پدیده‌های پارانرمال یا ماوراء طبیعی چه هستند؟

0

کار‌های خاصی که بعضی از افراد انجام داده یا وقایعی که برای آن‌ها اتفاق می‌افتد، بعنوان مسائل فوق عادی در نظر گرفته می‌شود. البته این به معنای « ماوراء طبیعی» نیست، بلکه دلالت بر وقایعی دارد که علوم قادر به تشخیص آن‌ها نیست. این‌ها پدیده‌های غیر عادی نام دارند.

انواع مختلفی از چنین پدیده‌هایی وجود دارند. بسیاری از مردم به مطالعه آن‌ها علاقمندند بسیاری به آن‌ها اعتقاد داشته و بسیاری هیچ عقیده‌ای به آن‌ها ندارند. بیائید ببینیم بعضی از این پدیده‌ها چیستند.

یکی از آن‌ها «ارواح با صدا‌های مزاحم» نام دارد. این پدیده مربوط به صدا‌های عجیب، حرکت وسائل، شکستن ظروف می‌باشند، در موقعیتی که افراد خانه قادر به بیان چگونگی پدید آمدن این حوادث نیستند، معهذا در جائیکه بنظر می‌رسد چنین وقایعی اتفاق افتد، تقریبا همیشه لازم است شخص ویژه‌ای حضور داشته باشد.

جالبترین پدیده‌های غیر عادی، انواع ذهنی آن می‌باشند: در این موارد بنظر می‌رسد که افراد، در رابطه با مسائل خاص، اطلاعاتی دارند که از راه دانش عادی قابل دستیابی نیست.

برای مثال، یک فرد ممکن است افکار شخص دیگر را خوانده، یا در مورد حوادثی که در گذشته با در نقاط دور اتفاق افتاده‌اند، آگاهی داشته باشد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

دانستن افکار شخص دیگر «به روش غیر عادی» تله پاتی ۱۹۸ «تبادل افکار با یکدیگر» و اطلاع در مورد حوادث یا وقایع دور «روشن بینی با بصیرت» نام دارد.

تحقیقات زیادی توسط افراد مختلف برای اثبات حالت تله پاتی انجام گرفته است، ولی بعضی از دانشمندان معتقدند که این آزمایشات بدرستی هدایت نشده‌اند.

پدیده جالب دیگر: پیشگویی است، در این حالت، افراد پیش از وقوع حوادث، از چگونگی وقوع آن‌ها مطلعند. اشخاصی که به این پدیده معتقد نیستند، ممکن است سؤال کنند که چرا افراد با چنین قدرتی نمی‌توانند بعنوان مثال از طریق به بورس گذاشتن کالا‌های مختلف، ثروتمند شده و با از وقوع جنایات جلوگیری نمایند! ؟

بطور کلی، پدیده‌های غیر عادی موجب شده تا بحث‌هایی در هر دو گروه پیش آید: گروهی که شدیدا به این پدیده معتقد بوده و از سوی دیگر دنیای علم که وقوع آن‌ها را غیر ممکن می‌پندارد.

   

پستهای اخیر

تصاویر سوررئال و پرمعنی لیزا آیساتو

لیزا آیساتو یک هنرمند و نویسنده شناخته شده در زمینه کتاب‌های کودکان در نروژ است. سابقه کار او به سال 2008 برمی‌گردد، زمانی که تعدادی از کتاب‌هایش را منتشر کرد و نیز به دیگر نویسندگان در زمینه تصویرگری کتاب‌هایشان کمک کرد و آثاری را هم به…

تویوتا تصویر واضح و با کیفیتی از پیکاپ توندرا ۲۰۲۲ منتشر کرد

در چند روز اخیر، تصاویری از خودروی توندرا ۲۰۲۲ در اینترنت منتشر شد اما شرکت تویوتا در اقدامی جالب، به جای رد این تصاویر یا اعلام موضعی خنثی، تصمیم گرفت آتش طرفداران این پیکاپ اندازه بزرگ را با انتشار یک عکس رسمی با کیفیت و وضوح بالا،…

مردی که ۴۰ سال بود نابینا شده بود، به کمک ژن منتقل شده توسط یک نوع جلبک، بینایی در حد تشخیص اشیا…

مطابق خبر جالبی که مدتی پیش منتشر شده، یک مرد 58 ساله که نابینا بود، درمان امیدبخشی دریافت کرده که شاید در آینده نزدیک، زندگی افرادی زیادی شبیه او را تغییر بدهد. شدت بینایی این مرد در حدی بود که تقریبا قادر به تشخیص اشیا در روز و شب نبود.…

خشم شهروندان تگزاسی: ترموستات‌های هوشمند با دخالت شرکت‌های توزیع انرژی، دمای خانه‌ها را ۴ درجه بالا…

در فضای مجازی کاربران ایرانی، لطیفه‌ها در مورد حساسیت‌ پدرهای خانواده در مورد مصرف برق زیاد به واسطه استفاده زیاد از کولر و تجهیزات برودتی زیاد است. اما جالب است بدانید که برخی شهروندان تگزاسی هم متوجه شده‌اند که اختیار کنترل دمای منزل خود…

چگونه از اینستاگرام ۴۰۰ هزار دلار درآمد کسب کردم – سرگذشت اریکا کرامر

در دسامبر ۲۰۱۸، من (اریکا کرامر) و شوهرم به طور کامل ورشکسته شدیم. برخی از هفته‌ها توانایی خرید مایحتاج اولیه زندگی را هم نداشتیم؛ چه برسد به هزینه‌های تجملاتی. یک روز صبح، مدام دور صندلی عقب ماشین می‌چرخیدم تا بتوانم راهی برای خرید یک قرص…

چرا ایلان ماسک بسیار موفق است؟ همه‌چیز به این ۵ ویژگی اصلی شخصیت او برمی‌گردد

موفقیت‌های ایلان ماسک بی‌پایان هستند و هریک برای یک کارآفرین خواب رویایی: بنیان‌گذار غول مالی پی‌پال، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا که به معنای واقعی کلمه دنیا را تغییر داد؛ بنیان‌گذار شرکت اسپیس‌ایکس که سعی دارد ما را وارد جهان…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.