دست‌های نجیب جوان شده!

4

دایره اعمال زیبایی روز به روز فراتر می‌رود، از اصلاح انحراف و فرم بینی و فک‌های جلوآمده، ما در طی دو دهه اخیر رسیدیم به ژلی شدن صورت‌ها و اصلاح غلوآمیز و کاریکاتوری کلیه برجستگی‌های بدن.

مدتی هم است که اعمال زیبایی عضو تناسلی، در حال تبلیغ و همه‌گیری است. صورت‌ها که در همه شبیه به هم شدند، دیگر اعضا هم باید به اصطلاح نرمالیزه شوند.

اشتباه نکنید، اعمال زیبایی به نوبه خود رهایی‌بخشند و وقتی برای یک اصلاح بدشکلی مورد استفاده قرار بگیرند، قابل احترام. اما همسان‌سازی عموم، برپا شدن اقتصاد مشکوک، مشغله ذهنی ایجاد کردن در یک قشر برای انجام مکررشان و ابله فرض شدن کسانی که هنوز هم می‌خواهند به واسطه مهارت‌های دیگر و مثلا ذهنشان دیده شوند و نه بدنشان، مسلما قابل احترام نیست.

این بیرون زدن رگ و پی دست که در عکس شاخص پست می‌بینید و در هجوم شیوه‌های مدرن و نوآورانه جوان‌سازی، به دست دیگری تبدیل شده، زمانی ستایش می‌شدند.

این دست همین چند دهه پیش می‌توانست دست مادر، آموزگار یا هر بانوی کمی پا به سن گذاشته‌ای باشد که به تناسب فعالیت و گذر عمر، تغییر نرمال پیدا کرده و قابل احترام شده.

اما حالا دست‌ها هم می‌خواهند شبیه هم باشند! شاید بدانید که دست‌کم در غرب حرفه‌ای به نام مدلینگ دست وجود دارد. افرادی هستند که دست‌هایی با انگشت‌های کشیده، ظاهری جوان و شاداب دارند و اجناس و گجت‌ها را در دست می‌گیرند و عکس‌های تبلیغاتی خوبی از آنها گرفته می‌شود. آنها باید خیلی روی سلامت دست و ناخن‌های خود، دقیق باشند.

اما مگر همه ما مدل دست هستیم؟ ترند دیگر در این بازی موش و گربه جوان‌سازی چه می‌تواند باشد؟ دیگر چه چیز ما را می‌خواهند نرمال کنند؟!

پوزش می‌خواهم! چیزی که خواندید فکر لحظه‌ای من بود و شما ممکن است با نظر من موافق نباشید.

   
4 نظرات
 1. سارا می گوید

  چرا وقتی ۶۰ یا ۷۰ ساله شده ای اجازه‌ نمی دهی دستهاست ۷۰ ساله باشد؟
  مگر میشود مسن باشی ولی دستهایت جوان بمانند؟
  چه ایرادی در پیر شدن هست؟ مگر سیر طبیعی زندگی چیزی جز این است؟ کهکشان ها پیر میشوند کوه ها درخت ها و کره ی زمین ….
  تویی که دستهایت را جوان میکنی مگر جزئی از این دنیا نیستی؟

 2. مینا می گوید

  همین کامپوزیت و لمینتی که تبلیغش را کردید نیز مجزای ازین داستان نیست. ان هم دارد همه لبخندها را شبیه به هم میکند. حتی در کسانی که خنده خودشان زیباتر است. همه دارند شبیه عروسکها و گجتها و ادم آهنی‌ها میخندند… متاسفانه

 3. مینا می گوید

  و البته در مورد این دست! سمت چپی شده مانند دستهای پف کردهٔ بیمار! سمت راستی بسیار زیباتر است. چنان چروکهایمان که زیباتر است از صورتهای پفکی و مصنوعی

 4. مهتاب سيدي می گوید

  من وقتی عکسهای قدیم و جدید خوبرویان رو مقایسه می کنم
  افسوس میخورم که چه حیف که این زیبا رو اینهمه تغییر کرده
  وته ته دلم نمیخواد قبول کنه این تغییرات رو و اینکه
  هیچ بازسازی زیباترشان نمی کنه و به عکس بی ریخت تر و بی قواره تر هم میکنه ، افسوس خوردن با دستکاریها ی سر و صورت تغییر نمیکنه و افسوس پابرجلست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.