درخت نارگیل چگونه می‌روید؟

0

نارگیل میوه درختی است که شبیه درخت خرما یا نخل می‌باشد.

پوسته نارگیل طوری دانه داخلی یا مغز آنرا حفظ می‌کند که با افتادن روی زمین صدمه‌ای نمی‌بیند. مغز نارگیل در حدود سه تا هشت اینچ طول دارد. در داخل پوسته سخت و تیره آن، قشر ضخیمی که گوشت سفیدی دارد قرار گرفته است. قسمت مرکزی نارگیل با مایعی پر شده که شیر نارگیل نامیده می‌شود.

اگر تا بحال یک نارگیل را دیده باشید، حتما توجه کرده‌اید که دارای سه چشم است که در حقیقت غنچه‌های کامل شده‌ای محسوب می‌گردند وقتیکه نارگیلی را با پوسته در زمین بکارند جوانه‌ای از یکی از این چشم‌ها بیرون می‌زند، و اگر درخت نارگیلی شروع به نمو و رشد کند در حدود هشت سال طول می‌کشد تا سر دهد.

درخت نارگیل بالغ در سرتاسر سال گل می‌دهد و تقریبا همیشه چندین نارگیل رسیده دارد. مدت یکسال یا بیشتر طول می‌کشد که یک نارگیل برسد که این خود به محل و نوع آن بستگی دارد. هردرخت نارگیل هر ساله بطور متوسط تعداد ۵۰ نارگیل می‌دهد.

درخت نارگیل از ارتفاع ۲۰ تا ۹۰ پا رشد کرده و دارای برگ‌های بزرگ پردار است که در قسمت فوقانی درخت قرار گرفته‌اند. درازی هر برگ ممکنست که از ۱۰ تا ۲۰ پا برسد. نارگیل را در ارتفاعی تا ۳۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا می‌توان رویا نید ولی معمولا در ارتفاع کمتری کاشته می‌شود.

یکی از چیز‌های غیر عادی در باره این درخت آنستکه می‌تواند در آب شور زندگی کند ولی نیازی به آب شور ندارد. درخت نارگیل در نزدیکی دریا می‌روید زیرا در این گونه محل‌ها ریشه‌های کم عمق (پایاب) آن می‌توانند از رطوبت استفاده کنند.

آب شور به پوسته نارگیل هم صدمه نمی‌زند زیرا اگر نارگیلی بدریا افتد و بنو اصلی خیلی دور برده شود می‌تواند در سواحل دور دست دیگری تولید ریشه نموده و رشد کند.

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.