انسان‌ها از چه زمانی استفاده از ذغال‌سنگ را آغاز کردند؟

0

از زمان‌های بسیار کهن، بشر زغال سنگ را مورد استفاده قرار می‌داده است. احتمالاً اولین مردمانی که از آن استفاده می‌کردند، چینی‌ها بودند. گزارشات موجود مبنی بر استفاده چینیان از ذغال‌سنگ، برای گداختن مس و آهن شاید به 3000 سال پیش باز گردد.

از ذغال‌سنگ در کتاب مقدس یاد می‌شود و در ضرب المثل‌ها نیز روایت است که مادامی که ذغال‌سنگ برای سوزاندن و چوب برای آتش زدن وجود داشته باشد، بشر ستیزه‌جو برای برپا ساختن نزاع وجود دارد. ارسطو فیلسوف یونانی که از سال۳۸۴ تا 322 قبل از میلاد می‌زیست از ذغال سنگ در نوشته‌هایش نام می‌برد.

در طی دورانی که رومی‌ها بریتانیا را اشغال کردند، در حدود سال ۵۰ قبل از میلاد، ذغال‌سنگ سنگ مورد استفاده قرار می‌گرفت. اهنگ این اطلاعات از ذغال‌سنگ و ذغال‌های نیمه‌سوز، یافت شده در خرابه خانه‌های ئیلاتی رومیان در بریتانیا به دست آمده است.

یک حقیقت جالب در مورد یک معدن ذغال سنگ اینکه: گزارشاتی نشان می‌دهد که ذغال سنگ در ایالت «Limburg»  هلند در سال ۱۱۱۳ استخراج شد. این معدن امروز به نام«Domaniale» هنوز هم مورد استفاده قرار گرفته و قسمت اعظم ذغال‌سنگ هلند را تولید می‌کند.

در طی اواسط قرن سیزدهم، زنان و کودکان آنچه را که به عنوان ذغال‌سنگ دریایی شناخته می‌شد، در طول ساحل انگلیس جمع می‌کردند. در آن زمان معادل متعددی در انگلستان وجود داشت، آهنگران ذغال‌سنگ  را به منظور حرارت دادن آهن برای کارگاه‌های آهنگری خود، نیاز داشتند صاحبان مغازه‌های کوچک، برای گرم نگه داشتن مغازه‌ها، از ذغال‌سنگ استفاده می‌کردند.چون ذغال‌سنگ ارزان‌تر بود، افراد فقیر برای گرم کردن منازل، آن را بر چوب ترجیح می‌دادند. ولی گروه اشراف، در آن زمان از انجام هرگونه کاری با ذغال‌سنگ آهنگ امتناع می‌ورزیدند. آن‌ها به خانه‌ای که در آن ذغال‌سنگ به عنوان سوخت مصرف می‌شد نمی‌رفتند و غذایی را که بر روی ذغال‌سنگ ساخته می‌شد، نمی‌خوردند. آن‌ها معتقد بودند که دود باعث مسمومیت غذا می‌شود و بدیهی است و از آنجا که خانه‌های آن زمان فاقد دودکش بود، دود فضای اتاق را پر کرده و باعث سوءظن به مردم نسبت به ذغال‌سنگ می‌شد.

اختراع موتور بخار که انتقال ذغال‌سنگ را از معادن ممکن ساخت، سرانجام استفاده از ذغال‌سنگ در همه جا عمومیت یافت.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

مجرمان ابدی

نویسنده مهمان: مریم نیکزاد: در فوریه سال 1983 در یکی از شهرهای ایالت ایلینوی، «جینین نیکاریکو» که به دلیل سرماخوردگی به مدرسه نرفته بود، از خانه‌اش ربوده شد، مورد تجاوز قرار…

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.