جراحی پلاستیک چیست؟

0

بسیاری از مردم چنین فکر می‌کنند که جراحی پلاستیک، نوعی جراحی است که در آن بینی را ترمیم کرده و یا بعبارتی تغییری در صورت اشخاص، بوجود می‌آورد. این عمل درواقع جراحی زیبایی است و یکی از انواع جراحی پلاستیک می‌باشد.

امروزه، جراحی پلاستیک به‌منظور اصلاح بعضی نقص‌های مادرزادی و یا ترمیم پوست پس از برداشتن تومور و یا در مورد افرادی که از سوختگی شدید رنج می‌برند، بکار گرفته می‌شود.

این نوع جراحی برای قرن‌ها در هند رواج داشته است. افرادی که جنایتی را مرتکب می‌شدند، برای مجازات بینی آن‌ها را می‌بریدند! و جراحان هندی، از پوست گونه آن‌ها برداشته و محل بریدگی را ترمیم می‌کردند. در جراحی پلاستکی: پوست بدن درگیراست. بدین ترتیب ممکن است پوست بخشی از بدن را ترمیم کند. بافت اضافی ممکن است برداشته شود و یا پوست جدید به آن اضافه گردد و نیز ممکن است جراحی هر سه تکنیک را شامل شود.

همواره زمانی که پوست قسمتی از بدن برداشته‌شده و به محل دیگری از بدن، پیوند زده می‌شود، دولایه رویی پوست را بکار می‌برند، چون در این صورت پوست شانس بیشتری برای زنده ماندن در محل جدید را خواهد داشت.

مثلاً در فردی که دچار سوختگی شدید شده باشد، شانس زنده ماندن پوست، چندان نیست ولی چنانچه دوام آورد، احتمالاً وضع طبیعی و عادی‌تری را خواهیم داشت.

جراحی پلاستیک به فردی که دچار جراحت شده است، ظاهری قابل‌قبول و طبیعی می‌بخشد و بنابراین وی می‌تواند با شادمانی و خاطری آسوده به زندگی و فعالیت ادامه دهد.

اغلب مردم برای اصلاح ظاهر خود جراحی پلاستیک انجام می‌دهند تا بدین‌وسیله به‌عنوان‌مثال تغییری در فرم گوش‌ها و بینی خود بدهند و در برخی موارد نیز ممکن است بخواهند چین‌وچروک صورت را از بین برده و محو نمایند. البته در این حالت، تغییر موقتی است و پس از مدتی بعلت بالا رفتن سن دوباره ظاهر خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.