آلمان در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم – گالری عکس

0

برلین در روز دوم ماه ماه سال ۱۹۴۵ تسلیم شد. این تصویر زنی آرایشگر در میان ویرانه‌های شهر برلین را در حال آرایش موی یک زن دیگر در سال ۱۹۴۸ نشان می‌دهد.

از روز بیستم ژوئن سال ۱۹۴۸ با پول جدید “مارک ” در سه منطقه تحت تصرف نیرو‌های متفقین احیای اقتصاد آلمان پس از شکست در جنگ جهانی دوم کلید خورد. (عکس صف دریافت پول به همراه کوپن مواد غذایی)

خط اتوبوس فرانکفورت به شهر بازل (سوئیس) در روز پنجم ماه مه سال ۱۹۴۹. این سفر در آن دوران ۹ ساعت و نیم طول می‌کشید و بهای بلیط نیز ۲۴ مارک (واحد پول آن زمان آلمان) بود. حالا این سفر سه ساعت و نیم طول می‌کشد.

هزاران نفر در روز ۲۶ ژوئن سال ۱۹۵۰ در مرکز شهر اشتوتگارت به استقبال تیم فوتبال شهرشان رفته‌اند. در این سال اشتوتگارت قهرمان بوندس‌لیگا شد. این تیم امسال در رده شانزدهم جدول قرار گرفته و حالا در دو دیدار رده بندی تکلیف‌اش برای ماندن در بوندس‌لیگا یا سقوط به دسته دوم مشخص می‌شود.

کاناپه یا آنطور که آلمانی‌ها می‌گویند “کاوچ” (Couch) از دهه پنجاه بصورت فراگیر به خانه‌های مردم آلمان راه یافت. کاوچ به جایی برای لم دادن، کتاب خواندن، چرت میان‌ روز و تلویزیون دیدن تبدیل شده است.

عکس اعلامیه و پوسترهای تبلیغاتی برای دعوت مردم منطقه جنوب آلمان به شرکت در رفراندوم در روز نهم دسامبر سال ۱۹۵۱ را نشان می‌دهد.

روز چهارم ژانویه سال ۱۹۵۴ پارکومتر‌ها در هامبورگ نصب شدند. رانندگان برای هر ساعت پارک باید ۱۰ فنیگ بدرون دستگاه می‌انداختند.

دهه پنجاه میلادی آغاز “معجزه رشد و رفاه اقتصادی” از میان ویرانه‌های جنگ. مردم آلمان حالا مسافرت هم می‌روند. عکس خانواده‌ای را در تابستان سال ۱۹۵۹ نشان می‌دهد که در راه دریاچه “گرادا” واقع در شمال ایتالیا هستند.

روز پنجم اوت سال ۱۹۵۵ طی مراسمی ساخت یک میلیون فولکس واگن غورباغه‌ای جش گرفته شد. حالا بنز، فولکس واگن، پورشه، آئودی و بی‌ام و پنج خودروساز آلمانی مطرح در جهان هستند.

زن روستایی در روز اول ژوئیه سال ۱۹۵۹ دو زنبیل با ۱۴ قرص نانی را که خود پخته است به منزل حمل می‌کند. او آخرین زن روستای “ارل” است که هنوز خودش نان می‌پزد. بقیه اما نان مورد نیازشان را از نانوایی می‌خرند.

ورود روز افزون صنعت در کشاورزی. قبلا باید ۶۰ نفر این زمین را درو می‌کردند و حالا کشاورزان منطقه “امسلند” برای درو محصول خود در تابستان سال ۱۹۶۰ از “کمباین” استفاده می‌کنند.

فراگیر شدن موسقی در بین نسل جوان در آلمان. این عکس، جوانانی را که در حال گوش کردن موسیقی از طریق صفحه گرامافون در یک فروشگاه در شهر هامبورگ در روز ۲۳ ژوئن سال ۱۹۷۰ هستند نشان می‌دهد.

در دهه هشتاد میلادی کامپیوتر به منازل آلمانی‌ها راه یافت. این عکس، کودکان و نوجوانانی را در ماه سپتامبر سال ۱۹۸۲ نشان می‌دهد که در یک فروشگاه در شهر نورنبرگ در حال آزمایش کامپیوتر “کومودور سی ۶۴” هستند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.