نسخه جدید تلگرام دسکتاپ با چند ویژگی کاربردی منتشر شد: تعیین کنید کدام افراد شماره تلگرام را مشاهده کنند

تلگرام نسخه دسکتاپ ۱.۷.۲ را منتشر کرد که دارای چندین ویژگی و تنظیم جدید در بخش حریم خصوصی، گروه‌ها و وب بات‌ها است.

یکی از مشکلات کاربران با پیام‌رسان تلگرام، نمایش شماره تلفن موبایل بود. اگر کاربری عضو مخاطبین شما باشد؛ می‌تواند شماره موبایل شما را مشاهده کند و اگر جزو مخاطبین گوشی نباشد؛ شماره موبایل نمایش داده نمی‌شود.

این تنظیم به خودی خود تا حدودی کاربردی است ولی گاهی اوقات می‌خواهیم حتی افراد درون فهرست مخاطبین ما هم نتوانند شماره تلفن تلگرام را مشاهده کنند یا افراد خاصی توانایی مشاهده شماره تلفن ما را داشته باشند.

اکنون، تلگرام در نسخه جدید دسکتاپ این قابلیت را ایجاد کرده است که شما مشاهده شماره تلفن همراه را برای همه غیرممکن کنید و فقط افراد خاصی که خودتان می‌گویید؛ شماره تلگرام را مشاهده کنند.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

از بخش تنظیمات وارد بخش حریم خصوصی (Privacy and Security) و بعد Phone Number شوید. در این بخش مشاهده می‌کنید که سه تنظیم برای نمایش شماره تلگرام وجود دارد.

Everybody اجازه می‌دهد همه افراد حتی خارج از فهرست مخاطبین شماره تلگرام را ببینند. My Contacts تنظیم پیش‌فرض تلگرام است و اجازه می‌دهد افراد حاضر در فهرست مخاطبین شماره تلگرام را مشاهده کنند و گزینه Nobody به هیچ‌کس این مجوز را نمی‌دهد.

در بخش پایینی هم می‌توانید برخی افراد را مجزا کرده و به آن‌ها مجوز مشاهده شماره تلگرام را بدهید یا برعکس افراد مشخصی شماره شما را نبینند. این تنظیم انعطاف‌پذیری و حریم خصوصی بیشتری برای کاربران می‌سازد.

به‌روزرسانی خودکار مجوزها و لینک کردن گروه به کانال

دیگر ویژگی جدید نسخه تلگرام دسکتاپ ۱.۷.۲ به مجوزهای گروه‌ها برمی‌گردد. تنظیمات تلگرام به گونه‌ای است که با عضویت در یک گروه یا خارج شدن از گروه، مجوزهای آن‌ها به‌روزرسانی می‌شود و می‌توانند پست‌های شما را مشاهده کنند یا برعکس دیگر دسترسی به پست‌ها ندارند. برای این منظور کافی است گروه چت خود را در بخش حریم خصوصی به Always/Never Share اضافه کنید.

ویژگی بعدی، لینک کردن گروه‌ بحث و گفت‌وگو به کانال‌تان است تا اعضای کانال به طور خودکار بتوانند وارد این گروه شوند. در تلگرام جدید، اعضای کانال می‌توانند لینک Discuss را در پایین کانال مشاهده و پس از کلیک روی آن وارد گروه شوند.

برای افزودن لینک Discuss به کانال از بخش Manage Channel سراغ گزینه Discussion رفته و گروه مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید. اگر هنوز برای کانال خود یک گروه اختصاصی ایجاد نکردید؛ می‌توانید از همین‌جا شروع به راه‌اندازی گروه و لینک کردن آن به کانال کنید.

از دیگر ویژگی‌های جدید نسخه دسکتاپ تلگرام می‌توان به یکپارچه‌سازی بات‌ها با خدمات وب سرویس سایت‌تان اشاره کرد تا بازدیدکننده‌های سایت بتوانند به طور مستقیم عضو کانال و گروه شوند. افزون بر این، در نسخه مک این پیام‌رسان می‌توان از تاچ‌بار لپ‌تاپ‌های مک‌بوک‌پرو برای کنترل بخش موسیقی یا جابه‌جا شدن بین گفت‌وگوها استفاده کرد.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.