ماهی‌های گوپی چگونه متولد می‌شوند؟

0

اگر یک آکواریوم در خانه داشته باشید، ماهی را می‌خواهید که زیبا بوده، به آسانی تغذیه کند و رفتار زندگی آن جالب باشد. یک ماهی که بتواند تمام این خصوصیات را داشته باشد گوپی نام دارد، که اغلب بعنوان ماهی رنگین کمان نامیده می‌شود. این ماهی عادات جالب و غیر معمولی را برای تولید مثل دارد.‌ می‌توانید بسیاری از جریانات آن را در آکواریوم بطور واقعی ببینید. در این ماهی بجای اینکه ماهی ماده تخم را از بدن خود خارج کند، آن را در درون بدن نگه داشته و وقتی که کاملا مراحل رشد و نمو را طی کرد بصورت یک ماهی کوچک اما کامل به درون آب می‌ریزد. این نوزادان قادرند شنا کرده، غذا بخورند و از حیوانات بزرگتر که ممکن است آن‌ها را صید کنند دوری نمایند. یک واقعیت جالب اینکه مادر آماده است که چند تا از نوزادان را بخورد، بویژه اگر اتفاقاً گرسنه باشد.

اما نجات نوزادان و حفظ آن‌ها آسان است. بطور غریزی نوزادان تازه متولد شده به طرف نور شنا می‌کنند. اگر قسمت روشن آکواریوم پوشیده از گیاهان آبزی بوده و پوشش گیاهی متراکمی داشته باشد، نوزادان کمی خورده خواهند شد. چنانچه شانس مخفی شدن داشته باشند، ماهی‌های بزرگتر را فریب داده و نجات خواهند یافت.

ماهی‌های گوپی را از قسمت شمالی آمریکای جنوبی از ونزوئلا و اطراف آن می‌آورند. نمونه‌های این ماهی مدت‌ها پیش بوسیله شخصی از «ترینیدا» بنام: «لاچمر گوپی، جمع آوری و برای شناسایی به موزه بریتانیا فرستاده شد. این ماهی نام‌های مختلفی بوسیله دانشمندان بخود گرفته است، یکی از این‌ها «lebistics reticulatus‌ » می‌باشد. این ماهی زمانی «Girardinus guppy»، نامیده شد، که بطور مختصر گوپی «Guppy» گفته می‌شود و این نامی است که در دنیا بیشتر برای این ماهی بکار می‌رود. ماهی نر رنگ درخشانتری نسبت به ماده دارد و همه ماهی‌های نر با یکدیگر تفاوت دارند و هر چند که سعی کنید نمی‌توانید دو ماهی یکسان از این نوع ماهی را بیابید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.