فیلم از غروب تا بامداد – From Dusk Till Dawn (1996)

امریکا (جانی ناناری و مایر تپر).

کارگردان:  روبرت رودریگس.

فیلمنامه:  کوئنتین تارانتینو، بر مبنای داستانی نوشته رابرت کورتسمن.

فیلمبرداری:  گیلرمو ناوارو.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

موسیقی متن: گریم رول. بازیگران:  هاروی کایتل، جرج کلونی، تارانتینو، جولیت لوییس، فرد ویلیامسن، سالما هایک، جان ساکسن، ارنست لیو و چیک مارین.

رنگی، ۱۰۷ دقیقه.

«ست» (تارانتینو) و «ریچی گکو» (کلونی)، دو برادر شرور، پس از انجام یک سری سرقت و راه انداختن حمام خون، برای شروع یک زندگی آرام و راحت عازم مکزیک می‌شوند. آنان هنگام عبور از مرز، یک مبلغ مذهبی همسر از دست داده به نام جیکوب فولر» (کایتل) و دو فرزندش، کیت» (لوییس) و «اسکات» (لیو) را می ربایند. است» و «ریچی، از قبل با یک خلافکار در کافه‌ای مشکوک به نام «تیتی تولیستر» قرار گذاشته اند. در کافه، پس از کمی نوش خواری متوجه می شوند در یک مکان معمولی نیستند زیرا تمام آن جا پر از موجودات خون آشامی می شود که قصد جان آنان را کرده اند. حالا «فولر» و دو فرزندش و برادران «گتو» با هم متحد می شوند تا بتوانند خون آشامان را شکست دهند..

یک محصول «تارانتینو -رودریگس» ی تمام عیار با ادای دینی کامل و ستودنی به فیلم های رده ب، “ترسناک “های هم اینک سرسپرده دار مرده شریر (سام ریمی، ۱۹۸۳) و طنز ویرانگری که در سرتاسر فیلم حضوری مخوف و سنگین دارد. دو پارگی فیلم که از یک فیلم حادثه ای سرقت از بانک به یک فیلم ترسناک خون آشامی تغییر مسیر می‌دهد، در خیل فرمول‌های پست مدرنیستی دهه ۱۹۹۰، چشم گیر و قابل تأمل است. گفت وگوهای فیلم مجموعه ای از جملات قصار مشهور، از جملات پیتر کوشینگ در آثار همر فیلم گرفته تا نقل قول‌هایی از انجیل است. کلونی در نخستین نقش جدی سینمایی اش فوق العاده است. در سال های ۱۹۹۹ (اسکات اسپیگل) و ۲۰۰۰ پل پسکه) دو دنباله بر فیلم ساخته شد.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.