فیلم آبشار مالهالند Mulholland Falls (1996)

فیلم آبشار مالهالند Mulholland Falls (1996)

امریکا (ریچارد د. زانوک و لیلی فینی زانوک).

کارگردان:  لی تاماهوری

فیلمنامه:  پیتر دکستر، بر مبنای داستانی نوشته فلوید ماتروکس و خود

فیلمبرداری:  هاسکل وکسلر


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

موسیقی متن: دیو گروسین

بازیگران:  نیک نولتی، ملانی گریفیث، چاز پالمینتری، مایکل مادسن، کریس پن، تریت ویلیامز، جنیفر کانلی، اندرو مکارتی، جان مالکوویچ، اد لاتر و دانیل بالدوین.

رنگی، ۱۰۷ دقیقه.

لس آنجلس، دهه ۱۹۴۰. چهار عضو جوخه ویژه ضد گنگستری پلیس لس آنجلس معروف به «جوخه کلاه»، مردانی هستند غول پیکر و خشن که شوخی سرشان نمی شود و در زیر پا گذاشتن قانون – اگر که آنان را به اهدافشان نزدیک کند. تردیدی به دل راه نمی‌دهند. وقتی زنی در منطقه خدمت شان به قتل می رسد، تحقیقات آنان فاش می‌سازد که آن زن، با تعدادی از مقامات عالی رتبه روابطی داشته و فیلم‌هایی از این ارتباط‌ها گرفته شده است. از آن جا که یکی از این مردان یک ژنرال بانفوذ ارتش و رئیس کمیسیون انرژی اتمی امریکا و دیگری، رهبر همین «جوخه کلاه» هستند، پیچیدگی‌های تحقیقات بیش تر می‌شود. حتی پای FBI به میان کشیده می شود که در صدد است بر این پرونده سرپوش بگذارد…

تاماهوری، در خلق فضای این نئو نوآر دیدنی با فیلم نامه‌ای پر نقص موفق عمل کرده است. اما بی تردید آن چه که فیلم را از محله چینی ها (رومن پولانسکی، ۱۹۷۴) کمی متفاوت‌تر می‌کند، بازی بی نظیر نولتی است و رابطه او با همسرش، گریفیث و آن پایان غیر منتظره اما خوب جدایی آن دو به دلیل آنکه دل زن شکسته شده است. ریچارد سیلبرت، طراح صحنه محله چینی‌ها و همین فیلم، این جا نقش مأمور تحقیق درباره مرگ‌های مشکوک را بازی می‌کند. بروس درن نیز بدون ذکر نامش در عنوان بندی نقشی کوتاه ایفا کرده است.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.