اختراعاتی که ثبتشان بیهوده بود

0

سال ۱۸۹۶ م

در آن زمان همچون ایده‌ای خوب به نظر می‌رسیدند.

هر اختراعی با موفقیت همراه نیست و در بین مردم مقبول نمی‌افتد, برخی از آن‌ها بسیار عجیب و غریبند. در این‌جا چند اختراع عجیب را می‌بینید که اداره ثبت اختراعات آمریکا, جواز ثبتشان را صادر کرده است.

اختراع به موقع و کوچک مارتین گواتز (martin goetze’s) در سال ۱۸۹۶ ادعا می‌کرد “چاه زنخدان” درست می‌کند یا چاه‌های زنخدان و چال‌های موجود در صورت را “می‌پروراند و حفظ می‌کند”, گرچه بعید است که با یادآوری این اختراع, لبخند به لب کسی بیاید که در صورتش چاه زنخدان درست شده است.

فرار از ساختمان‌هایی که آتش گرفته‌اند, چیزی است که بسیاری از مخترعان شاید در حال بالا و پایین رفتن از پلکان‌ها, در پی آن بوده‌اند. مردی اهل تنسی به نام بنجامین اوپن هایمر(Benjamin oppenheimer) در سال ۱۸۷۹ راه حل را این گونه پیدا کرد که اگر فردی چتر نجاتی به سر وصل کند که با چکمه‌های بالشتک داری همراه باشد, بهتر می‌تواند فرود آید. مایکل کیسپتر(Michael kispeter), مخترع مجارستانی نوع بهتر و پیشرفته‌تری را در سال ۱۹۱۵ اختراع کرد که چتر نجاتی داشت که با بازوها فعال می‌شود و در صورتی که اوضاع بسیار خراب می‌شد, شخص, کلاه فنر داری بر سر داشت. این کلاه به احتمال از آن جهت بود که فرد اگر وارونه و با سر فرود می‌آمد, سرش به آرامی به زمین بخورد و سالم بماند. چقدر این مخترع خوش بین بود!

به کمک اختراع جی. سی. بویل (J. C. boyle) در سال ۱۸۹۶ یک نجیب زاده می‌توانست با لمس کردن کلاهش, حتی وقتی که دست‌هایش پر بود, “مودبانه سلام کند”. فقط با تکان دادن  سر به جلو, او وزنه‌ها و دنده‌هایی را فعال می‌کرد که برای برداشتن کلاه, چرخاندن و به آرامی برگرداندن آن سر جای خود, طراحی شده بود. راحتی چندان مهم به نظر نمی‌رسید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.