پیمانکاران اپل هر روز هزار رکورد ضبط شده سیری را گوش می‌دهند

0

هر پنج شرکت بزرگ دنیای فناوری به طور پنهانی با استفاده از پیمان‌کاران انسانی به مکالمات ضبط شده توسط ابزارها و خدمات مختلف خود گوش می‌دهند. اپل یکی از این شرکت‌ها است که البته طرفدار سرسخت حریم خصوصی کاربران هم هست.

ما اطلاعات بسیار کمی درباره پیمان‌کاران شرکت اپل داریم و تقریبا چیز زیادی درباره آن‌ها نمی‌دانیم ولی حالا به لطف گزارش منتشر شده توسط Irish Examiner، می‌دانیم حداقل به هزار مکالمه ضبط شده سیری در طول روز گوش می‌دهند.

بهتر است بدانید در حال حاضر، دستیار صوتی سیری دستورات و قطعه‌های صوتی شما را ضبط و به شرکت اپل برای مطالعه بیشتر ارسال می‌کند. اپل دلیل این کار را درک بهتر نیازمندی‌های کاربران و بهبود خدماتی که باید ارایه شود؛ عنوان می‌کند.

در ماه جولای، نشریه گاردین گزارش داد پیمانکاران اپل اطلاعات محرمانه‌ای از کاربران مانند اطلاعات پزشکی، معاملات مواد مخدر، مکالمات جنسی زوجین و غیره را نیز شنود می‌کنند.

گاردین در گزارش خود می‌گوید پیمانکاران اپل به طور مرتب در حال شنیدن صداهای ضبط شده محرمانه مردم هستند ولی گزارش جدید «ایریش اکسماینر» از زبان یک پیمانکار اپل می‌گوید گه‌گاهی در رکوردهای ضبط شده سیری اطلاعات محرمانه‌ای از کاربران وجود دارد.

ظاهرا اپل قرارداد همکاری خود با یک شرکت پیمانکار به نام Cork را لغو کرده است و همین موضوع باعث شده این پیمانکار برخی اطلاعات محرمانه و پشت پرده اپل درباره مکالمات سیری را برملا کند.

پیمانکار Cork برای شرکت ایرلندی GlobeTech کار می‌کند. اپل به طور ضمنی تایید کرده است یکی از شرکت‌های پیمانکاری GlobeTech را اخراج کرده است و دیگر پروژه مشترکی با او ندارد.

هر یک دقیقه دو مکالمه سیری

این پیمانکار اطلاعات دیگری هم درباره پروژه سیری داده است. آن‌ها در طول روز باید هزار فایل صوتی ضبط شده توسط سیری را گوش کنند. اگر فرض کنیم در یک روز، هر کارمند پیمانکاری ۸ ساعت کار می‌کند؛ تقریبا باید ۲ رکورد سیری را در یک دقیقه گوش کنند.

آن‌ها باید رکوردهای سیری را گوش داده و بازنویسی کنند تا برای شرکت اپل ارسال شود. دقیقا همانند کاری که مایکروسافت از پیمانکاران خود برای فعالیت روی دستیار صوتی کورتانا خواسته است. یکی از پیمانکاران کورتانا گفته است در هر دقیقه باید ۳ دستور صوتی کورتانا را گوش داده، بازنویسی و طبقه‌بندی کنند.

هنوز اپل به گزارش اخیر درباره نقض حریم خصوصی کاربران در شنیدن رکوردهای سیری واکنشی نشان نداده است ولی این حقیقتی غیر قابل انکار است. نه تنها اپل، بلکه شرکت‌های دیگری مانند مایکروسافت، آمازون و گوگل هم پیمانکارانی استخدام کردند تا مکالمات و دستورات صوتی مردم در بلندگوهای هوشمند را ردگیری کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.