اولین روز سال در کشورهای مختلف چه روزی است؟

0

خوش آمد گویی به سال نو یکی از قدیمی‌ترین و با نشاط‌ترین رسومی است که در سرتاسر دنیا جشن گرفته می‌شود. اما هیچ عیدی در روز‌هایی با تاریخ متفاوت و بیا به طرق متفاوت مشاهده نشده است. یونانیان سال جدید را با ماه جدید بعد از ۲۱ ژوئن آغاز می‌کردند. قبل از دوره «ژولیوس سزار» سال نو رومیان، در اول مارس شروع می‌شد. در اغلب کشور‌های اروپایی در طی قرون وسطی سال جدید در ۲۵ مارس شروع می‌شد.

اما امروزه چگونه است؟ در اغلب کشور‌های مسیحی، سال جدید با اول ژانویه شروع می‌شود، اما در کشور‌ها و ادیان دیگر سال نو را در تاریخ‌های متفاوتی بر اساس تقویمی که استفاده می‌کنند، شروع می‌کنند. چینی‌ها، دو روز را بعنوان روز‌های سال نو جشن می‌گیرند. یک روز سال نو اول ژانویه ۲ است و روز دیگر را براساس تقویم قمری ۳ حساب می‌کنند. این روز ممکن است بین ۲۱ ژانویه و ۱۹ فوریه قرار گیرد. و در اندونزی نیز در روز را به عنوان سال نو جشن می‌گیرند. یکی اول ژانویه و دیگری براساس شروع سال اسلامی ۳۰ که تاریخ آن هر ساله متفاوت است.

ارتدکس‌های روسیه اولین روز سال نو را براساس تقویم «ژولیان» قرار داده‌اند که روز 14 ژانویه است. با یهودیان، سال جدید را حدودا در موقع اعتدال پاییزی در آخر سپتامبر یا اوایل اکتبر جشن می‌گیرند. در ویتنام سال جدید معمولا در فوریه شروع می‌شود. اما

در ایران جشن سال نو در ۲۱ مارس «اول فروردین ماه» می‌باشد. هر گروه مذهبی در هندوستان یک تاریخ جداگانه مخصوص خودشان برای شروع سال جدید دارند. سال نو هندو‌ها، اغلب در ماه‌آوریل یا مه شروع می‌شود.

مردم مراکش آغاز سال نو را دهم محرم می‌دانند که اولین ماه سال اسلامی است.

مردم کره جشن سال نو را در سه روز اول ژانویه برگزار می‌کنند. فرستادن کارت تبریک بمناسبت آغاز سال نو، رسمی قدیمی است. چینی‌ها این کار را بیشتر از یکهزار سال است که انجام می‌دهند. کارت‌ها فقط نام فرستنده را دارند، بدون اینکه پیغامی داشته باشند.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.