چرا ما چرخش زمین را احساس نمی‌کنیم؟

0

تا صد‌ها سال پیش بشر بر این عقیده بود که زمین فاقد حرکت است و خورشید، ماه و ستارگان بدور آن می‌چرخند. درک مهم این مسئله که چرا چنین اعتقادی وجود داشته آسان است و لایق آن چیزی بود که بشر می‌دید.

کسی نمی‌توانست احساس کند که زمین حرکت می‌کند. اگر زمین حرکت می‌کرد چرا اشیاء، بعنوان مثال آب اقیانوس‌ها در زمین به پرواز در نمی‌آمدند؟

البته امروزه می‌دانیم که زمین بطور دائم به دو طریق در حال حرکت است. زمین هم بدور خورشید و نیز بدور محور خود می‌چرخد. علت اینکه حرکت زمین را احساس نمی‌کنیم این است که همراه با آن در حرکتیم و همچنین هوای اطراف ما هم حرکت می‌کند. جاذبه زمین هر چیز را بعنوان مثال: آب داخل اقیانوس‌ها را در داخل خود نگه می‌دارد اما برای ما چرخش زمین بعلت بسیاری از چیز‌هایی که می‌بینیم با احساس می‌کنیم قابل درک است.

این چرخش زمین بدور محور خود است که سبب بوجود آمدن شب و روز می‌شود. اگر زمین بدور محور خود نمی‌چرخید یک طرف آن که رو به خورشید بود، همیشه روشن و طرف دیگر که رو به خورشید نبود همواره در تاریکی قرار داشت. اما هر نقطه‌ای از زمین در هر ۲۴ ساعت در جهت روشن قرار گرفته و بعد در جهت تاریک پیش می‌رود.

حرکت دیگر زمین که مهم است و آنرا احساس نمی‌کنیم و زندگی ما را دگرگون می‌کند، حرکت بدور خورشید است که سبب تغییر فصول می‌شود و همانطور که می‌دانید زندگی ما با تغییر هر فصل تا چه اندازه متغیر است. در واقع حرکت زمین بدور خورشید ۳۶۵ روز طول می‌کشد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.