اختراعاتی که ثبتشان بیهوده بود

0

 

اختراعات عجیب دیگر از تولید تا (تقریبا) مرگ

در سال ۱۹۶۵, جرج و شارلون بلونسکی (George and charlotte blonsky) در پی راهی می‌گشتند تا زایمان را راحت‌تر کنند, اما تصور آن چه به ذهنشان خطور کرد, کمی وحشت‌آور بود, زائو روی صفحهٔ چرخنده‌ای می‌خوابید که با سرعت بیش از نود دور در دقیقه (PRM: واحد سرعت) می‌چرخید و به نیرویی هفت برابر جاذبه دست می‌یافت, در این وضعیت بچه از شکم مادر بیرون می‌جهید و درون توری که زیر شکم مادر قرار گرفته بود, می‌افتاد. این اختراع ادعا می‌کرد که به کمک این وسیله, زنان متمدن با تحمل استرس کم‌تری زایمان می‌کنند.

در سال ۱۹۷۱, اف. ای. استورات (F.E.stuart) حق اختراع سلاحی را ثبت کرد که در پاشنهٔ کفش جا می‌گرفت و ویژهٔ “کارکنان مجاز حمل اسلحه” بود و برای ” شرایط بحرانی و ویژه” طراحی شده بود. این وسیله می‌توانست به عبارت ” پاشنه‌هایم دارد مرا می‌کشد!” (these heels are killing me) معنای جدیدی بدهد. البته به احتمال سلاح خوبی برای مامور مخفی ۸۶, ماکسول اسمارت (maxwel smart) نبود, زیرا او همیشه عادت داشت به تلفنی که در کفشش کار گذاشته بود, جواب دهد و اگر با این کفش چنین می‌کرد, سرنوشت غم انگیزی در انتظارش بود.

در سال ۱۸۹۱, ویلیام وایت, اهل توپیکا, کانزاس, وسیله‌ای طراحی کرد که ” اعلام کنندهٔ مرگ اشتباهی” نام داشت. این وسیله برای افرادی طراحی شده بود که هنوز به طور کامل نمرده بودند و اشتباهی آن‌ها را درون تابوت گذاشته بودند. شخص نیمه جان می‌توانست اهرمی را هل دهد که به زنگی در ادارهٔ اموات قبرستان وصل بود, البته اگر مسئولان چند ساعت دیرتر از صدای زنگ اطلاع می‌یافتند, خیالشان راحت می‌شد… دست کم تا صبح.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.