سمورهای آبی چه موجوداتی هستند و چگونه زندگی می‌کنند؟

0

سمورهای آبی متعلق به گروهی از حیوانات بنام «mustelids» یا تیره راسوها هستند. این لغت ریشه لاتینی دارد و به معنای «weasel» یا راسو می‌باشد. دیگر اعضای این خانواده شامل راسوهای آمریکایی و گور کن می‌باشد.

همه این حیوانات، پاهای کوتاه، پوست ضخیم پوشیده از خز و دندان‌های تیز دارند و از پستانداران گوشتخوار می‌باشند.

سمورهای آبی، آبرا دوست دارند و پاهای تار مانند آن‌ها، دم ضخیم و پوست خزدار متراکم، آن‌ها را برای زندگی در آب مناسب کرده است. دو نوع سمور آبی در نواحی آمریکای شمالی یافت می‌شود. یک نوع آن‌ها سمورهای آب شیرین و نوع دیگر سمورهای دریا هستند.

سمورهای آب شیرین در رودخانه‌ها و دریاچه‌های مکزیک تا آلاسکا یافت می‌شوند. پوست سمور چرب و برنگ قهوه‌ای تیره است. این حیوان، جانوری پر تحرک است، چنانکه همیشه در حال حرکت است. جانور نر در زمستان ۵۰ یا ۶۰ مایل را در طول زمستان طی می‌کند. سمور حیوانی خجالتی و کمروست و کمتر بوسیله مردم دیده می‌شوند.

محل زندگی سمورهای آب شیرین معمولاً سوراخی عمیق در سواحل رودخانه‌ها یا دریاچه‌ها می‌باشد، که به یک حفره منتهی شده و پوشیده از برگ است. در این محل معمولاً ۲ تا ۳ نوزاد در اواخر زمستان یا اوایل بهار متولد می‌شوند. قبل از اینکه نوزاد جوان بتوانند شنا کند، مادر او را به پشت خود در آب حمل می‌کند..

اما نوزاد جوان بزودی شنا کردن را یاد می‌گیرد. والدین به نوزاد جوان شیرجه رفتن و گرفتن ماهی را یاد می‌دهند. بزودی او قادر می‌شود که زیر آب بمدت چهار دقیقه بماند.

سمورهای دریایی اغلب در سواحل غربی آمریکای شمالی از کالیفرنیا تا آلاسکا و نیز در آب‌های قطب شمال یافت می‌شوند. این سمورها بزرگتر از سمورهای آب شیرین هستند و پوست آن‌ها ضخیم، خزدار و برنگ قهوه‌ای تیره است و ظاهر برفک مانند دارد. آن‌ها در اطراف گونه خود ریش سفیدی دارند که باعث شده آن‌ها را پیرمردان دریا بنامند.

سمورهای دریایی وقتی اضطراب نداشته باشند، اغلب شنا می‌کنند و به پشت بر روی آب شناور می‌مانند. غذای آن‌ها: خرچنگ، جوجه تیغی دریایی، نرم تنان و دیگر موجودات دریایی می‌باشد.

این حیوانات بیشتر بخاطر پوست گرانبهایشان شکار می‌شوند. نسل آن‌ها در حال انقراض است، اما امروزه بوسیله قراردادهای بین المللی مورد حمایت قرار گرفته و به تعداد زیادی تولید مثل و تکثیر می‌شوند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.