ژاندارک که بود؟

0

ژاندارک در میان فرانسویان بعنوان یکی از بزرگترین قهرمانان زن، محترم شمرده می‌شود. او در 6 ژانویه سال 1412 متولد شد و در ۳۰ مه سال 1431 بر روی ستونی چوبی سوزانده شد. و هنگام مرگ فقط ۱۹ سال داشت.

هنگامی که ژان خیلی جوان بود قسمت زیادی از فرانسه تحت فرمانروایی «بور گادین‌ها » که یک گروه قدرتمند از اشراف بودند، قرار داشت، که بخاطر کنترل مملکت با انگلیس متحد شده بودند.

وقتی که ۱۳ ساله بود صدا‌هایی را می‌شنید که می‌گفت از کاترین و مار گرت مقدس و فرشته مقرب میکائیل است. او می‌گفت که صدا‌ها به او می‌گویند که باید صلح را با بقدرت رساندن «دوبین چارلز» برای فرانسه به ارمغان آورد.

در این زمان ژان، چارلز را متقاعد کرد که او می‌تواند سربازانش را به پیروزی برساند او سربازان فرانسوی را تشویق کرد و آن‌ها انگلیس را شکست دادند

و دوبین با عنوان چارلز هفتم به سلطنت رسید. سپس پادشاه از کوشش‌های ژان برای ادامه جنگ حمایت نکرد و سربازان فرانسوی خسارت زیادی را متحمل شدند و ژان بوسیله بورگاندین‌ها دستگیر شد.

او متهم به جادوگری شد. قاضی‌هایی که او را محاکمه می‌کردند کشیش‌های فرانسوی بودند که توسط بورگاندین‌ها و دولت انگلیس حمایت می‌شدند. در طول محاکمه او شجاعت خود را حفظ کرد ولی محکوم به مرگ شناخته شد. در سال 1455 دادگاهی جدید رأی داد که او اشتباه محکوم به اعدام شده است. کلیسای کاتولیک در سال ۱۹۲۰ او را یک انسان مقدس اعلام کرد و در ۳۰ مه سالگرد مرگش مراسمی برای بزرگداشت او برگزار شد.

داستان ژاندارک، یکی از ماجرا‌های مهیج تاریخ است و کتب، نمایشنامه‌ها و تصانیف زیادی درباره او نوشته شده است.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.