انسان‌های نئاندرتال چه کسانی بودند؟

0

دانشمندان از بررسی و مطالعه بقایا و چیز‌هایی که از انسان ماقبل تاریخ باقی مانده است به کشفیاتی نائل آمده‌اند. این بقایا و چیز‌های باقیمانده شامل ابزار آلات وسائل پخت و پز، اسکلت‌ها و قسمت‌هایی از بدن این انسان‌ها می‌باشد.

او در سال ۱۸۵۶ بقایای انسانهائی را در اثر حفاری در یک غار سنگ آهکی در ناحیه نئاندر در آلمان کشف نمودند. این بقایا اولین اسکلت‌های کاملی بودند که از انسان‌های ماقبل تاریخ تا کنون کشف شده بود و این کشف آن علت بود که این انسان‌ها عادت داشته‌اند که اجساد مردگان خود را دفن کنند.

انا محتملا انسان‌های نئاندرتال تقریبا مدت ۷۰۰۰۰ سال در آسیای مرکزی خاورمیانه و بیشتر قسمت‌های اروپا زندگی می‌کرده‌اند که این دوران در حدود ۰۰۰ر۱۰۰ تا ۰۰۰ر۳۰۰ سال پیش بوده است.

انسان نئاندرتال شبیه چه بوده است؟ انسان مزبور موجودی سنگین و کوتاه و خپل بود. جمجمه او پهن و صورتش دراز و آروار‌های سنگین داشت. پیشانی یا چانه او چندان بزرگ نبوده است. احتمال می‌رود که اولین انسان‌های نئاندرتال هنگامی میزیسته‌اند که آب و هوا، در بین چند دوران یخبندان گرم بوده است. سپس دوران یخبندان دیگری فرا رسیده که زندگی در غار‌ها را آغاز نموده و مبارزه با سرما را فرا گرفته‌اند.

اجاق‌های زیادی که در غار‌ها کشف شده نشان می‌دهد که این انسان‌ها برای گرم کردن و حفظ خود از سرما، از آتش استفاده می‌کرده‌اند، حتى ممکنست که در این اجاق‌ها، گوشت مورد مصرف خود را می‌خته‌اند.

انسان نئاندرتال نه تنها دارای تبر دستی بوده بلکه ابزار و آلاتی هم بصورت پاره سنگ و غیره داشته که این ابزار و آلات را از پاره سنگ‌های سنگ چخماق یا آتش زنه درست می‌کرده و سپس با وسائلی نوک آن‌ها را نیز می‌نموده است.

بعضی از این ابزار و آلات سنگی دارای نوک و بشکل مثلث‌های نامنظم بوده‌اند که محتملا برای کندن پوست و کشتن حیوانات بجای چاقو از این ابزار‌ها استفاده می‌کرده‌اند. شکارچیان نئاندرتال همچنین برای شکار، نیزه‌های چوبی نوکدار بکار می‌برده‌اند. نکته عجیب و شگفت‌انگیز در باره انسان نئاندرتال که تذکر آن در اینجا ضرورت دارد اینست که دارای مغزی بزرگتر از انسان امروزی بوده است!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.