معرفی کتاب « ۱۰ شیوه برای موفقیت در بحث‌ها »، نوشته پیت ویلتون

0

۱. مقدمه

امروز عصر پنجشنبه است و هفته بلندی را پشت سر گذاشته‌اید، همگی حسابی خسته‌اید. تلفن تمام روز زنگ می‌زد. فرصت نشد بروید نهار و فکسی که از ساعت نه و نیم صبح منتظرش بودید فقط پنج دقیقه پیش از رفتن به خانه به دستتان رسید.

تصمیم می‌گیرید بهترین راه برای پشت سر گذاشتن استرس‌های هفته گذشته این است که برای خوردن یک شام عالی به یک رستوران محلی بروید. این رستوران مورد علاقه‌تان است و وقتی می‌نشینید و منوی غذا را در دست می‌گیرید حس می‌کنید تنش‌های روزانه دارند از بدنتان بیرون می‌آیند.

وقتی گارسون سفارشات شما را می‌گیرد و از میزتان دور می‌شود می‌دانید که تعطیلات آخر هفته از این لحظه شروع شده است! و حس خوبی به شما دست می‌دهد.

همچنان که زمان می‌گذرد متوجه می‌شوید ۴۵ دقیقه از سفارش غذایتان می‌گذرد اما هنوز هیچ خبری از آمدنش نیست. سعی می‌کنید گارسونتان را پیدا کنید و توجه‌اش را به خود جلب نمائید اما ظاهراً شما را نادیده می‌گیرد. روی پا بلند می‌شوید و می‌پرسید غذایتان کجاست. گارسون پاسخ می‌دهد که متاسفانه آنها امروز بحران بدی در آشپزخانه داشته‌اند و تمام روز با کمبود پرسنل مواجه بوده‌اند. وقتی سفارش غذا را می‌گرفت این را نگفت. حالا می‌گوید هم الان می‌رود ببیند غذای شما کجاست. بار دیگر تا ده دقیقه او را نمی بینید و سرانجام یادش می‌آید که باید چیزی به شما بگوید. غذایتان به زودی خواهد آمد. غذایتان را می‌گیرید و شما و شریکتان سعی می‌کنید مشکلات را پشت سر بگذارید. گواینکه غذایتان سوخته است و همچنین آنها فراموش کرده‌اند که شما سس فلفل روی استیکتان نمی‌خواستید آن هم آن همه!

سفارش دسر نیز بهتر از غذا نیست و ده دقیقه بعد از اینکه یک برش کوچک از کیک شکلات که سزاوارش هستید تا شبتان را با آن شیرین کنید سفارش دادید تازه به شما گفته می‌شود که شیرینی مورد نظرتان را تمام کرده‌اند. در این لحظه شما می‌خواهید میزتان را به دیوار بکوبید و سر به کوه و بیابان بگذارید.

تصمیم می‌گیرید با گارسون صحبت کنید که متاسفانه در می‌یابید هیچگونه حس همدردی با شما ندارد. سطح استرس شما در تمام این مدت بالاست و با توجه به هفته‌ای که پشت سر گذاشتید هیچ خوب نیست.

پس چگونه حرفتان را ثابت می‌کنید و در موقعیتی اینچنینی چگونه بحث موثری انجام می‌دهید و چطور اطمینان حاصل می‌کنید که به نتیجه موردنظر خواهید رسید؟

بحث و جدلها معمولاً در بسیاری از موقعیت‌های روزمره شبیه موقعیتی که ذکر شد ظهور می‌یابند. ظاهراً برای من متاسفانه به یک مورد عادی بدل شده‌اند. شاید شما در یک مغازه یا یک پارکینگ باشید، و یا با یکی از مسئولان دولتی سر و کار داشته باشید، و یا فقط تلاش داشته باشید فرزندتان را راضی به مرتب کردن اتاق خود کنید.

این کتاب به شما تعداد زیادی تکنیک‌ها و روشها یا به عبارتی، رموز و فنون نهفته را آموزش می‌دهد. این امر به شما امکان می‌دهد که در بحث‌ها، برای رسیدن به هدف نهایی، دست بالا عمل کنید و یا به سادگی، در هنگام بحث و مذاکره خود را در جایگاه بهتری قرار دهید.

من برای هر فصل از کتاب یک اسم مستعار انتخاب کرده‌ام تا در توضیح هر ترفند و یادآوری آنها در پایان به شما کمک کند.

به این ترتیب شما خود را به ترفندها و شیوه‌های عالی مجهز می‌کنید که نتایجش را در محاوره‌های خود خواهید یافت. از آنها خوب استفاده کن دوست من.

بگذارید کمی تفریح کنیم…


 کتاب ۱۰ شیوه برای موفقیت در بحث‌ها نوشته پیت ویلتون

کتاب ۱۰ شیوه برای موفقیت در بحث‌ها
نویسنده : پیت ویلتون
مترجم : مامک بهادرزاده
انتشارات آوین
تعداد صفحات: ۸۹ صفحه شابک


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.