‌کردند. هر دو درآمد داشتند اما یکی از آنها همیشه مشکل مالی داشت. دیگری به یکی از پولدارترین مردان هاوایی تبدیل شد. یکی از آنها درحالی مرد که میلیون‌ها دلار برای خانواده‌اش، موسسات خیریه و کلیسا بجا گذاشت. دیگری بدهی‌هایی به ارث گذاشت که باید پرداخت می‌شد. هردوی آنها مرا راهنمایی می‌کردند اما راهنمایی‌های آنها شبیه به هم نبود. هر دو مرد قویا به آموزش اعتقاد داشتند اما دوره‌های آموزشی یکسانی را پیشنهاد نمی‌کردند.

اگر تنها یک پدر داشتم، باید راهنمایی او را می‌پذیرفتم یا رد می‌کردم. اما داشتن دو پدر به من امکان مقایسه بین دیدگاه‌های آنها را داد: دیدگاه پولدار و دیدگاه بی‌پول.

بجای اینکه به سادگی نظر یکی را بپذیرم و دیگری را رد کنم، شروع به تفکر بیشتر، مقایسه آنها و سپس انتخاب برای خودم کردم. مساله این بود که پدر پولدار هنوز پولدار نبود و پدر بی‌پول هم هنوز بی‌پول نبود. هردو شغل‌های خود را آغاز کرده بودند و هردو درگیر مسایل مالی و خانواده‌شان بودند. اما دیدگاه‌های کاملا متفاوتی در مورد پول داشتند.

در سن نه سالگی، انتخاب من این بود که به دیدگاه‌های پدر بی‌پولم گوش نکنم، اگرچه او پدری با تحصیلات دانشگاهی بود. تصمیم گرفتم به دیدگاه‌های پدر پولدار گوش کنم و در مورد پول از او بیاموزم. به عبارت دیگر پولدار بودن را انتخاب کردم. درس‌هایی که از او آموختم درس‌هایی هستند که اکنون با شما در میان می‌گذارم.

هنگامی که ما جوان هستیم معمولا بجای ما تصمیم‌گیری می‌شود. وقتی رشد می‌کنیم و بالغ می‌شویم یاد می‌گیریم خودمان انتخاب کنیم. اکنون زمان آن رسیده که یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی خود را بگیریم، اینکه کنترل تصمیمات بحرانی زندگی مالی خود را در دست بگیریم یا خیر. چرا بحرانی؟ چون اگر کنترل مسایل مالی خود را در دست بگیرید قدرت پیدا می‌کنید آینده جدیدی را برای خودتان شکل دهید. این انتخاب در واقع حاصل یک سری تصمیمات کوچکتر است. تصمیم به تغییر آینده مالی یک تصمیم ابتدایی است. تصمیم به پیگیری، داشتن یک روز جدید هر روز که چشمانتان را باز می‌کنید، انتخابی بحرانی‌تر است. آیا می‌توانید انتخاب خود را به طور کامل تا انتها ببینید؟

این کتاب نقشه راهی برای زندگی جدید شما است. حین خواندن این کتاب سه بخش را خواهید دید شامل ایده‌های مختلف پولدارها، اطلاعات عملی و تمریناتی که نه برای تعیین مسیر شما بلکه برای روشن کردن راه شما طراحی شده‌اند. در بخش (۱)، «مانند پولدارها فکر کنید» با تفکرات قدیمی آشنا شده و ایده‌های جدیدی را می‌پذیرید که قدرت بجلو راندن شما برای ورود به سراشیبی آزادی مالی را می‌دهند. در بخش (۲)، «آنچه پولدارها می‌دانند را بیاموزید» دانش مورد نیاز برای حفظ خود در مسیر را بدست خواهید آورد. در بخش (۳) «کارهایی را انجام دهید که پولدارها انجام می‌دهند» برنامهٔ دقیقی ارایه خواهد شد که به شما کمک می‌کند به مقصد خود برسید.

اما اول از همه باید موقعیت مالی خود را ارزیابی کنید. در صفحات بعدی با ترس‌ها، عادت‌های کهنه تفکر خود و سایر موانع مخفی روبرو می‌شوید که تاکنون مانع از پیشرفت شما شده‌اند. فهرستی از قدرت‌ها و اشتیاق‌های خود می‌سازید، آنهایی که همیشه داشته‌اید اما هرگز تایید نکرده‌اید، چه قدرتی می‌تواند شما را از مارپیچ مالی‌تان خارج کند. با تفکرات جدیدی در مورد ایدهٔ پول، تفکراتی برای مهارکردن آن قدرت‌های درونی و به جلو راندن شما در جادهٔ رویاهای‌تان آشنا می‌شوید.

پدر پولدار گفت:

«همه ما قدرت انتخاب داریم. من پولدار بودن را انتخاب کردم و این انتخاب هر روز من است.»

شادباش

شما تصمیم گرفته‌اید به آزادی مالی دست‌یابید. زمان تلاش فرارسیده است.

دو راه در جنگل وجود داشت و من

راهی را انتخاب کردم که کمتر کسی از آن عبور کرده بود،

و همین تمام تفاوت‌ها را ایجاد کرد.

«رابرت فراست»

فصل نخست: ذهن خود را تغییر دهید تا زندگی شما تغییر کند

همه ما قدرت انتخاب داریم.

من پولدار بودن را انتخاب می کنم

و این انتخاب هر روز من است.

شما در حال آغاز این برنامه آموزشی هستید چون می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید. اما پیش از آنکه زندگی خود را تغییر دهید باید ذهن خود را تغییر دهید. تفکرات و باورهای شما عمیقا در درون شما جای گرفته‌اند، آنقدر عمیق که حتی ممکن است آگاه نباشید که چقدر روی مشکلات مالی شما اثر گذاشته‌اند. اگر آرزوی آزادی مالی دارید پس به خودآگاهی نیاز دارید. در این فصل فهرستی از وضعیت‌های خود را خواهید داشت. می‌آموزید که کدام وضعیت‌ها به شما کمک می‌کنند و کدام شما را عقب نگه می‌دارند. با تاثیر گرفتن از راهنمایی پدر پولدار با ثروتی از ایده‌های جدید روبرو خواهید شد که قدرت حرکت دادن شما در جهت‌های مختلف، در مسیر آزادی مالی را دارند. انتخاب این مسیر به شما بستگی دارد.

در چه فکری هستید؟

***

نکته پدر پولدار

«پول صرفا یک ایده است.»

***

وقتی به آینه نگاه می‌کنید چه چیزی زمزمه می‌کنید؟ آیا با عباراتی مانند «اضافه وزن دارم» و «دارم پیر می‌شوم» خود را سرزنش می‌کنید؟ یا می‌ایستید و می‌گویید «عالی هستم». آینه بیش از آنچه که چشمان شما می‌بینند را بازتاب می‌دهد. آینه بازتاب دهنده تفکرات و باورهای درونی شما است؛ روح شما به تفکراتی که از روح شما برمی‌آیند گوش می‌کند. آیا منفی‌باف هستید؟ اگر اجازه دهید چنین تفکراتی شما را محدود کنند هرگز وارد جاده پولدارها نخواهید شد.


کتاب می‌توانید پولدار بودن را انتخاب کنید نوشته رابرت کیوساکی

کتاب می‌توانید پولدار بودن را انتخاب کنید
راهنمای سه مرحله‌ای برای ثروت
نویسنده : رابرت کیوساکی ، شارون ال لچر
مترجم : منصور بیگدلی
ناشر: انتشارات آوین
تعداد صفحات: ۳۹۲ صفحه

   

پستهای اخیر

آیفون از شما عکس‌های نامرئی می‌گیرد اما نه به دلایلی که فکر می‌کنید

ویدئویی روی تیک‌تاک منتشر شده است که نشان می‌دهد یک دستگاه تلفن همراه در حال تصویربرداری اینفرارد از یک کاربر آیفون در اینترنت است. این ویدیو توجه بسیاری از به خود جلب کرده و باعث تعجب آن‌ها شده است. کاربری به نام Brie Thomason این ویدئو…

برنامه تشخیص موسیقی شازم در iOS 14.6 با اپلیکیشن App Clip ادغام شد

برنامه معروف تشخیص موسیقی Shazam که مالکیت آن برای خود شرکت اپل است؛ سال گذشته به طور کامل در iOS 14.2 ادغام شد تا روی آیپد و آیفون در دسترس باشد و کاربران این دستگاه‌ها بتوانید به راحتی از طریق بخش Control Center هر آهنگی که می‌شنوند را…

قمار بزرگ سامسونگ بر سر گوشی‌ها، تبلت‌ها و نمایشگرهای تاشو – رونمایی از نمونه‌های اولیه‌ای که…

سامسونگ سرمایه مادی و مهندسی زیادی را صرف وسایل تاشو کرده و نسبت به رقیب خود-اپل- که کارهایش در این زمینه فقط در حد شایعه و تلاش‌های اولیه است، بسیار جلو افتاده است. این شرکت معتبر کره جنوبی در پی آن است که گوشی‌های تاشوی جدید خود را…

آیکون‌های اپلیکیشن‌های آیفون در iOS 14.5 را تغییر دهید تا یک صفحه اصلی زیبا و رویایی برای خود بسازید

با نسخه جدید iOS این امکان فراهم شده که بتوانید صفحه اصلی پیش‌فرض و خسته‌کننده آیفون قدیمی خود را تغییر دهید. به طور کلی، «سفارشی‌سازی» ویژگی مطلوب و دلخواه شرکت اپل نیست. اما اپل سال گذشته و در سیستم‌عامل iOS 14 امکان سفارشی‌سازی و بازی…

چگونه از اطلاعات خود در برابر حملات باج‌افزارها محافظت کنیم؟

حمله باج‌افزاری هفته گذشته به یکی از اصلی‌ترین خطوط لوله انتقال سوخت در ایالات متحده، مورد توجه ویژه کارشناسان امنیت سایبری قرار گرفته است. به طور طبیعی کارشناسان امنیتی دوباره به مردم، کاربران و البته سازمان‌ها و کسب‌وکارها هشدار دارند…

خودروهای الکتریکی بعدی هیوندای: یک سدان خمیده بسیار زیبا و یک شاسی بلند کامپکت

هفته گذشته، شرکت هیوندای به سرمایه‌گذاران خود خبر داد در دو سال آینده یک خودروی الکتریکی سدان جمع و جور خمیده و یک نسخه الکتریکی از خودروی Genesis GV70e را روانه بازار خواهد کرد. چندی پیش هم خبرهایی از عرضه سه خودروی الکتریکی توسط…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.