نسخه جدیدی برای تلگرام دسکتاپ ویندوز با چندین قابلیت‌ مهم و کاربردی مانند ابزار گشت‌وگذار، سنجاق پیغام‌ها و ذخیره‌ پیغام‌ها انتشار یافت + لینک دانلود

0

سرانجام تلگرام پس از چندین به‌روزرسانی برای نسخه‌های موبایل؛ نسخه جدید ۱.۲ و پس از آن نسخه به‌روزرسانی جزیی ۱.۲.۱ را منتشر کرد.

با اوج گرفتن تلگرام و استفاده از این پلتفرم توسط سایت‌ها و سازمان‌ها؛ استقبال از نسخه دسکتاپ این اپلیکیشن افزایش یافته و کاربران بی‌شماری برای نسخه جدید دسکتاپ روزشماری می‌کردند.

مطابق انتظار؛ در نسخه جدید ۱.۲ شاهد چندین ویژگی جدید مهم و کاربردی هستیم. برخی از این ویژگی‌ها را روی اپلیکیشن موبایل دیدیم و برخی دیگر مخصوص نسخه دسکتاپ هستند.

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های جدید نسخه ۱.۲ تلگرام دسکتاپ می‌توان به افزوده شدن ابزار گشت‌وگذار در سمت راست تلگرام اشاره کرد. اگر از منوی بالای بخش اصلی تلگرام، روی علامت کناری جست‌وجو بزنید؛ ابزار گشت‌وگذار بهبودیافته در سمت راست تلگرام نمایان می‌شود.

این ابزار دسترسی به اطلاعات یک کانال یا گروه و گشت‌وگذار در محتواهای متنی، عکس، ویدیو و غیره را راحت‌تر می‌کند. با این ابزار می‌توان با سرعت بیشتری پیغام‌های به اشتراک گذاشته شده میان گروه‌ها یا کانال را مشاهده کرد.

دیگر قابلیت جدید افزوده شده به تلگرام دسکتاپ؛ امکان ذخیره‌سازی پیغام‌های منتخب است. کافی است پیغامی که می‌خواهید ذخیره شود تا در آینده بخوانید یا ازش استفاده کنید را انتخاب و روی گزینه «Share to» کلیک کنید. در پنجره باز شده می‌توانید گزینه «Save Massege» را انتخاب کنید و کلید «Send» را بزنید. این پیام‌ها از طریق فهرست گفت‌وگوها یا منوی کناری در دسترس هستند.

سومین ویژگی مهم نسخه ۱.۲ تلگرام؛ قابلیت پین یا سنجاق کردن یک پیغام به کانال است. مدیران کانال‌ها می‌توانند برای جلب توجه بیشتر مخاطبان خود یا به خاطر اهمیت بالای یک پیغام؛ آن را به کانال سنجاق کنند تا هر عضو کانال این پیغام را در بالای صفحه تلگرام مشاهده کند.

یک ویژگی جدید دیگر؛ برچسب زدن پیغام‌های مدیر گروه‌ها از دیگر پیغام‌ها است. از این پس؛ در سمت چپ نام مدیر گروه؛ یک برچسب «admin» دیده می‌شود تا مشخص شود این پیغام را مدیرگروه ارسال کرده است.

در این به‌روزرسانی شاهد چندین ویژگی جدید جزیی دیگر مانند پاک کردن و پنهان کردن تاریخچه سوپرگروه‌ها از اعضای جدید یا رفع برخی باگ‌ها هستیم. اکنون؛ با این ویژگی‌های جدید مدیران گروه‌ها و کانال‌ها می‌توانند با نسخه‌ دسکتاپ تلگرام نیز کارهای خود را همانند اپ موبایل انجام دهند.

نسخه ویندوزی تلگرام دسکتاپ ۱.۲ را می‌توانید از روی این لینک دانلود کنید.

برای دانلود دسکتاپ تلگرام برای پلتفرم‌های لینوکسی و مک نیز به این لینک مراجعه کنید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.