نیروی اعتماد به‌ نفس چیست؟

0

درباره‌ی نویسنده

برایان تریسی سخنور حرفه‌ای است. او آموزگار، برگزارکننده‌ی جلسات بحث و تحقیق، و علاوه بر اینها، مشاور است. او رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت برایان تریسی است؛ شرکتی که با هدف توسعه و تحول انسان تأسیس شده و در سواحل سولانای کالیفرنیا دایر است. برایان تریسی درس‌ها و تجربیات زندگی‌اش را در شرایطی بسیار دشوار آموخته است. او در دوران دبیرستان مجبور به ترک تحصیل شد و به کارهای سخت کارگری اشتغال یافت.

در سال‌های اواسط دهه‌ی بیست زندگی‌اش، او وارد حرفه‌ی فروش شد و در آن هنگام بالا رفتن از پلکان ترقی را آغاز کرد. طی سال‌ها مطالعه و به کاربستن روش‌ها و طرز فکرها و عملکردهای مختلفی که آموخته بود، توانست راه

خود را در تأسیس یک شرکت رشد و توسعه‌ی انسانی به ارزش دویست وهفتادوشش میلیون دلار پیدا کند. در سال ۱۹۸۱، با برگزاری همایش‌هایی در سراسر کشور، شروع به تدریس راه‌ها و روش‌های مختلف رسیدن به موفقیت کرد. امروزه کتاب‌ها و نوارهای صوتی و تصویری سخنرانی‌های او به سی وهشت زبان ترجمه شده و در شصت کشور جهان در دسترس مردم قرار گرفته‌اند. او نویسنده‌ی پنجاه کتاب پرفروش از جمله: آینده‌ی خود را بسازید، تفکر خود را تغییر دهید، زندگی خود را تغییر دهید، قورباغه را قورت بده، اهداف، نهایت موفقیت، روش‌های پیشرفته‌ی فروش، نقطه‌ی کانونی، صد قانون غیرقابل تغییر در حرفه‌ی فروش و… به شمار می‌آید. او بیش از پانصد نوار صوتی و تصویری تهیه و تولید کرده است که امروزه در سراسر جهان در اختیار عموم قرار دارد.

برایان ازدواجی موفق داشته و دارای چهار فرزند است؛ او در سواحل سولانای کالیفرنیای جنوبی زندگی می‌کند. او سالانه بیش از دویست و پنجاه هزار نفر را در سراسر ایالات متحده، اروپا، آسیا و استرالیا مخطاب قرار می‌دهد. سخنرانی‌های وی راهگشا، کلیدی، الهام بخش، سرگرم‌کننده، روشنگر، و برانگیزاننده توصیف شده‌اند. مخاطبان و شنوندگان او شامل تجارت پیشگان و اعضای انجمن‌های مختلف از هر نوع و گروه و در هر اندازه هستند که گروه‌ها و هیئت‌هایی از پانصد شرکت برتر نیز در میان آن‌ها دیده می‌شود.

برخی از مباحث و موضوعات این سخنرانی‌ها به این شرح است: روانکاوی پیشرفت چگونه سررشته‌ی زندگی و احساسات خود را در دست بگیرید، انسانی کاملا مثبت گرا شوید، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید، اهداف خود را تعیین کنید و تحقق ببخشید، تمرکز و دقت داشته باشید، با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کنید و به بیش از آنچه در تصور شما می‌گنجد دست یابید.

طرز فکر قرن بیست ویکم چگونه اندیشه‌ی برتر داشته باشید، برتر عمل کنید، فروش خود را بالا ببرید و از روش‌های برتر رقابت برای رسیدن به نتایج ممتاز در یک محیط کاری مغشوش و متغیر بهره بگیرید.

رهبری در هزاره‌ی جدید چگونه برترین و بالاترین اصول رهبری را که تاکنون کشف شده است برای اداره کردن، الهام بخشیدن، انگیزه دادن و رسیدن به نتایج ممتاز با سرعت هرچه بیشتر به کار بگیرید.

تدابیر و راهکارهای پیشرفته‌ی فروش

چگونه برتر بیندیشید و عمل کنید و با استفاده از روش‌های پیشرفته و جدیدترین تدابیر فروش امروز، در رقابت‌ها موفق و پیروز شوید.

قدرت افزایش بهره وری فردی چگونه سازمان یافته شوید، اولویت‌های مشخص داشته باشید، بر وظایف کلیدی متمرکز شوید، از طفره رفتن و به تعویق افکندن در کارها دوری کنید، با یک طرز فکر مشخص بر مهم‌ترین کارهایتان تمرکز کنید، و ظرف تنها یک روز بیشتر از آنچه دیگران طی یک هفته انجام دهند به انجام برسانید.

شما می‌توانید راهکارها و روش‌های موفق‌ترین افراد را در تمامی عرصه‌ها فرا بگیرید.


کتاب نیروی اعتماد به‌ نفس
نویسنده : برایان تریسی
مترجم : لیلی مشایخ
انتشارات لیوسا
۲۳۹ صفحه


هرگز هیچ جایگاه شکوهمندی به دست نیامده است مگر به واسطه‌ی کسانی که جرئت داشته‌اند باور کنند چیزی در درون آن‌ها، بر شرایط محیطشان برتری دارد.

بروس بارتون (۱)

به منطقه‌ی عاری از ترس خوش آمدید. در صفحات پیش رو شما خواهید آموخت که چگونه اطمینان، شهامت، و عزم راسخ را در تمامی عرصه‌های زندگی خود رشد و گسترش دهید. شما چگونگی مواجهه با بزرگ‌ترین چالش‌ها و فرصت‌های زندگی خود را، بدون ترس و در کمال اطمینان از توانایی‌های خود برای تحقق آنچه در ذهن دارید، فرا خواهید گرفت.

خبرخوش آنکه، شما به مدد استعدادها و درون داشت‌های طبیعی خود توانایی‌های بالقوه و شگفت‌انگیزی برای پیشرفت و موفقیت و کامیابی دارا هستید؛ که برای صد بار زیستن کافی خواهد بود. تنها چیزی که میان شما و یک زندگی فوق العاده و دست یافتنی قرار گرفته است، ترس شما به هر شکل و صورت است که در پایان این کتاب، این ترس برای همیشه از وجود شما رخت برخواهد بست.

طی بیش از بیست و پنج سال من زندگی بسیاری از زنان و مردان موفق را بررسی کرده‌ام و همواره به دنبال خصوصیات و صفات مشترکی در ایشان بوده‌ام که موجب دستیابی آن‌ها به موقعیت‌هایی بسیار بالاتر از میانگین افراد جامعه بوده است. من هزاران کتاب و مقاله و مطلب تحقیقاتی در مورد موفقیت خوانده‌ام و درنهایت به این نتیجه رسیده‌ام که صفت بنیادین برای کسب موفقیت در تمامی مراحل زندگی، اصل اعتماد به نفس است.

هر زن یا مردی که در زندگی به جایگاهی برتر دست یافته، همواره نسبت به افراد عادی از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده است. زمانی که شما شخصیت خود را به درستی پرورش می‌دهید و به این خودباوری می‌رسید که به راستی قادر به انجام هر کاری هستید، آینده‌ی شما حد و مرزی نخواهد داشت.

یک پرسش اساسی خانمی که چندی پیش به یکی از برنامه‌های من گوش فرا داده بود، اخیرا در نامه‌ای خطاب به من نوشت که تنها یک جمله در طی این برنامه دیدگاه کلی او را نسبت به زندگی‌اش تغییر داده است. آن جمله تنها یک سؤال ساده بود: اگر می‌دانستید تنها یک آرزوی شما دست یافتنی است، بزرگ‌ترین آرزویی که جرئت می‌کردید در سر بپرورانید، چه بود؟

زمانی که او شروع به تکرار این سؤال در ذهن خود کرد، نگرش کلی‌اش نسبت به محدوده‌ی آنچه امکان پذیر می‌نمود، به طرز شگفت‌انگیزی گسترش یافت. او به روشنی دریافت که می‌خواهد چگونه باشد، چه داشته باشد یا انجام دهد، و همزمان دریافت که تنها عوامل بازدارنده‌ی او در زندگی، ترس‌ها و تردیدهای او هستند.

اگر شما می‌دانستید که قطعا در هر کاری که انجام می‌دهید موفق خواهید شد، چه تغییری در عملکرد خود ایجاد می‌کردید؟ اگر یک نیروی عظیم به شما این توان را اعطا می‌کرد که به تمامی اهداف خود دست یابید چه می‌شد؟ به بیان دیگر اگر شما از هیچ چیز و هیچ کس ترسی نداشتید و در هر عرصه‌ی از زندگی‌تان آزادانه و در مسیر منافع خود عمل می‌کردید، چه اتفاقی می‌افتاد؟

حقیقت این است که اگر شما بتوانید صفت اعتماد به نفس راسخ و خدشه ناپذیر را در وجود خود ایجاد کنید و پرورش دهید، جهان شما کاملا دگرگون خواهد شد.

اعتماد به نفس بی پایان

شما با اعتماد به نفس بیشتر و باور داشتن به توانایی‌های خود، قادر خواهید بود اهداف بیشتری برای خود تعیین کنید، برنامه ریزی‌های کلان‌تری داشته باشید، و در راه رسیدن به مقاصدی که امروز بعید به نظر می‌رسند، استوار باشید. شما هر قدمی را که برای رسیدن به تمکن مالی بیشتر و برخورداری از زندگی بهتر لازم است، برخواهید داشت. شما نگرش خود را به سمت داشتن خانه‌ی بزرگ تر، خودروی بهتر، پوشاک برازنده تر، و سفرهای دلپذیرتر متمرکز خواهید کرد. شما برای افراد خانواده و اطرافیان خود بهترین‌ها را آرزو خواهید کرد. شما تمام خواسته‌هایتان را تحقق خواهید بخشید و تن به افکار و عقاید دیگران نخواهید داد. شما زندگی خود را مطابق با خواسته‌هایتان ترسیم خواهید کرد و هر روز به همان شیوه‌ای که دقیقا خواسته‌اید نه بر طبق نظر دیگران – زندگی خواهید کرد.

با داشتن اعتماد به نفس بالاتر شما در عرصه‌های شغلی و در کار خود انسان متفاوتی خواهید شد. شما قادر خواهید بود تا درخواست پاداش بیشتر یا ترفیع شغلی و حتی تغییر نوع کار، محل کار یا رشته‌ی کاری خود را مطرح کنید. شما بلافاصله در مسیر«خط ویژه» و پرسرعت زندگی کاری‌تان قرار خواهید گرفت.

اگر در عرصه‌ی فروش فعال هستید، با مشتریان بیشتری تماس خواهید داشت، محصول یا خدمات‌تان را بهتر و تأثیرگذارتر خواهید کرد، سفارش بیشتری خواهید گرفت، و کسب و کار پررونق‌تری خواهید داشت. اگر در بخش مدیریت مشغول هستید، قادر خواهید بود نظم و توازن بهتری به منابع مالی و انسانی کارتان ببخشید و به جای تحمل اوضاع نامطلوب و توافقات اجباری برای جلب رضایت دیگران، محیطی متناسب با روحیات خود فراهم کنید.

با اعتماد به نفس بیشتر شما جسورتر و خلاق‌تر خواهید شد. با خلاقیت بیشتر شما خواستار داشتن تجربیات متنوع و دیدگاه‌های جدید در نحوه‌ی کارتان خواهید بود. شما خواست دل به دریا زدن و تجربه‌ی راهکارهای جدید را در خود ایجاد می‌کنید و با تمام وجود متعهد به انجام کارهایی می‌شوید که تا امروز در پشت دیوارهای ذهنی‌تان مسکوت مانده بود.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.