چگونه فشار خون را در خانه اندازه‌ بگیریم؟

0

غالب افرادی که فشار خونشان در مطب پزشک بالا ثبت می‌شود، در خانه فشار طبیعی دارند. داشتن فشار طبیعی در خانه و فشار بالا در مطب به این معنی نیست که از درمان معافید، ولی به هر حال، اندازه‌گیری فشار خون در منزل مزیت‌هایی دارد. اول می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مبتلا به پدیده‌ی روپوش سفید هستید یا نه.

مهم‌تر از این، اندازه‌گیری مکرر فشار می‌تواند تعیین کند که آیا درمانتان کارامدهست یا نه. اندازه‌گیری بیشتر می‌تواند باعث غلبه بر مشکل نوسان فشار خون شود. اندازه‌گیری فشار خون در خانه می‌تواند شما را هر چه بیشتر به ادامه درمان ترغیب کند، زیرا بازخورد سریعی برایتان فراهم می‌کند. در می‌یابید که آیارژیم غذایی، ورزش یا قرص‌ها مؤثرند یا نه.

اگر فشار خونتان به شکل ثابتی پایین بماند، از هزینه‌های درمانی‌تان کاسته می‌شود، چون دیگر لازم نیست با فواصل کم به پزشک مراجعه کنید. چون فشار خون در منزل پایین‌تر است، فشار خون طبیعی در منزل باید کمتر از ۱۳۵/۸۵ باشد.

دستگاه‌های متعددی برای اندازه‌گیری فشار خون در منزل در بازار موجود است. بعضی از مچ دست یا انگشت برای اندازه‌گیری فشار خون استفاده می‌کنند، ولی من آن‌ها را توصیه نمی‌کنم، زیرا، جز در موارد استثنایی، دقیق نیستند. استفاده از فشارسنج جیوه‌ای را هم در منزل توصیه نمی‌کنم. سایر انواع فشارسنج به همان اندازه دقیقند و خطر آلودگی با جیوه را هم ندارند.

بهترین وسیله، برای استفاده در خانه، فشارسنج الکتریکی است که فشار خون را در سطح آرنج اندازه‌گیری می‌کند و لازم نیست شما کاری بکنید غیر از اینکه بازوبند را درست روی بازو ببندید و یک دکمه را فشار دهید تا دستگاه روشن شود. سپس دستگاه بازوبند را باد می‌کند، فشار خون را اندازه می‌گیرد و روی صفحه‌ی نمایش منعکس می‌کند. بررسی مقالات متعدد، در زمینه‌ی مقایسه‌ی دستگاه‌های مختلف، نشان داده است که نوع AC 737 – Omron HEM از همه دقیق‌تر است و قیمتی معادل صد دلار دارد که، در مقایسه با این سطح از کیفیت، چندان گران نیست.

حتی اگر یکی از این فشارسنج‌های خانگی مطمئن را تهیه کنید، باید نتایج آن را حداقل سالی یک بار شش ماه یک بار خیلی بهتر است با نتایج به دست آمده از فشارسنج جیوه‌ای مطب پزشکتان مقایسه کنید. صحت کارکرد مسئله‌ای حیاتی است.

روش اندازه‌گیری فشار خون را در اینجا بخوانید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.