ارسطو که بود؟

0

الان ارسطو از مهمترین مردان یونان قدیم بوده و از بزرگترین فیلسوفانی است که همیشه جاوید است. ارسطو بمدت ۲۰ سال شاگرد افلاطون بود. پس از مرگ افلاطون، ارسطو شروع به توسعه روش تدریس خود نمود. او عملا به هر مسئله‌ای که انسان با آن روبروست علاقمند بود. مغز چگونه کار می‌کند؟ ، چگونه می‌توانیم بفهمیم چه چیز راست و چه چیز دروغ است؟ بهترین نوع حکومت چیست؟

او تلاش می‌کرد با مشاهده دنیای اطرف خویش و گرد‌آوری حقایق به سؤالات فوق پاسخ دهد. او معتقد بود که هر حادثه‌ای تفسیر و توضیح منطقی دارد، و از اولین کسانی بود که از تحقیق و مشاهده نتیجه‌گیری می‌کرد. ارسطو مدرسه‌ای را تأسیس کرد و آنرا «لوکئوم» نامید. او اصرار داشت که هر انسانی موقعیت خود را با یادگیری اینکه چگونه خوب و مفید زندگی کند، پیدا کند.

او به می‌انه روی معتقد بود، و یا زندگی بطریقی که دور از افراط و تفریط باشد.

گفته می‌شود که ارسطو نزدیک به چهار صد کتاب در موضوعات ستاره‌شناسی، فیزیک، فن شاعری، جانورشناسی، فن بیان، زیست‌شناسی، منطق، سیاست، حکومت و اخلاق نوشته است.

کتاب‌های ارسطو صد‌ها سال است که در تمام دنیا بوسیله مردم مطالعه می‌شود. هیچ کس دیگری بر افکار بسیاری از مردم در یک زمان طولانی تا این اندازه نفوذ نداشته است.

دانشمندان امروزی کشف کرده‌اند که بسیاری از مشاهداتی که ارسطو بیش از دو هزار سال قبل انجام داده، امروز نیز درست می‌باشند. او به ما نشان داد که هر بیانی باید شاهد و مدرکی داشته باشد و این پایه و اساس دانش واقعی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.