میکرو درم ابریژن چیست؟

0

میکرودرم ابریژن راهی عالی برای صاف کردن ناهمواری های سطح پوست در کوتاه ترین زمان است. این روند شامل سایش سطح پوست توسط ماشینی است که کریستال های اکسید آلومینیم را روی پوست می پاشد؛ همچنین می توان از موادی نظیر نمک مایه خمیری گرانولهای ذرت استفاده کرد؛ سطحی ترین لایه اپتیلیوم تراشیده می شود. عمق آسیب به سطح پوست بسیار کم است و دستگاه توسط اپراتور کنترل می شود. این شیوه به دلایل زیر مطلوب است:

– بدون آرام بخش یا بیهوشی انجام می شود.

-اپراتور می تواند نواحی مشخصی از صورت را هدف بگیرد، مثلا اسکارهای آکنه یا ناحیه «پای کلاغ»؛ می توان این نواحی را در طول زمان اصلاح کرد، بدون این که عوارضی داشته باشد.

-نشان داده شده است که این روش ایجاد کلاژن و سلول های جدید را تحریک کند.

-برای همه انواع پوست مناسب است.

-درخشندگی سالمی به پوست می دهد.

– بلافاصله می توانید به کارهای روزمره خود بپردازید. در هر صورت، این را بدانید که میکرودرم ابریژن باید چندین جلسه انجام شود تا نتایج مطلوب را ایجاد کند. این شیوه به رفع بی نظمی های ظریف سطح پوست کمک می کند، اما در مورد چین های عمیق مؤثر نیست.

درم ابریژن مکانیکی

امروز این شیوه به طرزی رایج برای درمان خطوط عمودی لبها و اسکارهای آکنه در صورت مورد استفاده قرار می گیرد. پزشک برای تراشیدن سطح پوست از برس سیمی گردان یا چرخهای با سطح خشن استفاده می کند. معمولا جراحان و متخصصین پوست از این شیوه استفاده می کنند.

مشکل این شیوه این است که اگر بخش عمیق تری از پوست ساییده شود، خطر از دست دادن رنگدانه و تغییر رنگ بیشتر می شود (هیپرپیگمانتاسیون یا هیپرپیگمانتاسیون). بهبودی در یک هفته حاصل می شود و احتمال قرمز شدن پوست بسیار کم است. در صورت استفاده از این شیوه برای اسکارهای آکنه، درم ابریژن، ظاهر اسکارهای آکنه را نرمتر می کند، اما در مورد عمق اسکار تأثیری ندارد. اگر در ناحیه محدودی چروک دارید (خطوط شعاعی لب)، درم ابریژن می تواند نتیجه ای عالی داشته باشد. درم ابریژن موجب تحریک تشکیل کلاژن و سلولهای سطحی جدید می شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.