طاسی سر ناشی از چیست؟

0

انواع مختلفی از طاسی سر وجود دارد ولی در بیشتر موارد، شرایطی است که در آن شخص هیچ کنترلی بر آن نداشته و درمانی هم ندارد.

مردم حرفهای مختلفی در مورد طاسی می‌زنند، مثلاً می‌گویند طاسی یعنی اینکه فرد در حال پیر شدن می‌باشد و یا اینکه فرد بسیار باهوش و یا خیلی احمق است ولی طاسی فقط به این معناست که فرد موهایش را از دست می‌دهد. نوع طاسی که عمومیت دارد، آنست که موهای بالای سر ریخته و موها تنها در دو طرف شقیقه باقی می‌مانند. درمان این نوع ممکن نیست، چون ارثی بوده و وراثت این صفت تحت تأثیر جنس می‌باشد.

طاسی در مردان، بیش از زنان وجود دارد. اغلب زنان حامل ژن بوده و به فرزندان خود منتقل می‌کنند. چنانچه فردی دچار این نوع طاسی شود، تنها راه چاره عادت کردن به آن است. طاسی زودرس در مردان، در سنین ۲۵ سالگی و یا حتی کمتر ظاهر می‌شود. یکی از دلایل این نوع طاسی ممکن است عدم مراقبت صحیح از پوست سر باشد. گاهی نیز عدم تعادل هورمون‌های جنسی، سبب این نوع طاسی می‌شود. اگر به‌موقع پیشگیری‌های لازم انجام شود، ممکن است پیشرفت آن را کندتر نماید. علت طاسی، گاهی در اثر بروز عفونت و یا بیماری‌های دیگریست و وقتی‌که سلامتی دوباره حاصل شود، موهای سر مجددا رشد خواهند کرد. ریزش ناگهانی موها می‌تواند تب تیفوئید، تب سرخ، ذات‌الریه، آنفولانزا و سایر عفونت‌های شدید باشد.

هنگامی‌که ریختن تدریجی موها در بین باشد، گاهی به سوءتغذیه و یا اختلال در کار غدد، مخصوصأ غده هیپوفیز و تیروئید مربوط می‌شود. البته طاسی سر می‌تواند ناشی از اشکال در پوسته سر نیز باشد، مانند جراحات و بیماری‌های پوستی سر.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.