ترنس هیل، بازیگر مشهور فیلم‌های وسترن – گالری عکس

0

مردی با چشمانی به رنگ آبی فولادی

ماریو جیروتی، معروف به ترنس هیل، ۱۵ ساله بود که در مدرسه هنرپیشگی ثبت نام کرد. بیش از هر چیز آبی غریب چشم‌هایش نظرها را به سوی او جلب می‌کرد. او پس از ایفای نقش‌هایی کوچک، از جمله در “یوزپلنگ” به کارگردانی لوکینو ویسکونتی، در سال ۱۹۶۳ به نقش‌آفرینی در سری فیلم‌های آلمانی “کارل مای” پرداخت. هیل در پایان دهه ۱۹۶۰ هنر خود را تنها وقف بازیگری در فیلم‌های وسترن غربی کرد.

زوج موفق هنری

یک هفته از فیلمبرداری “گربه، سگ و روباه” نگذشته بود که یکی از هنرپیشگان نتوانست به کارش ادامه دهد. ترنس هیل بلافاصله با هواپیما روانه مادرید شد و سر صحنه چکمه گاوچرانان را به پا کرد، کلتی به کمر بست، لباس‌هایی ژنده به تن کرد و درجا در همان نخستین صحنه مشغول کتک کاری شد. بازی در این فیلم رشته‌ای از فیلم‌های وسترن ایتالیایی (یا وسترن اسپاگتی) مانند “من هنوز ترینیتی هستم” را برای او به دنبال داشت.

خلع سلاح حریفان به کمک سخن‌وری

ترنس هیل در واقع به شمایل قهرمانان فیلم‌های وسترن چندان شباهتی نداشت. او با سخن‌وری و طنز حریفان خود را درهم می‌پیچاند و به ندرت دست به اسلحه کمری می‌برد. اما رفیق او باد اسپنسر ترجیح می‌داد در سکوت و با مشت‌های آهنین‌اش به حریفان پاسخ دهد. ضربه‌های چکش‌وار مشت‌های او که بر سر و روی حریفان فرود می‌آمد و آنان را از پای در می‌آورد، تا امروز شهرت دارد.

نامی بیش از اندازه ایتالیایی برای غربی‌ها

هیل نیز مانند همتای بازیگر ایتالیایی‌اش نامی آمریکایی روی خود گذاشت. ماریو جیروتی به ترنس هیل و کارلو پدرسولی به باد اسپنسر بدل شدند. از خصوصیات مشترک این دو، جدا از زادگاه‌شان، عشق و علاقه مفرط به ورزش شنا بود. حتی آشنایی‌شان با یکدیگر نیز در یکی از استخرهای شنا در ایتالیا آغاز شده بود. باد اسپنسر دو بار در بازی‌های المپیک شرکت کرده بود.

میهمان سرزمین کودکی

ترنس هیل و باد اسپنسر چندین بار میهمان تاک‌شوهای تلویزیونی از جمله در تلویزیون آلمان بودند. مادر هیل زاده شهر درسدن در ایالت زاکسن آلمان بود. هیل در ایام کودکی شاهد بمباران این شهر توسط متفقین بود. اما پدر هیل ایتالیایی بود و خود هیل در ۱۹۳۶ در ونیز متولد شد.

دوستی پایدار

ترنس هیل و باد اسپنسر تنها در برابر دوربین یکدیگر را برای سالیان دراز همراهی نکردند. خارج از دنیای سینما نیز رفاقتی گرم میان آن دو برقرار بود. پسر باد اسپنسر در تابستان ۲۰۱۶ هیل را از مرگ دوستش باخبر کرد.

از گاوچران تا کشیش

ترنس هیل در وطنش ایتالیا نیز بازیگر پرآوازه‌ای است. این محبوبیت تنها به دلیل بازی او در فیلم‌های وسترن غربی نیست. هیل از سال ۲۰۰۰ در یک سریال تلویزیونی ایتالیایی به نام “دون ماتئو” نقش ایفا می‌کند. او در این سریال نقش کشیشی را به همین نام بازی می‌کند. دون ماتئو به حل معماهای جنایی عجیبی می‌پردازد که در شهر کوچک گوبییو اتفاق می‌افتند.

در سینما بزن‌بهادر، در خانه نرم‌خو و آرام

هیل خارج از سینما و بر خلاف نقش‌هایش، در زندگی شخصی انسانی نرم‌خو و ملایم است. او عاشق ادبیات و موسیقی کلاسیک است. او مدت‌ها نیز، دور از زندگی پرجنجال سینما، در مزرعه‌ای واقع در ماساچوست خلوت خود را داشت. هیل بیش از ۵۰ است که با همسرش لوری زندگی می‌کند. آن‌ها در این میان به ایتالیا بازگشته‌ و یک بستنی‌فروشی راه‌ انداخته‌اند.

بازگشت به آلمان، بازگشت به ریشه‌ها

ترنس هیل ۸۰ ساله ظاهرا تغییری نکرده و پیر نشده است. او حتی به تازگی به عنوان کارگردان فعالیت می‌کند. هیل در سال ۲۰۱۸ فیلمی را با عنوان “نام من هیچ کس است ـ بازگشت دومین ترینیتی” کارگردانی کرد؛ فیلمی نیمه کمدی که بیینده را به یاد گذشته او در فیلم های وسترن ایتالیایی می‌اندازد. هیل برای معرفی فیلم خود در آلمان، شهر درسدن را انتخاب کرد که در آن دوران کودکی‌اش را گذرانده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.