ایده نوشتن کامیک سوپرمن از کجا شکل گرفت؟

0

داستان پیدایش سوپرمن به سال ۱۹۳۳ بر می‌گردد؛ جایی که دو دوست قدیمی هنرمند به نامهای جری سیگل (در نقش نویسنده و جو شاستر (در نقش طراح) آنقدر غرق کامیک استریپ‌هایی که روزنامه‌ها ومجلات چاپ می‌کردند، شدند که در نهایت به این فکر افتادند که خودشان دست به کار شوند و داستان خودشان را بازگو کنند!

با به ثمر نشستن ایده‌های اولیه، آن‌ها موفق شدند در مجله شخصیشان که در دبیرستان چاپ میشد اولین ماجراجویی سوپرمن را با نام «سلطنت سوپرمن» (Reign ofthe Superman) چاپ کنند. اما نکته بامزه این داستان این بود که سوپرمن آن‌ها نه تنها یک موجود فضایی بیمو بود بلکه در طرف شر ماجرا قرار داشت؛ یعنی درست خلاف آن چیزی که سوپر من این روزها به آن شهرت دارد. با این حال داستان نتوانست حتی خود آن‌ها را هیجان‌زده کند اما شخصیت سوپرمن آنقدر برای آن‌ها مهم بود که س عی کردند این بار بهتر روی آن کار کنند و او را به طرف خیر داستان ببرند (آنها با الهام گرفتن از چهره بازیگرانی مانند هارولد لوید و داگلاس فرینکس و همچنین با استفاده از المان‌های اساطیری هرکول و شمشون سوپرمن جدید را طراحی کردند).

طرح دوم آن‌ها برای سوپر من وقتی با شکست مواجه شد که هیچ روزنامه و مجلهای جذب شخصیت و داستان آن نشدند. این دو شکست پیاپی می‌توانست پرونده سوپرمن را برای همیشه ببندد اما سومین طرحی که سیگل و شاستر از سوپرمن ارائه دادند که بیشباهت با چیزی نیست که امروزه از سوپرمن می‌بینیم بالاخره توانست آن‌ها را به آرزوی خود برساند. آن‌ها با پیشنهاد یکی از دوستانشان طرح را پیش «هری داننفلد» می‌برند که در آن زمان کمپانی دیسی را از «مالکولم ویلر نیکلسون» به عنوان بدهی گرفته بود و به دنبال ایده‌هایی تازه و بکر می گشت.

داننفلد که نشان داده بود علاقه چندانی به کتابهای مصور ندارد اما پررنگ و لعاب بودن سوپرمن سیگل وشاسترواکشن زیاد او را متقاعد کرد اولین شماره Action Comics را با حضور سوپرمن منتشر کند. در سال ۲۰۱۱ IGN رتبه اول در بین ۱۰۰ قهرمان دنیای کامیک بوک را به سوپرمن اختصاص داد، مجلات مشهوری مانند امپایر از او به عنوان بزرگترین شخصیت کتابهای مصور یاد کردند و نویسندگان بزرگی مانند اومبرتو اکو صفات اسطورهای سوپرمن را ستودنی دانستند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.