پدیده‌های پارانرمال یا ماوراء طبیعی چه هستند؟

0

کار‌های خاصی که بعضی از افراد انجام داده یا وقایعی که برای آن‌ها اتفاق می‌افتد، بعنوان مسائل فوق عادی در نظر گرفته می‌شود. البته این به معنای « ماوراء طبیعی» نیست، بلکه دلالت بر وقایعی دارد که علوم قادر به تشخیص آن‌ها نیست. این‌ها پدیده‌های غیر عادی نام دارند.

انواع مختلفی از چنین پدیده‌هایی وجود دارند. بسیاری از مردم به مطالعه آن‌ها علاقمندند بسیاری به آن‌ها اعتقاد داشته و بسیاری هیچ عقیده‌ای به آن‌ها ندارند. بیائید ببینیم بعضی از این پدیده‌ها چیستند.

یکی از آن‌ها «ارواح با صدا‌های مزاحم» نام دارد. این پدیده مربوط به صدا‌های عجیب، حرکت وسائل، شکستن ظروف می‌باشند، در موقعیتی که افراد خانه قادر به بیان چگونگی پدید آمدن این حوادث نیستند، معهذا در جائیکه بنظر می‌رسد چنین وقایعی اتفاق افتد، تقریبا همیشه لازم است شخص ویژه‌ای حضور داشته باشد.

جالبترین پدیده‌های غیر عادی، انواع ذهنی آن می‌باشند: در این موارد بنظر می‌رسد که افراد، در رابطه با مسائل خاص، اطلاعاتی دارند که از راه دانش عادی قابل دستیابی نیست.

برای مثال، یک فرد ممکن است افکار شخص دیگر را خوانده، یا در مورد حوادثی که در گذشته با در نقاط دور اتفاق افتاده‌اند، آگاهی داشته باشد.

دانستن افکار شخص دیگر «به روش غیر عادی» تله پاتی ۱۹۸ «تبادل افکار با یکدیگر» و اطلاع در مورد حوادث یا وقایع دور «روشن بینی با بصیرت» نام دارد.

تحقیقات زیادی توسط افراد مختلف برای اثبات حالت تله پاتی انجام گرفته است، ولی بعضی از دانشمندان معتقدند که این آزمایشات بدرستی هدایت نشده‌اند.

پدیده جالب دیگر: پیشگویی است، در این حالت، افراد پیش از وقوع حوادث، از چگونگی وقوع آن‌ها مطلعند. اشخاصی که به این پدیده معتقد نیستند، ممکن است سؤال کنند که چرا افراد با چنین قدرتی نمی‌توانند بعنوان مثال از طریق به بورس گذاشتن کالا‌های مختلف، ثروتمند شده و با از وقوع جنایات جلوگیری نمایند! ؟

بطور کلی، پدیده‌های غیر عادی موجب شده تا بحث‌هایی در هر دو گروه پیش آید: گروهی که شدیدا به این پدیده معتقد بوده و از سوی دیگر دنیای علم که وقوع آن‌ها را غیر ممکن می‌پندارد.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.