ترک خودارضایی با ۷ روش ساده (۱۰۰% رایگان❤️)

0

رپورتاژ

اگر به دنبال ترک خودارضایی هستید حتما این ۷ روش ساده و شگفت انگیز را مطالعه کنید، یک بار برای همیشه شروع کنید و در ترک خودارضایی پیروز شوید، در آخر این مقاله خواهشمندیم نظرات، انتقادات و ترفند هایی که باعث شد شما کمتر به این سمت کشیده شوید را بیان کنید تا بتوانید به دیگران در ترک این موضوع کمک کنید.

ترک خودارضایی آسان است؟

این بستگی دارد که خودارضایی تا چه حد تبدیل به عادت شده باشد، زیرا از قدیم گفته اند ترک عادت مرض است! این یعنی پروسه ترک ممکن است سخت باشد اما نه غیرممکن است و نه خیلی سخت! اگر بخواهید برای خودتان نسخه تجویز کنید قطعا مسیر آنقدر سخت است که نمی تواند از پس آن بر بیایید، قطعا بار ها برایتان اتفاق افتاده که شروع به ترک خودارضایی کرده اید و حتی چند ماه هم موفق بوده اید اما در نهایت شکست خوردید اما خواهشمندیم حتی یک درصد هم فرق نکنید مسیر خیلی سخت یا غیرممکن است، شما در ابتدا باید آگاهی درستی از مسیر و روش های آن داشته باشید تا بتوانید این پروسه را خیلی خیلی ساده کنید به طوری که ترک کردن خودارضایی برایتان ۲۰ برابر می تواند ساده تر شود! در این مقاله ۷ نکته مهم را به شما خواهیم گفت.

چرا باید خودارضایی را ترک کنم؟

این سوال ممکن است ساده باشد اما نوشتن پاسخ های آن بر روی کاغذ یا یادداشت آن بر روی قسمتی از تلفن همراه خود، باعث می شود که مغز شما به صورت آگاهانه این مطلب را بفهمد و نکته بسیار جالب و مفیدی که در این باره وجود دارد این است که باعث می شود زمانی که هوس انجام خودارضایی به سراغ شما آمد، با خواندن جواب های این سوال، تصمیم گیری برایتان راحت تر شود. زیرا زمانی که هوس خودارضایی به سراغ شما می آید مغز شما تمام تمرکز این را بر روی این موضوع می گذارد که چرا باید اینکار را انجام دهم؟ و خب چند دلیل ساده (مانند اینکه فشار زیادی بر روی من است) باعث می شود شما تصمیم به انجام خودارضایی بگیرید درحالی که همه ما می دانیم این دلیل ها منطقی و درست نیستند. علت علمی این رفتار این است که مغز شما به این فرایند عادت کرده، وقتی چیزی تبدیل به عادت شود (هر چیز که می خواهد باشد، چه عادت خوب چه عادت بد) برای مغز سخت است که به راحتی آن را ترک کند.

راه های ترک خودارضایی

در این قسمت به چند راه ساده اما شگفت انگیز برای ترک خودارضایی اشاره می کنیم که قطعا می توانید با استفاده از ترفند های زیر این فرایند را تا ۲۰ برابر برای خودتان ساده تر کنید.

۱. بعد از انجام خودارضایی، علت انجام را بنویسید!

اینکار باعث می شود شما به صورت کامل متوجه شوید که علت واقعی انجام این رفتار چیست، شاید در نگاه اول فکر کنید همه چیز را می دانید اما علم روانشناسی می گوید اینگونه نیست، درواقع شما باید مسئله را از دید ریشه ای ببینید و برای هرکار راه حلی پیدا کنید. برای مثال در قدم اول علت این بوده که شما یک فیلم تحریک کننده دیده اید، ریز تر شوید! چرا این فیلم را دیده اید؟ چون در فلان کانال تلگرام عضو بودید، خب پس در قدم دوم آن کانال را پاک می کنم اما قدم سوم به شدت مهم تر است: چرا عضو آن کانال بودم؟ چرا به آن کانال سر زدم؟ احتمالا دلایل مختلفی دارید، مثلا ممکن است بگویید چون وقت آزاد زیادی داشتم، خب همین الان روی یک کاغذ بنویسید وقتی که بیکار هستم چه کار هایی انجام دهم؟ اینگونه اگر بار بعدی بیکار شدید، به این سمت کشیده نمی شوید. شاید علت این بوده که استرس یا اضطراب داشتید برای همین به این کانال سر زدید، خب خیلی خوب است دلیل این را فهمیدید اما همین الان بروید راه های کنترل و مدیریت استرس را بخوانید و سعی کنید در بار بعدی برای رفع استرس خود یک کار دیگر انجام دهید، مانند یک بازی موبایل یا دیدن یک قسمت از یک سریال طنز یا … . از نظر من تنها انجام دادن همینکار، فرایند ترک خودارضایی را می تواند تا ۱۰ برابر ساده تر کند.

۲. تصویر سازی نکنید، فکرتان را عوض عوض کنید

از شما می خواهم که لطفا به فیل صورتی فکر نکنید! خواهشمندم به فیل صورتی فکر نکنید! همینکه اسم فیلم صورتی آمد شما به صورت ناخوداگاه به آن فکر کردید و هرچقدر بیشتر بخواهید به آن فکر نکنید، مغز شما لجباز تر خواهد شد و بیشتر به آن فکر می کند در نتیجه هیچوقت جلوی فکرتان را نگیرید بلکه فکر خود را عوض کنید! قطعا صد ها افکار دیگر وجود دارد، اگر هوس خودارضایی به سمت شما آمد نباید به خودتان بگویید من به آن فکر نمی کنم بلکه به خود بگویید سریع باید یک موضوع جذاب برای فکر کردن پیدا کنم یا سریع درباره آن موضوع با دوستتان حرف بزنید. این ترفند هم به شدت برای ترک خودارضایی کار ساز است زیرا تمام مشکلات از سمت تفکرات ماست پس اگر واقعا خواهان ترک خودارضایی هستید بار بعدی که فکرتان درحال منحرف شدن بود، به جای اینکه تصویر سازی کنید و آن فکر را تقویت کنید، به چیز دیگری فکر کنید.

۳. ترک خودارضایی با برنامه غذایی

در این باره در سایت ترک سریع بیشتر توضیح داده شده اما برنامه غذایی شما تاثیر خیلی خوبی در این زمینه دارد، این بحث کمی گسترده است اما به طور خلاصه سعی کنید سبزیجات بیشتری مصرف کنید، از پرخوری پرهیز کنید، شیرینیجات مصنوعی خیلی کم بخورید، هر وقت هوس به سراغ شما آمد یک لیوان آبلیمو میل کنید و سپس خیلی راحت با ترفند بالا فکر خود را به سمت دیگری بکشانید.

۴. دوش آب سرد برای ترک خودارضایی

این مورد به چند ها دلیل علمی تاثیر بسیار خوبی را بر روی ترک خودارضایی می گذارد، اولین تاثیر آن روی حس و حال شماست و دومین تاثیر مربوط می شود به مورد دوم! هرچند که اندکی به خودتان بستگی دارد اما وقتی که فکرتان منحرف شد یا فشار انجام خودارضایی بر روی شما بود کافیست یک دوش آب سرد بگیرید تا هم فکرتان به سمت دیگری برود و هم بدنتان آرام تر شود. در نتیجه مهم ترین علت دوش آب سرد برای ترک خودارضایی این است که خیلی راحت تر می توانید فکرتان را عوض کنید.

۵. پیاده روی یا ورزش کنید

بیرون رفتن و انجام پیاده روی هم حال و هوای شما را عوض می کند هم حس خوبی به شما می دهد و هم خیلی برای بدن شما مفید است، نیازی نیست در این باره توضیح دهم چون با یک سرچ ساده می فهمید که ورزش کردن چقدر برای سلامتی مفید است، چقدر بر روی مغز عملکرد مثبتی می گذارد، هم باعث افزایش نیروی اراده شما می شود و هم به شدت برای سلامتی شما مفید است. اگر نمی توانید بیرون بروید کافیست در همان اتاق خود طناب بزنید یا هر ورزشی که به شما حس بهتری می دهد، حتی در این باره می توانید حرکات یوگا را انجام دهید که تاثیر بسیار مثبتی برای آرام شدن ذهن و بدن و ترک خودارضایی دارد.

۶. به فرایند ترک خودارضایی متعهد باشید

به هیچ وجه به خودت قول ندهید که اینبار دیگر خودارضایی را ترک می کنم بلکه به خودتان قول دهید من هیچوقت تسلیم نمی شوم، همین الان این جمله را یادداشت کنید “به خودم قول می دهم هیچوقت در مسیر ترک خودارضایی نا امید نشوم و اگر لغزش پیدا کردم فورا دوباره برای ترک آن برنامه ریزی می کنم” این باعث می شود که شما قطعا خودارضایی را ترک کنید اما یک نکته را به هیچ وجه فراموش نکنید، آن هم مورد اول است! شما باید متعهد باشید که هر بار که لغزش کردید و خودارضایی کردید، فورا علت آن را بنویسید، انقدر از چرا استفاده کنید تا به ریشه مشکل پی ببرید و سپس همان روز بنویسید که اگر دوباره در چنین موقعیتی قرار گرفتم چه کاری انجام دهم، برای مثال اگر بیکار بودم گیم بازی کنم، این باعث می شود بار بعدی اگر بیکار بودید دیگر خودارضایی نکنید، نهایتا شما بعد از چند بار لغزش و نوشتن دلایل خودارضایی، به طور کامل میفهمید علت های آن چه بوده و خیلی راحت می توانید اقدام به ترک آن کنید.

۷. مشاهده سایت ترک سریع

در سایت ترک سریع ما در این باره بیشتر توضیح داده ایم، خواندن توضیحات بیشتر باعث می شود شما به این موضوع آگاه تر شوید و بهتر بتوانید فرایند ترک خودارضایی را انجام دهید، در سایت به صورت کامل به ضرر های خودارضایی پرداخته ایم، علت های خودارضایی را به صورت کامل توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنم ۱۰ دقیقه زمان بگذارید و آن ها را کامل بخوانید

برای ورود به سایت ترک سریع اینجا کلیک کنید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.