مد چگونه تعیین می‌شود؟

0

لغت فرانسوی «Couturier» به معنای شخصی است که لباس‌های متداول را برای زنان طراحی می‌کند. این طراحان کسانی هستند که روش‌هایی را آغاز نموده و سبک‌های جدیدی را می‌آفرینند. کار طراحان معروف کشورهای مختلف در تمام دنیا تقلید می‌شود.

پاریس همیشه در دنیا مرکز مُد بوده است ولی اخیراً طراحان انگلیسی در ادامه سبک‌های جدید نفوذ زیادی پیدا کرده و طراحان معینی در ایالات متحده و ایتالیا دارند.

طراحان فرانسوی طرح‌های جدید خود را پنهان نگاه می‌دارند تا زمانی که مجموعه طرح‌های آن‌ها در سطح وسیع عرضه شود. سپس تصاویری از سبک‌های مورد پسند، در روزنامه‌ها و مجلات تمام دنیا چاپ می‌شوند. مردم بسیاری از کشورها برای خرید لباس و تقلید از جدیدترین مدل‌ها به پاریس مسافرت می‌کنند. در ژانویه برای دیدن لباس‌های بهاری و در ژوئیه برای طرح‌های پاییزی به آن‌جا می‌روند.

بسیاری از تولید کنندگان لباس از سایر کشورها، لباس‌های الگو را از طراحان معروف فرانسوی خریداری نموده و به محل طراحی خود برده و در آن‌جا از لباس‌ها خط به خط تقلید نموده و به تعداد زیاد تهیه می‌کنند. به همین دلیل است که می‌توان بدون پرداخت بهای زیادی، جدیدترین مدل‌ها را در شهر خود خریداری نمود. بعضی از تولید کنندگان به سادگی از مدل‌های پاریسی به عنوان نقطه شروع برای ایده‌های خود استفاده می‌کنند. دیگران ممکن است قسمتی از طرح‌های فرانسوی را در روش خود به کار ببرند.

لندن یکی از مهم‌ترین مراکز مُد در دنیا شده است. طراحان انگلیسی مدل‌های جدید را آفریده و به نمایش می‌گذارند. خریداران از فروشگاه‌های تمام دنیا برای خرید لباس به لندن می‌آیند.

بعد از انتخاب طرح‌ها، توسط خریداران، تولید کنندگان لباس، سفارشات را جمع آوری کرده و توسط ماشین، لباس‌ها را دوخته و سپس با کشتی به تمام شهرهای دنیا حمل می‌کنند.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.