معرفی اپلیکیشن: با «طنینو» هوشمندانه آهنگ‌‌ها را شناسایی، مرتب‌سازی و گوش کنید

1

احتمالا تا کنون اپلیکیشن‌های موسیقی خارجی زیادی را تجربه و استفاده کردید. اپلیکیشن‌هایی مانند شازم، سان کلاود، اسپاتیفای و موزیکس مچ که می‌توانند آهنگ‌ها را شناسایی، استریم، مرتب‌سازی و پخش کنند.

اما شاید همیشه آرزو کردید ای کاش یک اپلیکیشن و پلتفرم بومی و ایرانی برای مرتب‌سازی آهنگ‌ها روی گوشی و کامپیوتر و بعد پخش آن‌ها داشتید.

«طنینو» پلتفرمی است که از سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی شده و دقیقا می‌خواهد آهنگ‌های محیط را شناسایی کند؛ آهنگ‌های روی دستگاه شما را تشخیص داده و مرتب‌سازی کند؛ به شما آهنگ پیشنهاد بدهد و روی فضای ابری بدون استفاده از حجم اینترنت ذخیره‌سازی کند.

این اپلیکیشن برای پلتفرم‌های مختلف اندروید، iOS، ویندوز و مک عرضه شده است. نسخه‌های اپ هریک از این پلتفرم‌ها را می‌توانید به طور مستقیم از روی سایت رسمی طنینو دانلود کنید.

تمام آهنگ‌های خود را مرتب‌سازی و اصلاح کنید

رابط کاربری طنینو ساده و روان است. سریعا با آن آشنا می‌شوید و می‌دانید چه‌کار باید انجام دهید.

در اولین بخش، «ویترین» به شما جدیدترین آهنگ‌ها و آلبوم‌ها را پیشنهاد می‌دهد. در این بخش می‌توانید محبوب‌ترین آهنگ‌های پخش شده در طنینو را گوش کنید یا وارد آلبوم آهنگ‌های یک خواننده مشخص شده و محبوب‌ترین آهنگ‌های او را گوش داد.

در بخش «طنینوی من» می‌توانید تمام آهنگ‌ها و موسیقی‌های روی گوشی یا کامپیوترتان را توسط این اپ شناسایی و شناسنامه‌دار کنید.

این آهنگ‌ها پس از شناسایی در فهرست‌های مختلف براساس نام موسقی و خواننده، سبک، سال ساخت و آیتم‌های دیگر مرتب‌سازی می‌شوند.

شناسایی و مرتب‌سازی آهنگ‌ها به شما کمک می‌کند ساده‌تر آن‌ها را پیدا کرده و گوش کنید. یک مزیت «طنینو» در این بخش، اصلاح اطلاعات هر آهنگ در سیستم شما است. ممکن است سال‌ها یک آهنگ را با نام یا عکس کاور اشتباهی ذخیره کرده‌اید. «طنینو» برای شما این اشتباهات را تصحیح می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم‌افزار، مشاهده متن آهنگ شناسایی شده است. می‌توانید به آهنگ‌ها رای بدهید تا نرم‌افزار بیشتر با سبک و تمایل موسیقایی شما آشنا شود و آهنگ‌هایی دلخواهی را پیشنهاد بدهد.

هر آهنگی شنیدید را سریعا شناسایی کنید

شاید یکی از کاربردی‌ترین بخش‌ها و امکانات اپلیکیشن «طنینو»؛ شناسایی یک آهنگ پخش شده در محیط در «سشم» است. به راحتی وارد این بخش شده و روی کلید «سشم کن» ضربه کنید تا پس از چند ثانیه نام آهنگ پخش شده به شما پیشنهاد شود و حتی بتوانید به فهرست آهنگ‌های دل‌خواه خود اضافه یا روی سرویس ابری ذخیره کنید.

ما چندین آهنگ را با لپ‌تاپ پخش و قدرت شناسایی نرم‌افزار «طنینو» را ارزیابی کردیم. طبیعی است آهنگ‌های معروف یا از خواننده‌های شناخته شده و معروف‌تر ایران را شناسایی و با نام آهنگ، خواننده، نام آلبوم و عکس کاور آلبوم به شما پیشنهاد داد ولی چندین آهنگ هم شناسایی نشدند.

احتمالا به تدریج، پایگاه داده آهنگ‌های این پلتفرم کامل‌تر می‌شود و می‌توانیم هر آهنگی که می‌شنویم را شناسایی کنیم.

سرویس ابری بدون استفاده از اینترنت

بخش جالب دیگری که روی اپ «طنینو» مشاهده کردم و به وجود آمدم؛ بخش «بارگذاری ابری» است. شما می‌توانید آهنگ‌هایی از روی فضای ذخیره‌سازی محلی خود را روی سرویس ابری این پلتفرم ذخیره‌سازی کنید.

اما روال این کار بسیار جالب است. شما در ظاهر کلید آپلود را زده و آهنگ خود را انتخاب می‌کنید تا روی اینترنت ذخیره شود ولی در عمل، این سیستم آهنگ شما را شناسایی کرده و از مصرف حجم اینترنت جلوگیری برای آپلود آن جلوگیری می‌کند.

یعنی بدون اینکه حجم اینترنت شما مصرف شود؛ آهنگ شما در سرویس ابری نشانه‌گذاری شده و همیشه در دسترس شما قرار می‌گیرد. بنابراین؛ می‌توانید صدها آهنگ خود را بدون استفاده از اینترنت روی سرویس ابری ذخیره و فضای محلی را آزاد کنید.

در بخش جست‌وجو می‌توانید براساس نام آهنگ، نام خواننده و سبک موسیقی، آهنگ‌های دلخواه خود را جست‌وجو کنید.

می‌توانید نام یک خواننده را بزنید تا آلبوم‌های او، محبوب‌ترین ترانه‌ها و تک آهنگ‌ها را یافته و گوش کنید. می‌توانید این خواننده و آلبوم‌ها را تگ کنید تا همیشه به شما پیشنهاد شوند.

استریم آهنگ‌ها با یک اینترنت ۸ مگابیت بسیار روان و سریع بدون هیچ‌گونه قطعی یا لگ و تاخیر است.

اپلیکیشن طنینو را می‌توانید برای پلتفرم‌های اندروید، iOS، ویندوز و مک دانلود و از کار با آن لذت ببرید.

   
1 نظر
  1. ali می گوید

    واقعا مدیریت محصول توی کسب و کارهای ایرانی خیلی مضحک و خنده داره! نسخه مک این برنامه کد فعالسازی براش نمیاد و میگه دسترسی به اینترنت را بررسی کنید. آخه کجای دنیا یه چیز بتا رو تبلیغ میکنن؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.